Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

skoro już w temacie, to zastanawiam się, kto to dopuścił do ruchu

 

 

Pamiętacie tzw. "pingpongi" doczepiane do Autobusów Jelcza. Właśnie tak jeżdziły ( stąd i nazwa  :]  ). Krótki rozstaw osi, zły rozkład masy i problem gotowy.

Dobry filmik dla tych co twierdzą, że stabilizator nic nie daje, a jazda " ciut " powyżej stówy jest najbezpieczniejsza w świecie. Tutaj holownik jest x razy cięższy od przyczepy,a prędkość ok. 65 km/h.

Wyobraźmy sobie teraz, że te cuda ciągną pojazdy o zbliżonej masie. To byłby widok! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest przyczepa że skrętnymi kołami bez kołowrotu...sądzę że zbieżność tam nie istnieje...

Zapewniam, że zbieżność w tej przyczepie jest pojęciem obcym.

Ona konstrukcyjnie była zbudowana dla samochodów przykładowo Star 660  :]  gdzie prędkość maksymalna była (+/- ) 60 km/h aż tu nagle czas ją "posunął" i doczekała prędkości autostradowej 80 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą jak znalazł, gdy wespół z Węgrami rzucimy nasze armie na podbój Słowacji celem ustanowienia po wieki granicy polsko-węgierskiej.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No cóż? To już chyba stan świadomości. Oglądać od początku.

Po kielichu czy piwie jak to mówił, z orzeczonym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, po narkotykach, poszukiwany listem gończym i w dodatku samochód zajęty przez komornika sądowego.  :hmm:    Podobała mi się spokojna postawa Policjantów. To chyba był Kraków?

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. Mamy drogę dwu jezdniową. Dozwolona prędkość 50 km/h. Ktoś jedzie prawym pasem 30, ja jadę lewym, dozwolone 50. 

To czy zbliżając się do przejścia, ja muszę zwolnić do 30 aby tego na prawym nie wyprzedzać? 

A jakby ktoś sobie jaja robił i jechał prawym 5 km/h to wszyscy na lewym muszą przed każdym przejściem zwolnić do 5 aby nie było to traktowane jak wyprzedzanie na pasach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zakaz wyprzedzania na przejściach dla pieszych. Może zwalnia po to aby przepuścić pieszego? Ty tego nie wiesz więc dla bezpieczeństwa zwalniasz i nie wyprzedzasz Ale ogólnie jest zakaz wyprzedzania na i przed przejściem

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. Mamy drogę dwu jezdniową. Dozwolona prędkość 50 km/h. Ktoś jedzie prawym pasem 30, ja jadę lewym, dozwolone 50. 

To czy zbliżając się do przejścia, ja muszę zwolnić do 30 aby tego na prawym nie wyprzedzać? 

A jakby ktoś sobie jaja robił i jechał prawym 5 km/h to wszyscy na lewym muszą przed każdym przejściem zwolnić do 5 aby nie było to traktowane jak wyprzedzanie na pasach?

Tak właśnie oblał egzamin mój syn, gość mu zwolnił przed przejściem mimo że nikogo nie było w pobliżu i nie wiadomo z jakiego powodu, możne szukał

jakiegoś miejsca  :hmm:  i było po egzaminie, zakaz wyprzedzania bezpośrednio przed przejściem i na przejściu dla pieszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. Mamy drogę dwu jezdniową. Dozwolona prędkość 50 km/h. Ktoś jedzie prawym pasem 30, ja jadę lewym, dozwolone 50. 

To czy zbliżając się do przejścia, ja muszę zwolnić do 30 aby tego na prawym nie wyprzedzać? 

A jakby ktoś sobie jaja robił i jechał prawym 5 km/h to wszyscy na lewym muszą przed każdym przejściem zwolnić do 5 aby nie było to traktowane jak wyprzedzanie na pasach?

 

Chodzi o bezpieczeńśtwo pieszych. Wyobraź sobie sytuację, że ten jadący 5 km/h zwolnił bo postanowił przepuścić w ten sposób pieszego. Pieszy wchodzi na pasy i idzie, i w tym momencie ktoś postanowił wyprzedzać i bach w pieszego. To niestety są bardzo częste przypadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dostałem za to mandat. Wyjeżdżałem z przyczepą z jakiegoś miasta drogą dwupasmową, jakiś łoś mi się wpakował z podporządkowanej więc zamiast hamować wrzuciłem lewy kierunek, zmieniłem pas i gościa wyprzedziłem przejeżdżając po przejściu. 50-100 metrów dalej na pasie oddzielającym stał radiowóz. Niestety do panów nie docierały argumenty, że pajac mi ewidentnie wymusił pierwszeństwo i zrobiłem to żeby uniknąć gwałtownego hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyprzedzaniem też jest inny myk, jak robiłem c+e to instruktor wziął mnie we wrocku na jedną dwupasmówkę gdzie jest zakaz wyprzedzania dla ciężarowych. Pokazał żeby uważać bo jest w pewnym momencie trzeci pas do lewoskrętu, i teoretycznie jak ktoś jedzie tym pasem i mocno zwalnia bo ma czerwone to będąc na skrajnym prawym też musze zwalniać bo jak nie to go wyprzedze, i po egzaminie. I to ponoć jedno z bardziej ulubionych miejsc egzaminatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.