Skocz do zawartości

Holownik dylemat: Ford, Citroen, Renault ??? a może inny ???


Igor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 619
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dostań taką wersję - marzenie

 

zamów w salonie, rozłóż kredyt na 5 lat i jeźdź bez najmniejszych kosztów. Przeglądy rok w rok to 700-1500zł. U mnie po 5 latach dalej jest gwarancja przedłużona opłacana każdego roku. Przy ok 60.000km zmieniałem klocki hamulcowe i opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypadkowo trafiłem na ogłoszenie "mojego" dealera, samochód bardzo podobny do mojego tylko przebieg 146.000. Mam wrażenie, że to samochód mojego byłego sąsiada. Jeżeli byłbyś nim poważnie zainteresowany to mogę zapytać czy miał jakieś naprawy kolizje. Ale to po poważnie przemyślanej decyzji.

 

http://frankcars.gratka.pl/ogl/22306407.html#3a1ff179a6bf8905,2

 

Edycja.

 

Ok. Swoje już wiem, to nie ten samochód o którym myślałem, nieznacznie różni się rejestracją, coś tam poszukałem i cofam ofertę :)

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam Galaxy bo było tańsze niż Smax jak kupowałem.

Nie ma dla mnie w tym momencie innego auta na rynku, który bym rozważał. Gabaryty są w sam raz na wakacje i na co dzień po mieście dla żony. Dzieciaki (x3 prawie takie jak Twoje Igor) nie chcą jeździć ze mną C5 bo nie mają tyle miejsca, stolików, schowków itp. A C5 przecież nie mały. 2.0 CDTi pali mi 6,2 na trasie do Chorwacji a z budą 1600kg pali 10,0 do 100km/h na autostradzie. Kupiłem go jak miał 150tyś km 6 lat temu. teraz ma coś koło 220tys. Dwu-masa wymieniona i rozrusznik za 2,5tyś łącznie i inne usterki to pierdoły. 

Możecie mi wierzyć lub nie ale C5 słynący z wygody (fotele top) to dramat w porównaniu z Galaxy. W C5 płacz po 4 godzinach a w Galaxy można jechać 2 dni i jest ok.

SUV typu durango pewnie fajny. Ja bym się jednak nie zdecydował ze względu na dodatkowe koszty (np cena opon)  i mniejsza jednak funkcjonalność. 

Szukałbym Galaxy lub Smaxa w PL np poleasingowego. W DE musisz liczyć 50 tys km na rok jeśli diesel. Inne przekrecone. Sam taki kupiłem tylko sprzedawcy udowodniłem i odzyskałem część kasy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że auto będzie robiło ok. 10-12 tyś. km rocznie. Z czego na co dzień bardzo krótkie odcinki.

To raczej nie jest ejsploatacja dla diesla, choć najbardziej pasowałby mi Galaxy.

Jeślu benzyna to duża - stąd pomysł z Durango 4,7 lub HEMI. Inne amerykańce odpadły z przyczyn funkcjonalnych.

 

Z tym 50 tyś. rocznie w DE to raczej przesada. Raczej stawiałbym na 20-30 tyś. rocznie.

Mam kumpla w DE, gdyby nie przyjeżdżał do PL to ribiłby rocznie 15 tyś.

Edytowane przez Igor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja żona robi właśnie 10-15tyś rocznie Galaxy głównie po mieście i nie ma żadnego problemu z dieslem

porównujesz Galaxy z Durango a to jednak zupełnie inne auta i nieporównywalne

a może Voyager w wersji Lancia lub Chrysler? Może by Ci pasował

Mi się podoba ale dyskwalifikuje go to że w 2 rzędzie ma dwa fotele a dopiero w trzecim kanapę na 3 os ale może Tobie to nie przeszkadza np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo - 2 rząd dwa fotele - odpada.

Nie porównuję Galaxy z Durango.

Jeśli diesel to Galaxy, jeśli bebzyna to duża, np. Durango.

Inne amerykańce odpadły, VANy z regóły 2 fotele w drugim rzędzie, Jeep Grand Ch. wąska kanapa w 2 rzędzie, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić coś z francuzów .....mniej wydasz kasy a sa lepsze rocznikowo oraz z wyposażeniem . Po co przepłacać za markę.Tylko jak już do diesla że skrzynia manualna.Wbrew opiniom są to bdb auta, ale pod warunkiem, że żaden pseudo elektryk nie litował instalacji z dwóch rozbitków. Szukaj z pl salonu czyli z udokumentowanym pochodzeniem.

C4gp 2.0 150km dmc przyczepy 1400

Edytowane przez Boas43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A Ford Expedition

 

Słaba oferta na rynku, nie wiem jak wygląda 2 rząd siedzeń.

 

Moim dzieciom najbardziej spodobał się ten :] , minister finansów odrzuciła :oslabiony:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/lincoln-navigator-stan-idealny-bezwypadkowy-8-osob-ID6yTqWz.html#d0b8a2e4c3

 

 

 

Z francuzów w grę wchodzi tylko Grand Espace - reszta ma węższy środkowy fotel.

Edytowane przez Igor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Słaba oferta na rynku, nie wiem jak wygląda 2 rząd siedzeń.

 

 

 

Dwa osobne fotele. W tańszej wersji 2 rząd to 3 osobowa kanapa. Analogicznie jest w Navigatorach.

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.