Skocz do zawartości

Holownik dylemat: Ford, Citroen, Renault ??? a może inny ???


Igor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 619
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wytnie się gustowną dziurę w zdrzaku I będzie malina....

A tak na poważnie temat haka zbadany dogłębnie.

Opcje są dwie:

1) oryginalny hak BMW ( produkowany przez Westfalia). Tak w pełni elektryczny czyli rozkładany I składany przyciskiem w bagażniku. Gniazdo elektryczne zintegrowane poniżej kuli.
Byłe zdecydowany na montaż takiego haka ale odpuściłem. W przypadku awarii silnika nie ma opcji awaryjnego rozłożenia I blokady haka. Czyli będąc gdzieś na polu jeśli hak odmówi współpracy zostajesz z ręką w nocniku. Ludzie nie chowają haka wtedy przez cały czas urlop


2) hak "rzemieślniczy". Żadnen producent typu BRINK lub Westfalia nie oferują haka do tego auta (patrz punkt 1). Wszystkie dostępne 'zamienniki' to mniej lub bardziej sprawdzone konstrukcje alternatywne. Postawiłem na hak że Słupska ponieważ wydawał mi się najbardziej godny zaufania. System wypinania podobny do Westfalii czyli pionowo w dół, bez podcinania zderzaka.


Ogarniam elektryke jak skończę cykne foto. Narazie mam przerwę na uspokojenie bo zaraz rozbiore pół auta;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozebrałeś no i nie wiesz że teraz wszystko musi być automatyczne i z aplikacją na smartfona
A idź pan w ..... jak się uspokoje to będę rwal kanapę

Bardzo podoba mi się rozwiązanie oryginalnego haka w VW touaregu. Tam elektrycznie zwalnia się zaczep , wyskauje kula spod zderzaka, natomiast blokada następuje ręcznie. Bardzo dobry kompromis wygoda/niezawodność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzę że warsztat masz idealny do takiej pracy, no i przede wszystkim masz wiedzę, nie każdy jest w stanie to zrobić. :yes:
Czekaj. Zazwyczaj trudniej się składa niż demontuje ;-) Zawsze jakieś śrubki zostają :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak wygląda z fotek na kręcony manualnie na 2 śruby czyli najtańszy jak do lanosa.  Jeżeli to automat to cofam swoją wypowiedź. 

Miałem wrażenie, że będzie widać tą rdzewiejącą blachę na takim aucie przez cały rok. A to już byłby obciach.

Dokładanie full elektryka za kilka tyś to nieporozumienie.

Patent z touarega siedzi w większości nowych aut z tej grupy. Działa to fajnie, ciekawe jak długo. Zintegrowane gniazdo 13pin nie nastraja optymistycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał:
11 minut temu, Cezarr napisał:
Ale widzę że warsztat masz idealny do takiej pracy, no i przede wszystkim masz wiedzę, nie każdy jest w stanie to zrobić. :yes:

Czekaj. Zazwyczaj trudniej się składa niż demontuje ;-) Zawsze jakieś śrubki zostają :-D

Zawsze to mniejsza masa i sie pewnie kiedys przydadzą ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak wygląda z fotek na kręcony manualnie na 2 śruby czyli najtańszy jak do lanosa.  Jeżeli to automat to cofam swoją wypowiedź. 
Miałem wrażenie, że będzie widać tą rdzewiejącą blachę na takim aucie przez cały rok. A to już byłby obciach.
Dokładanie full elektryka za kilka tyś to nieporozumienie.
Patent z touarega siedzi w większości nowych aut z tej grupy. Działa to fajnie, ciekawe jak długo. Zintegrowane gniazdo 13pin nie nastraja optymistycznie
To co widać to śruby w które wkrecas gniazdo. Dość sprytny patent.1a94c5b634399d8d8b49c9d2ddf2beba.jpg

Nigdy nie zajmowałem się zarobkowo elektronika samochodowa ale bardzo to lubię. Jestem mega pedantem w tych sprawach dlatego wszystko robię sam. Zajmuje to dużo więcej czasu ale jest tak jak chce.

Warsztat mojego znajomego. Uzyczyl mi podnośnika bo po ostatnim razie jak zakładałem hak w astrze na ziemi postanowiłem tego błędy drugi raz nie powtórzyć.

Elektryke ogarniam w zaciszu własnego garażu

Trzymajcie kciuki idę walczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.