Skocz do zawartości

Svidnik AQUARUTHENIA


blumore

Rekomendowane odpowiedzi

Kempingu to nie ma, ale jest ogrodzony plac przy kąpielisku, na oko to na kilka zestawów. Zaplecze socjalne załatwia kontener. Jedyny plus tego miejsca to bezpośrednia furtka na kąpielisko. Są też zniżki przy zakupie 'zestawu' nocleg+baseny.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Umieszczam dokumentację zdjęciową i potwierdzam. Miejscówki tej, w żaden sposób nie można nazwać "kempingiem", nie spełnia nawet podstawowych wymagań obiektów, które w Polsce nazywamy "polem namiotowym".

Ogrodzenie jest, w nocy nawet zamknięte, ale w ciągu dnia wchodził/wychodził kto chciał.

Dostęp do prądu - teoretyczny. Na całym polu gdzieś było jedno gniazdko, ja nie skorzystałem, ale sąsiad z przyczepki obok, chciał się podłączyć i nie zdołał. Problem został rozwiązany domowym przedłużaczem. :blagac:

Toalety są. W baraku postawionym gdzieś na początku lat 80-tych i od tego czasu nic się nie zmieniło. W damskiej podobno było świeżo pomalowane. :yes:  Drugi barak, kompletnie zdewastowany służył chyba za graciarnię.

Wody udało mi się nabrać. Kranu, specjalnie do tego celu, oczywiście nie było. Najpierw próbowałem z baterii nad zlewem, ale ciśnienie było tak niskie, że napełnienie zbiornika 30l zajęło mi 15min, potem spróbowałem pod prysznicami (dwie słuchawki równocześnie) i jakoś się udało.

 

Innych "urządzeń" czy "instalacji" pomocnych przy kempingowaniu nie ma co szukać. Brakuje, przy najmniej: śladowego chociaż placu zabaw, wydzielonego paleniska na gril/ognisko, ciepłej wody (ujęcia wody wogóle), jakieś miejsce zrzutu ścieków/'kota', oświetlenia wieczornego (?).

 

Tak to wygląda, niemal w całości:

post-5201-0-33156900-1502085265_thumb.jpg

 

To miejsce służyło do biwakowania grupie żołnierzy/weteranów.

post-5201-0-33646400-1502085268_thumb.jpg

 

Prysznic. W damskiej podobno jest kotarka. :yes:

post-5201-0-45447800-1502085269_thumb.jpg

 

Furtka bezpośrednio na kąpielisko

post-5201-0-16051100-1502085273_thumb.jpg

 

Droga dojazdowa i brama.

post-5201-0-16373900-1502085275_thumb.jpgpost-5201-0-23882400-1502085278_thumb.jpg

 

Kąpielisko.

post-5201-0-67734700-1502085271_thumb.jpgpost-5201-0-81291300-1502085281_thumb.jpgpost-5201-0-87151100-1502085283_thumb.jpgpost-5201-0-17358400-1502085286_thumb.jpg

 

Co najsmutniejsze, to fakt że obiekt ten prezentuje średnią wschodnio-słowacką. Nie rozumiem zupełnie skąd się to bierze, ale wszystkie dosłownie "kempingi", które widziałem w tej części świata wyglądają jak założone w czasach Czechosłowacji, a potem porzucone. Nie wiem czy wynika to z podejścia Klientów (głównie namioty), czy z lokalnych przepisów. Na pewno, powodem nie jest brak pieniędzy, bo piszę o miejscach położonych przy obiektach wybudowanych niedawno, często ze środków unijnych jak np.: Kąpieliska Vrbov, czy Snina, nad zalewami: Zemplinska Sirava, Velka/Mala Domasa, czy Autocamping Salas Barca w Koszycach,  :swieca:   w drugim co do wielkości mieście na Słowacji (250 tys). Obok super elegancka restauracja, a "kemping" to po prostu wykoszony trawnik pomiędzy mieszkalnymi barakami. A właściwie nie "wykoszony" tylko wyjedzony przez stado owiec  :hehe: .

post-5201-0-07678900-1502087525_thumb.jpg

Zdjęcie z neta.

 

Jeszcze wypada krótko o kosztach: 

Dniówka za zestaw 2+2 wyszła 12 EUR.

Zniżka na kąpielisko 20% (normalnie 18 EUR/rodzinna dniówka, ze zniżką 14,40) 

 

Na koniec jeszcze jedna rzecz. Furtka bezpośrednia była otwarta od 10 do 19, czyli w godzinach otwarcia kąpielisko, dla gości "kempingu" nie ma żadnych przywilejów, wręcz przeciwnie. Wydaje się, że dla kierownictwa kąpieliska, goście z "kempingu" to jednak uciążliwe i raczej niechciane sąsiedztwo.

 

Apeluję więc do braci Słowaków: Zróbcie coś ze swoim podejściem do karawaningu, bo jak łatwo zauważyć, na Węgry jest tylko ok +/- 100km dalej. Niemniej jednak wolę Słowację, ale po prostu trzeba się lepiej przygotować (mentalnie).

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.