Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś słyszałem żartobliwe stwierdzenie, że PL to kraj typowo południowoeuropejski wysunięty na północ. Coś w tym jest, a na pewno w dziedzinie ruchu drogowego jak widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-polski-kierowca-spowodowal-smiertelny-wypadek/v5j1g37

 

https://www.wprost.pl/zycie/10077430/Koszmarny-wypadek-w-Niemczech-Polak-zawrocil-na-autostradzie-3-zabitych-i-5-rannych.html

 

Kolejny terrorysta drogowy tym razem z Polski !  

Sąd  powinien tych idio.tów sądzić za terroryzm. Działają umyślnie, z premedytacją i giną przy tym również niewinni przypadkowi ludzie.

Dodatkowo "milicjanci" w mundurach policyjnych dają przyzwolenie społeczne dla takich terrorystów drogowych.

 

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny terrorysta drogowy tym razem z Polski !  

Sąd  powinien tych idio.tów sądzić za terroryzm. Działają umyślnie, z premedytacją i giną przy tym również niewinni przypadkowi ludzie.

Dodatkowo "milicjanci" w mundurach policyjnych dają przyzwolenie społeczne dla takich terrorystów drogowych.

Wczoraj widziałem to samo tylko w wykonaniu kierowców osobówek, był bardzo duży korek na A4 przed Wrocławiem

w związku z remontami a dodatkowo na zwężeniu zepsuło się auto, a więc modrzy kierowcy wsteczny i hej do zjazdu.

Tak więc nie tylko kierowcy dużych aut to idioci, tylko stwarzają większe zagrożenie :hmm:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc nie tylko kierowcy dużych aut to idioci, tylko stwarzają większe zagrożenie :hmm:

TOM ja nigdy nie powiedziałem , że tylko kierowcy dużych aut to idioci  :nono: ale skutek takich zdarzeń chyba jest tragiczniejszy :hmm: .

Kierujący samochodami osobowymi nawet są chyba we większości w tym terroryzmie drogowym.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOM ja nigdy nie powiedziałem , że tylko kierowcy dużych aut to idioci  :nono:

właśnie że są, bo to kierowcy zawodowi a to do czegoś powinno zobowiązywać.

A kierowcy osobówek :

wczoraj cofałem do sklepu, wąska droga z której trzeba cofać w wąski wjazd

na prawą stronę ( macie przyczepy to wiecie co to znaczy) naprawdę ciasno

i proszę powiedzcie  mi co w tym jest najtrudniejsze ???

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum kultury czyli nie trąbienie i nie wyzywanie po co ja tu przyjechałem akurat teraz jak

jeden z drugim chcą jechać, i to ja mam się wycofać bo wąsaty Janusz osobówką nie może.

Tak to jest najczęstsze czyli trąbienie i wciskanie się na silę za naczepę gdzie nic nie widać, oczywiście jakbym przywalił to moja wina.

Brakuje na kultury jazdy i zrozumienia do innego kierowcy. :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ronda w Tarnowie. Wcale się nie dziwię, że kierowcy głupieją. Idea rond turbinowych jest słuszna, ale tylko tam gdzie jest na nie miejsce i ruch z każdej strony w każdą jest identyczny. Tu nie ma. Wjazd z dwóch kierunków jest zawężony do jednego pasa. A więc inaczej jedzie się z jednej strony a inaczej z drugiej. To jest sytuacja, którą mogą ogarnąć jedynie kierowcy znający miasto. Przypuszczalnie sam bym się pogubił jadąc tam pierwszy raz. Oznaczenie ronda klasycznego jak i turbinowego jest jednakowe. Kierowca wjeżdżając na rondo domniemuje, że ma do czynienia z rondem klasycznym a więc skręt w lewo i zawracanie z wewnętrznego pasa, ruch na wprost i skręt w prawo z prawego. Dlatego nagle jak im się pojawia na środku obszar wyłączony z ruchu to się dzieją takie hece. Jeżeli ronda turbinowe stają się takie popularne, to powinno się również dostosować oznakowanie, różnicując ronda turbinowe i klasyczne. Takie jest moje zdanie. Chciałbym zobaczyć Marka Dworaka jadącego po raz pierwszy przez to rondo nie mając wcześniej informacji jak ono wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie ostatnio pod dworcem na Witta Stowosza powstały dwa ronda turbinowe . I sa ładnie oznaczone przed wjazdem. Dla chcącego nic trudnego. Więc są się oznaczyć.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyjeździe z Kołobrzegu w stronę Szczecina jest takie rondo. Jadąc z ogonem po raz pierwszy, prawym pasem oczywiście jak już odczytałem układ ruchu to okazało się że nie mogę zjechać na lewy, bo dzieli je linia ciągła. Nie daj Boże będzie większy ruch to i wcześniej pasa nie zmienię. A niby w Polsce mamy ruch prawostronny, i to prawy pas jest podstawowym. W Szczecinie jak zrobili takie rondo (już dosyć dawno) to urzędas wymyślił postawienie przed rondem tabliczki informacyjnej że z lewego pasa jedziemy w lewo, a z prawego w prawo. Niemiec skręcił w lewo - pod prąd na rondo. To "turbinowe" nie powinno być nazywane i oznaczane rondem, tylko skrzyżowaniem.

 

Edytowane przez automaciek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.