Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie ostatnio jeden debil wyprzedził na A2 po... poboczu. Audi RS4, przeleciał obok mnie z prawej strony co najmniej ze 160km/h.

Zastanawiam się jakim trzeba być debilem żeby zrobić taki manewr  na zatłoczonej autostradzie (wiadomo jak wyglada A2 na odcinku Łódź - Warszawa) w stosunku do zestawu 2,5m szerokiego zza którego nic nie widać.

Ja nawet nie kontrolowałem tej prawej strony bo tam nic jechać nie może.

Żeby było ciekawiej zrobił to na wysokości MOPa tuż przed pasem wyjazdowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, vrs napisał:

Mnie ostatnio jeden debil wyprzedził na A2 po... poboczu.

Za coś takiego obligatoryjnie powinni zatrzymywać PJ. :admin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio jeden debil wyprzedził na A2 po... poboczu. Audi RS4, przeleciał obok mnie z prawej strony co najmniej ze 160km/h.
Zastanawiam się jakim trzeba być debilem żeby zrobić taki manewr  na zatłoczonej autostradzie (wiadomo jak wyglada A2 na odcinku Łódź - Warszawa) w stosunku do zestawu 2,5m szerokiego zza którego nic nie widać.
Ja nawet nie kontrolowałem tej prawej strony bo tam nic jechać nie może.
Żeby było ciekawiej zrobił to na wysokości MOPa tuż przed pasem wyjazdowym...
Miałem taką samą sytuację, też z budą, też przy sporym ruchu i też to było audi, nie wiem jakie, jakieś mocniejsze bo silnik fajnie ryczał, i to zaskoczenie, że nagle z prawej mija cię auto ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/polski-kierowca/news-jazda-na-suwak-obowiazkowa-czy-wiesz-co-to-znaczy,nId,3304435

nowe przepisy od 5-go grudnia , warto trochę się z tym zaznajomić, zwłaszcza szeryfowie drogowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie już dawno się jeździ na suwak. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Zresztą filmik wzorcowego zachowania w w/w artykule właśnie jest z tego miasta.
Krakowianie naprawdę są mega ogarnięci w dziedzinie kultury jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Gdy transportera było już widać, to ciągłej linii jeszcze nie było. Wówczas należało zjechać na lewy i dać T4 swobodnie wyjechać. To że w T4 siedział nieostrożny głupek, nie zmienia faktu że z kamerą jechał drugi głupek. Ponadto "kamerowy" jedzie za szybko. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cathay napisał:

Gdy transportera było już widać, to ciągłej linii jeszcze nie było. Wówczas należało zjechać na lewy i dać T4 swobodnie wyjechać. To że w T4 siedział nieostrożny głupek, nie zmienia faktu że z kamerą jechał drugi głupek. Ponadto "kamerowy" jedzie za szybko. 

W sumie to nie wiemy ile jedzie kamerowy i czy to jest za szybko, z filmiku wynika że jest to droga dwujezdniowa poza obszarem zabudowanym więc dozwolona prędkość to 100 km/h  (na filmie nie widać ograniczeń) .  W momencie gdy linia jest jeszcze przerywana to bus się dopiero pojawia,  mógł np jechać cały czas lewym pasem, ale za to tez jest mandat, poza tym nie wiesz czy ten który nadjedzie i będzie włączał się do ruchu to zachowa się prawidłowo i ustąpi pierwszeństwa czy też wymusi tak jak tutaj, gdyby tam była przerywana to faktycznie zmiana pasa i niech sobie jedzie.  Tutaj niestety w razie kolizji wiadomo kto byłby sprawcą a nagrywający zachował się prawidłowo i uniknął kolizji więc nazywanie go głupkiem moim zdaniem jest nie na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można gdybać co by było gdyby ale zaraz  od głupków ...  heloo 

A nikt nie pomyślał o tym ,że może użyty klakson - wg mnie prawidłowo - "obudził " kierowcę T4 i przez to   pozostał na prawym pasie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



poza tym nie wiesz czy ten który nadjedzie i będzie włączał się do ruchu to zachowa się prawidłowo i ustąpi pierwszeństwa czy też wymusi tak jak tutaj,


Małe sprostowanie - niebieski nie włączał się do ruchu bo w ruchu się już znajdował. Ale faktem jest, że wymusil pierwszeństwo w idiotyczny sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.