Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, jacek00 napisał:

No i nie wiem czemu u nas się myśli, że jak ktoś wyląduje w psychiatryku na oddziale zamkniętym to będzie miał lepiej niż w pierdlu. Jest wręcz odwrotnie emoji16.png

Nie wiem, nie byłem ale z filmów wynika

jestem zdrowy - wariat

jestem wariat - zgadza się

nie chcę przyjmować leków - obawiasz się przyjmowania leków? wariat

itd. ...... 

 

zawsze na przegranej pozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Prokurator zamyka, sąd wypuszcza, ciekawe jaki wyrok dostaną. Pewnie śmieszny. W PL więcej odsiadki jest za zabicie psa niż przejechanie człowieka.

Nie byłbym pewien. Podejście sędziów się jednak powoli zmienia. Przykład z okolic Jędrzejowa (woj świętokrzyskie). Pijana młodzież szła środkiem drogi - po zamatowanej, wyłączonej z ruchu części jezdni. Ktoś postanowił wyprzedzić (po tym wyłączonym - bo mu sie spieszyło, jechał z zoną i dzieckiem na narty). Ich nie powinno tam byc i jego tez. Finał 2 trupy i po apelacji 2 lata bezwzględnego za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu i spowodowanie śmiertelnego.

6 godzin temu, maarec napisał:

zapomnieli jeszcze w artykule dodać, że siła uderzenia była tak duża, że doszło do rozczłonkowania ofiar.  Profilaktycznie wymierzyłbym max wyrok, lekko licząc z polisy OC pójdzie ponad 500.000zł odszkodowania. Osobiście skłaniałbym się do regresu do takiego bandyty. (P.S najwyższy regres w komunikacji w PL na dziś przekracza wartość  4mln złotych)

Tu regres pewnie tez będzie, tylko co z tego jak po samochodach widać ze milionów oni nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jacekzoo napisał:

Może milionów nie mają ale będzie im to wisiało do usranej... 

Nie tylko im. Długi się dziedziczy, więc wszystkich zstępnych taki ktoś "uszczęśliwi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Helmut napisał:

"Masakryczna" kwota. Chyba nie do wyegzekwowania?

nie wiem, ostatnio oglądałem jakiś reportaż i takie kwoty podali. W tym roku w firmie, dla której sprzedaje najwięcej udało się ściągnąć od sprawcy na szybko milion zł - właściciel firmy, którego pijani i nielegalni pracownicy spalili kamienicę. Tylko to był przypadek gdzie udało się szybko namierzyć majątek. A co ma statystyczny Polak - mieszkanie, wypłatę, emeryturę. Coś tam się skubnie, resztę zapłacą pozostali kierowcy w składce OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy regresie na 4 mln złotych, to dług na całe życie, jak to mówicie, do us… śmierci. 

W praktyce wygląda to tak, że sprawca, który żadnego większego majątku nie ma (brak oszczędności, nieruchomości, firmy, itd.) nie mając w życiu perspektywy, żeby to w całości to spłacić, będzie po prostu normalnie żył, olewając temat, bo po co sobie głowę zawracać. Jak trafiło na młodego gołod...pca, to z góry wie, że robotę musi załatwiać tak, żeby oficjalnie płacone było tylko to, co jest wolne od zajęcia (w ten sposób ma ubezpieczenie itp.), faktycznie zarabiać będzie na boku, albo dochody będzie osiągać celowo założona spółka, do której majątku nie będzie można sięgnąć,  a nic co kupi w życiu nie będzie na niego. Fakt, np. kredytu na siebie nie dostanie, składki będzie miał niskie, ale w praktyce jak mądrze to rozegra, nikt nie może mu nic zrobić, i nic zabrać, chyba, że dostanie darowiznę (raczej wykluczone...) lub duży spadek (ale to też wiedząc jaka jest sytuacja, można ogarnąć zawczasu, byle nie weszło w grę dziedziczenie ustawowe i ewentualnie - prawo do zachowku, a po kim jest się zstępnym, i uprawnionym do zachowku, to się wie), i może taki potem np. choćby jeździć Maybachem, byle był w leasingu operacyjnym, najlepiej na podstawioną spółkę... . Przecież nie ma więzienia za długi.  

