Skocz do zawartości

Holownik dylemat: Ford, Citroen, Renault ??? a może inny ???


Igor

Rekomendowane odpowiedzi

Samochodów spełniających kryteria jak na lekarstwo, a te S-Maxy i Galaxy co spełniają za bardzo przekraczają budżet.

Jedynie Grand Espace prawie mieści się w założonej kasie.

Sytuacje skomplikowała się jeszcze bardziej, ponieważ moja żona zastrajkowała i nie chce na co dzień jeździć tak dużym autem.

 

Zacząłem rozważać Mondeo kombi i tu pytanie do użytkowników Mondeo: czy 3 małolatów może z komfortowo podróżować na tylnym siedzeniu (najmłodsza 6.5 roku na środku na "podupniku") ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 619
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie jestem użytkownikiem ale odpowiem NIE

niezależnie od marki auta, jeśli z tyłu nie ma trzech niezależnych foteli podróż na tylnej kanapie w trzy osoby nie będzie  komfortowa

 

oczywiście nie mówię że się nie da bo sami tak jeździliśmy , ale z komfortem nie ma to za wiele wspólnego, jak już "schodzisz" w kierunku mniejszych aut to weź pod uwagę jeszcze Tourana to auto pomimo niewielkich gabarytów ma dużo miejsca w środku no i trzy niezależne tyle fotele a gabarytami niewiele większe od golfa, więc jak żona ma obiekcję do większego auta to może to jej podejdzie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego cmax, grand cmax.. Ale nie rezygnuj z smaxa ;).

 

Żona moja też taka bardziej strachliwa a często przesiada się z c do s maxa. Później ciężko kluczyki odzyskać..

 

Smax to prawie pewne czujniki parkowania przód i tyl. Ja mam też kamerę. Nie zabieraj dzieciakom miejsca. Jeden fotel do tylu dwa do przodu i nie dotykają się łokciami. Jeden leży, drugi siedzi w pionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no osobówka???
Grand Scenica jej pokaz

Scenic odpada, mi się nie podoba

 

 

nie jestem użytkownikiem ale odpowiem NIE

niezależnie od marki auta, jeśli z tyłu nie ma trzech niezależnych foteli podróż na tylnej kanapie w trzy osoby nie będzie  komfortowa

 

oczywiście nie mówię że się nie da bo sami tak jeździliśmy , ale z komfortem nie ma to za wiele wspólnego, jak już "schodzisz" w kierunku mniejszych aut to weź pod uwagę jeszcze Tourana to auto pomimo niewielkich gabarytów ma dużo miejsca w środku no i trzy niezależne tyle fotele a gabarytami niewiele większe od golfa, więc jak żona ma obiekcję do większego auta to może to jej podejdzie  ;)

Touran byłby 2.0 TDI, ten legendarny, odpada

 

 

Do tego cmax, grand cmax.. Ale nie rezygnuj z smaxa  ;).

Żona moja też taka bardziej strachliwa a często przesiada się z c do s maxa. Później ciężko kluczyki odzyskać..

Smax to prawie pewne czujniki parkowania przód i tyl. Ja mam też kamerę. Nie zabieraj dzieciakom miejsca. Jeden fotel do tylu dwa do przodu i nie dotykają się łokciami. Jeden leży, drugi siedzi w pionie.

 

 

Nie rezygnuję z S-Maxa lub Galaxy.

 

Mamy totalny rozjazd potrzeb. Do holowania wskazany byłby diesel, ale moja żona będzie jeździć krótkie odcinki (do szkoły 500 m, do pracy może z 1 km), czasami odcinki po 4 km. I tu wskazana byłaby benzyna. Diesla można będzie zabić taką jazdą.

 

Idealny byłby Dodge Durango, ale nie został zaakceptowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kombiaka nowoczesnego w którym na środku tylnej kanapy będzie wygodnie. To są auta 4 osobowe zarejestrowane na 5.  

Ale jednak jak bym miał wybierać na Twoim miejscu, to lepiej aby dziecko pocierpiało w podróży raz na jakiś czas, niż kierowca non stop. Prowadzenie mondeo to inna bajka niż jakiegokolwiek vana. Tym bardziej że jak sam mówisz żona nie chcę na co dzień "autobusu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cathay głupoty piszesz , raczej każdy kto spróbował vana lub suv'a nie chce wracać do kombiaka :)

Tak sie stalo u mnie 11 lat temu i zostalo :)

Vany uzalezniaja ale oczywiscie to indywiudalna sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No może ? Ale chyba sprowadzony  :(

 

Rozpatruję jeszcze Toyotę Verso, ale tam tylko 126 kucy  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo u mnie. 9 lat temu przesiadłem się do Xsary Picasso, rok temu szukałem S-maxa a ostatecznie kupiłem nowe C4 GP i nadal uważam, że to jest to... oczywiście ideałem pozostaje S-max...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie podane dla przykładu, fajnie w białym wygląda

Krajowych mało i drogie.

 

Wygrzebałem Galaxy, nie ma tempomatu i nie wiadomo czy nie bity. Jutro się okaże.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-galaxy-ID6yZPeT.html

Edytowane przez Igor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.