Jump to content
Helmut

Cywilizacyjny niedorozwój

Recommended Posts

Benior

Wychodząc z marketu widzę jak dwóch wesołych chłopaków pakuje krawężniki betonowe na przyczepkę tylko, że z naciskiem głównie na tył. Grzecznie zwróciłem uwagę ale usłyszałem "kto nie ryzykuje nie zarabia" ...  z takimi argumentami nie da się dyskutować.  🤣

IMG_20210420_183122_1.jpg

IMG_20210420_183346_1.jpg

Maras

No to policzymy

28 sztuk x 39,5 kg  =    DEBILE  to mało powiedziane ...

jerrylin

Takie rzeczy to codzienność pod marketami budowlanymi, nie rzadkość. Dopóki nikt nie zginie, nikt się tym nie interesuje. 

Commander
Posted (edited)
22 minuty temu, Maras napisał:

No to policzymy

28 sztuk x 39,5 kg  =    DEBILE  to mało powiedziane ...

To podmurówka rzeczywiście tyle waży, a nie sądziłem...

Czyli zmieszczą się w DMC 🤣

Edited by Commander (see edit history)

G13
Posted (edited)

Ale widać, że oś siadła. Przy nagłym hamowaniu, śmierć w oczach. A ta podmurówka betonowa to waży 39.5 kg faktycznie.

Edited by G13 (see edit history)

Maras
1 minutę temu, Commander napisał:

To podmórówka a nie krawężnik. Waży chyba 15 kg max. Czyli zmieszczą się w DMC 🤣

W sobotę dżwigałem 

https://www.leroymerlin.pl/ogrodzenia-i-bramy/ogrodzenia-panelowe/podmurowki-betonowe-prefabrykowane/podmurowka-betonowa-249x5-5x20cm-joniec,p337750,l3019.html  

Krawężnik betonowy  pióro i wpust szer 5 cm wys 20 cm dł.1m  1 szt waży 33kg 

Benior
2 minuty temu, Commander napisał:

To podmórówka a nie krawężnik. Waży chyba 15 kg max. Czyli zmieszczą się w DMC 🤣

https://www.castorama.pl/podmurowka-betonowa-20-x-249-x-5-5-cm-szara-id-1109940.html

1 minutę temu, G13 napisał:

Ale widać, że oś siadła. Przy nagłym hamowaniu, śmierć w oczach.

Na wszelki wypadek wsadził rękę między koło a błotnik i prawie weszła. 

Commander

Kurde.... myślałem że zdążę edytować przed Wami 🤣🤣🤣🤣.

Czyli silny jeszcze jestem 😀

Łza Włóczynutka

Prawdziwi Janusze to by jeszcze do auta drugie tyle zapakowali

Jarosław69

Nie potrzeba hamowania. Wystarczy hopka albo lekki zakręt z lekką koleiną.

Jednak broń powinna być w sprzedaży na wypadek spotkania na bum z takim elementem. Sądów nie ma a jak już są to 2 lata z głowy....a tak na miejscu i sprawiedliwie.

peja76
Godzinę temu, Benior napisał:

Wychodząc z marketu widzę jak dwóch wesołych chłopaków pakuje krawężniki betonowe na przyczepkę tylko, że z naciskiem głównie na tył. Grzecznie zwróciłem uwagę ale usłyszałem "kto nie ryzykuje nie zarabia" ...  z takimi argumentami nie da się dyskutować.  🤣

IMG_20210420_183122_1.jpg

Chłopaki już nie raz taki beton przewozili, wiedzieli że jak odwrotnie zapakują to przy hamowaniu wyjedzie :lol:

maarec

Do mnie kilka lat temu przywieźli 2 kubiki drewna na przyczepie towarowej. Holownik - renault Megane 1.4 co zabawne - ostatnie 45m cofali zestawem pod lekką górkę. Widuję ich czasem na mieście tym zestawem :)

czyś

Jeśli to np. drewno kominkowe, to 2 kubik suchego drewna to mniej niż tona (to metr przestrzenny, więc "z pustymi przestrzeniami", do tego drewno pewnie przeschnięte). 2 m3 tarcicy - nie wolno ale da się, byle dobra cepka i równo załadować :)

Ale to co tu odwalają, to kino. Potężne przeważenie na tył, mają otwieraną tylną burtę, po kiego opierają ponad pół tony na burcie, która wisi na zawiasach i na klamrach? Tu się aż rama wygięła, tym bardziej że dyszel jest spawany tylko do przednich narożników ramy (widać na foto) i nijak nie przejmuje obciążeń. 

Starczyłoby, żeby rozpędzili się do 60km/h, i byłoby z kronik policyjnych wiadomo że nie dojechali. Czyli przynajmniej jechali z tym bardzo powoli :)

Maras

Ktoś jechał nie hamowaną przyczepą  tak około 1,4 t  ?  Takim zestawem to się hamuje                  hamuje        hamuje  i po czasie staje. O awaryjnym nagłym hamowaniu nie ma mowy  dzwon gwarantowany. A tu jeszcze podniesiony tył samochodu   ... aby zaczep wytrzymał.

Commander

Obawiam się że niektórzy tak lądują swoje kempingi.