 

A wracając do kwestii bardziej przyziemnych - warto uważać, kupując używany samochód, kreatywność polskich warsztatów szykujących samochody do sprzedaży i sknerstwo właścicieli samochodów sięga już zenitu - jako że czynnik (poczciwy stary r134a) mocno podrożał przez ostatni rok, łatwo się naciąć na klimę-bombę:

https://moto.wp.pl/lpg-w-klimatyzacji-kreatywni-polacy-szukaja-alternatyw-6265141381597313a

https://www.motofakty.pl/artykul/klimatyzacja-uwaga-na-napelnianie-gazem-lpg-video-1.html

 

To jest dopiero jazda w polskim wydaniu :) 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynnik stary tak, mieszają. Mieszankę zaciąga większość kombajnów, więc nie ma problemu z późniejszym serwisowaniem klimy, i na mieszance dłużej podziała olej (PAG) niż na czystym, więc kompresor nie poleci po kilku godzinach od wyjechania z warsztatu... Handlarzom w to graj (tani sposób na działającą klimę do sprzedaży), ale ludzie coraz częściej jak im ubywa czynnika, szukają sposobu - zamiast drogiej naprawy, tanio uzupełniać czynnik... (a w rok cena 12kg butli skoczyła z 350-400 zł na 1600 zł).

Sprzedawane są wzorem dostępnych w USA zestawy do samodzielnego napełniania/dopełniania instalacji, niektóre to ponoć mieszanina bodajże propanu (R290) i izobutanu (R600a). Fajnie jest to w opisach produktu, zamienniki ("replaces…", "equivalent to....") r134a , np. jako "naturalny gaz węglowodorowy". W necie już są porady - propanu dajesz 30% wagi czynnika r134a...

Kupując używany samochód, ostatnim testem powinno być: niech sprzedający przyłoży zapalniczkę do zaworu napełniania klimy (zwykły schrader) i upuści trochę gazu na płomień... 

Brakuje tylko tego, żeby wywaliło w kosmos jakiś warsztat podczas serwisowania klimy napełnionej de facto LPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy myślicie że w domowych lodówkach to co macie? Tam jest zwykły gaz propan! Uświadomił mnie niedawno serwisant jak dzwoniłem w sprawie mojej słabo chłodzącej lodówki. Miał mi właśnie nabić lodówkę tym gazem ale stwierdził że 9cio letnia lodówka to i tak już długo chodzi.Poza tym jeśli uleciał gaz to jest dziura a jak jest dziura to raczej niemożliwe jest jej zlokalizowanie i uszczelnienie a nabicie kosztuje 300zł. Odpuściłem i kupuję nową niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy myślicie że w domowych lodówkach to co macie? Tam jest zwykły gaz propan! Uświadomił mnie niedawno serwisant jak dzwoniłem w sprawie mojej słabo chłodzącej lodówki. Miał mi właśnie nabić lodówkę tym gazem ale stwierdził że 9cio letnia lodówka to i tak już długo chodzi.Poza tym jeśli uleciał gaz to jest dziura a jak jest dziura to raczej niemożliwe jest jej zlokalizowanie i uszczelnienie a nabicie kosztuje 300zł. Odpuściłem i kupuję nową niestety.
To ci serwisanta poniosła ułańska fantazja. Każdy sprzęt ma jednoznacznie opisany czynnik chłodniczy. A to że znalezienie nieszczelności graniczy z cudem to fakt. Cisnienie nominalne w temperaturze pokojowej to 5 bar, robocze, znacznie wiecej. A rurki idą również w piance...... Lepiej wymienić sprzęt, tym bardziej że gdy zassał wilgoć to lipa, oleje sa higroskopijne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.