Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, automaciek napisał:
2 godziny temu, tantalos napisał:
A wy myślicie że w domowych lodówkach to co macie? Tam jest zwykły gaz propan! Uświadomił mnie niedawno serwisant jak dzwoniłem w sprawie mojej słabo chłodzącej lodówki. Miał mi właśnie nabić lodówkę tym gazem ale stwierdził że 9cio letnia lodówka to i tak już długo chodzi.Poza tym jeśli uleciał gaz to jest dziura a jak jest dziura to raczej niemożliwe jest jej zlokalizowanie i uszczelnienie a nabicie kosztuje 300zł. Odpuściłem i kupuję nową niestety.

To ci serwisanta poniosła ułańska fantazja. Każdy sprzęt ma jednoznacznie opisany czynnik chłodniczy. A to że znalezienie nieszczelności graniczy z cudem to fakt. Cisnienie nominalne w temperaturze pokojowej to 5 bar, robocze, znacznie wiecej. A rurki idą również w piance...... Lepiej wymienić sprzęt, tym bardziej że gdy zassał wilgoć to lipa, oleje sa higroskopijne.

Dokładnie, razem z naklejką że schematem obiegu płynu, czasem nawet instalacji elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tantalos napisał:

A wy myślicie że w domowych lodówkach to co macie? Tam jest zwykły gaz propan! Uświadomił mnie niedawno serwisant jak dzwoniłem w sprawie mojej słabo chłodzącej lodówki.

Wiesz, może lepiej zmień serwisanta zanim Ci lodówkę nabije propanem. Pewnie klimę też propanem nabija? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem  sprawdzić  i faktycznie  jest  nabita  czynnikiem  a  nie  LPG .  Nie  chcę  nawet  wiedzieć  ilu  klientom  zafundował  taki  prezencik . Nigdy  nie  byłem  w  takiej  sytuacji  i znowu  człowiek  czegoś  się  dowiedział . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tantalos napisał:

Byłem  sprawdzić  i faktycznie  jest  nabita  czynnikiem  a  nie  LPG .  Nie  chcę  nawet  wiedzieć  ilu  klientom  zafundował  taki  prezencik . Nigdy  nie  byłem  w  takiej  sytuacji  i znowu  człowiek  czegoś  się  dowiedział . 

Tak tylko w gwoli ścisłości to LPG oznacza mieszankę propanu i butanu

A w sieci można poczytać np o R290 czy R600 i ich mieszaniu ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Idziesz do ochrony galerii podajesz nr rejestracyjny, markę  i prosisz aby przez głośniki poprosili gostka do samochodu bo został delikatnie porysowany po całym boku ...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taka fotka dzisiaj w galerii handlowej. Nie wspomnę że nie było grama wolnych miejsc.
 
IMG_20181117_125721.thumb.jpg.65702a4b20e0b116a7d74fde176455e0.jpg


A co w tym złego, miejsca są za wąskie na jeden samochód i wygodne wyjście/wejście to trzeba sobie radzić.
Sam tak parkuję i będę tak robił dopóki nie zrobią normalnych miejsc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś półgłówek. Mógł postawić bliżej słupa i tak wyjdzie swobodnie z auta.  A miejsca na samochód są rzeczywiście za wąskie. Nie zawsze się mieszczę.

Są jeszcze lepsi. Zostawi taki kołek auto pod dystrybutorem i wyjdzie za kwadrans zadowolony, z kawą bo zapiekankę zjadł  w środku. O miejscach postojowych zapomniał.

Albo zatrzymał się pod pompką do kół i poszedł na kawę.

ON TYLKO NA CHWILĘ!!!!           Boże, Ty widzisz i nie grzmisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, chris_66 napisał:

jeżdzę normalnymi samochodami - aktualnie espace, transit, expert, koleos, impreza - i zawsze jest za wąsko żeby zamować jedno miejsce

Ja się mieszczę na jednym miejscu. Może czas przejść na dietę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.