Skocz do zawartości

Wybór samochodu. Pomoc decyzji?


bladys

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,. Od tego roku jestem właścicielem przyczepie kempingowej. Jest to Avondale Argente 480-2. Przyczepa waży ponad 1100 kg. Jako samochód, osobiście posiadam Mercedesa W 204 2013 r. 2 l w dieslu. Jedynie tył napęd. A no i zastanawiam się czy jazda takim zestawem jest w pełni bezpieczne. Na wybrzuszenie i dziurach trochę nim miota, zastanawiam się jak poradzi sobie na autostradzie W czasie dużego wiatru, jak poradzić sobie na ostrych podjazdach raz w gorącej temperaturze. Mam dostęp do Bmw F10 3l w dieslu X drive. Tylko kłopot jest taki że to samochód mojego ojca sam mi zaproponował żebym go wziął ale jakoś nie lubię jeździć pożyczonym samochodem. Jednak jeżdżę z dzieckiem teraz jadę pierwszy raz dalej nie zamierzam jechać nie w pełni bezpiecznym zestawem. Co myślicie o konieczności wyboru F10? Czy mogę spokojnie pozostać przy moim Mercedesie w Dłuższą trasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz trochę więcej o mercedesie, jaka masa własna i jakie DMC, ile KM i najważniejsze ile NM. Ale nawet bez tych danych moim zdaniem nie ma prawa być najmniejszego problemu z przyczepką. Napisz jeszcze jakie DMC przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,. Od tego roku jestem właścicielem przyczepie kempingowej. Jest to Avondale Argente 480-2. Przyczepa waży ponad 1100 kg. Jako samochód, osobiście posiadam Mercedesa W 204 2013 r. 2 l w dieslu. Jedynie tył napęd. A no i zastanawiam się czy jazda takim zestawem jest w pełni bezpieczne. Na wybrzuszenie i dziurach trochę nim miota, zastanawiam się jak poradzi sobie na autostradzie W czasie dużego wiatru, jak poradzić sobie na ostrych podjazdach raz w gorącej temperaturze. Mam dostęp do Bmw F10 3l w dieslu X drive. Tylko kłopot jest taki że to samochód mojego ojca sam mi zaproponował żebym go wziął ale jakoś nie lubię jeździć pożyczonym samochodem. Jednak jeżdżę z dzieckiem teraz jadę pierwszy raz dalej nie zamierzam jechać nie w pełni bezpiecznym zestawem. Co myślicie o konieczności wyboru F10? Czy mogę spokojnie pozostać przy moim Mercedesie w Dłuższą trasę?

 

Witam!

BMW będzie zdecydowanie lepszym holownikiem (potężny diesel i napęd na 4 koła), niż Twój Mercedes, ale mimo to, nie rozumiem Twoich obaw.

Przecież Twojemu holownikowi też nic nie brakuje, aby doskonale radził sobie ze wspomnianą przyczepą. No, chyba że masz jednak jakieś usterki w samochodzie lub/i przyczepie, ew. źle rozmieszczasz ładunki i nie pilnujesz nacisku zaczepu na kulę haka.

Tylny napęd w tym przypadku, to zaleta (lepiej, niż gdyby był przedni). Jazda takim zestawem jest w pełni bezpieczna.

IMHO

 

PS

O ile wiem, to ten model może chyba ciągnąc przyczepę nawet do 1800 kg, co daje duży zapas, biorąc pod uwagę masę Twojej.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bladys, usiądź sobie na parkingu przy niemieckiej autostradzie i popatrz przez pół dnia czym ludzie holują budy. 

Okaże się że Twój W204 to rarytas i super auto!

 

Oczywiście F10 to kwintesencja holownika, ale przy tak lekkiej budzie jak Twoja merol pociągnie aż miło. Nawet jeśli masz raptem 136 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak napisał Kristofer najważniejsze to aby ładunki były dobrze rozłożone i wszystko sprawne. Napęd tylni to zaleta przy ciągnięciu przyczepy w porównaniu do przedniego. Miotanie o którym piszesz może być spowodowane niewłaściwym załadowaniem przyczepy. Pamiętaj aby nacisk na hak był pomiędzy 50 - 75kg. Masz zaczep ze stabilizatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.