Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, klonik058 napisał:

Tak. To wytłumacz mi dlaczego kierowcy Ubera po zatrzymaniu i przyjazdu policji czy inspekcji transportu drogowego dostają 10 000 kary i wniosek o ukaranie do urzędu skarbowego.

 

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

Tak Jestem taksówkarzem i nie tylko.

Wszystko jest pięknie dopóki coś się nie stanie.

Wtedy ludzie żałują że zapłacili 2 zł mniej. Tak jak już mówiłem nie posiadają ubezpieczenia klienta, nie posiadają zezwoleń, kasy fiskalnej ani legalizacji taksometru. Nie płacą ZUSu, podatków. Więc mogą być tańsi.

Taksówkarze nie walczą o to że są tańsze.

Tylko o to, żeby były legalne. Aby wszyscy mogli pracować na identycznych warunkach. Są w dużych miastach korporacje tańsze droższe. I nikt z nimi nie walczy. Ba kierowcy chodzą razem na kawę.

Ale jest to forum karawaningowe więc nie ma sensu dywagować na tym nikogo nie mam zamiaru przekonywać.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

karę dostają za brak koncesji na przewóz osób i tu można się zgodzić że świadczą usługę nielegalnie , natomiast nieprawdą jest że nie płacą podatków , firma UBER płaci  podatek od każdego zlecenia i ona wystawia rachunki tak jak napisał kolega Łza kierowca tu nie ma nic do tego

 

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Owszem, może i jest to nielegalne, ale to jest odpowiedź na taksówkarską patologię. W jakim celu dziś taksówkarz musi robić jakieś idiotyczne licencje? W dobie uwalniania zawodów wszelakich to licencja i egazmin na taksówkarza jest zwykłym przeżytkiem.  Dużo łatwiej zostać dziś kierowcą tramwaju czy autobusu miejskiego niż taksówkarzem! 

A bycie taksówkarzem powinno być dużo prostsze. Idziesz i rejestrujesz działalność. Kupujesz kasę fiskalną i jeździsz. Może być licencja wydawana przez UM ale na zasadzie takiej, że pokazujesz badania zdrowotne, że jesteś niekarany, że masz np jakieś tam ubezpieczenie dla pasażerów i auto nie starsze niż X lat, o odpowiedniej wielkości i tyle. I dostajesz licencje na rok, dwa itp.

I skończyłyby się wojny i patologie. Rynek by zaraz zweryfikował ilość potrzebnych taksówkarzy itp itd.

Jacek tu się nie zgodzę z tobą

pomimo wolego rynku uważam że zawód taksówkarz w żadnym wypadku nie powinien zostać uwolniony w końcu to osoba której powierzamy swoje życie i swojej najbliższej rodziny 

do obecnych wymagań (psychotesty, niekaralność, egzamin z topografii miasta ) dorzucił bym jeszcze egzamin praktyczny i min kilkuletnią konieczność posiadania PJ.

Chciałbyś wysłać swoją chorą żonę czy dziecko do lekarza  z osiemnastoletnim kierowcą który tydzień wcześniej przyjechał do stolicy za chlebem i kupił ukraińskie prawo jazdy za 100 baksów, i przez całą drogę zamiast skupić się na jeździe gapi się na googlemaps bo nie wie gdzie jest marszałkowska  ??

osobiście nie mam nic do taksówkarzy ale  niech mi ktoś wytłumaczy jedną rzecz ...

jak to jest że (przynajmniej u nas we Wrocławiu) na jednej taksówce z jednym numerem bocznym jeździ kilku kierowców na zmiany ?

na kogo jest koncesja ? i czy każdy kierowca ma zdany egzamin  ?

bo mam wrażenie że nawet na normalnych taksówkach z korporacji jeżdżą kierowcy bez pojęcia i znajomości topografi miasta a takich chcę omijać szerokim łukiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

pomimo wolego rynku uważam że zawód taksówkarz w żadnym wypadku nie powinien zostać uwolniony w końcu to osoba której powierzamy swoje życie i swojej najbliższej rodziny 

A jak wsiadasz do autobusu to nie powierzasz życia kierowcy? Tak samo powierzasz. Dlaczego kierowca autobusu nie musi robić egzaminu z topografii miasta i innych tych rzeczy, których wymaga się od taksówkarza?

Dlatego o wiele logiczniejsze jest wg mnie narzucenie obowiązku posiadania auta o konrketnym standardzie, bezpiecznego, nie starszego niż X-lat.

3 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

do obecnych wymagań (psychotesty, niekaralność, egzamin z topografii miasta ) dorzucił bym jeszcze egzamin praktyczny i min kilkuletnią konieczność posiadania PJ.

Nie zgodzę się z tym egzaminem. Wg mnie to jest właśnie zupełnie niepotrzebne i w ten sposób zablokowany jest rynek taksówkarzy. W Warszawie podobno rok się czeka na egzamin. Przecież to absurd. Zwłaszcza w dobie nawigacji itp.
 

3 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

Chciałbyś wysłać swoją chorą żonę czy dziecko do lekarza  z osiemnastoletnim kierowcą który tydzień wcześniej przyjechał do stolicy za chlebem i kupił ukraińskie prawo jazdy za 100 baksów, i przez całą drogę zamiast skupić się na jeździe gapi się na googlemaps bo nie wie gdzie jest marszałkowska  ??

To takie patologie trzeba ukrócić. Wiesz. Jak ja nie wiem gdzie jest jakaś ulica, to po prostu nastawiam nawigację i mnie prowadzi. Chyba nie narażam życia swojej rodziny w ten sposób ;) I to tak powinno wyglądać. Egzamin z topografii miasta to bzdura. Jaką wartość ma taki egzamin zrobiony kilkadziesiąt lat temu? Wielokrotnie jechałem taksówką, gdzie taksiarz nie wie gdzie jest dana ulica i trzema mu tłumaczyć, bo nawet nawigacji nie ma.

Ale zobacz jak np robi to MyTaxi. W apce wyklikujesz skąd dokąd chcesz jechać. Zamawiasz. Taksówkarz ma przymocowany tablet z mapą i wie gdzie ma jechać. Nie powoduje to żadnego zagrożenia, i na pewno jest to w pełni wystarczające. Inny przykład to ja :) Znam doskonale całą Warszawę, ale nie mam pamięci do nazw ulic. Ale wystarczyt, że spojrzę na mapę i już wiem gdzie to jest i jak tam dojechać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Po kilku akcjach taksówkarzy z biciem innych malowaniem aut itd. nie przekonasz mnie niczym aby skorzystać z usługi TAXI.

 

A czy widziałeś na własne oczy, że taksówkarze bili kogoś z Ubera czy malowany samochody. Czy usłyszałeś to z telewizji lub internetu. Z ręką na sercu mi odpowiedz.

Uważam, że nie powinno być samosądu, powinno walczyć się o legalność Ubera legalnymi środkami.

Patologii nie walczy się patologią. Lecz sam spotkałem się z tym była to manipulacja.

Ostatnio nawet i o tym się nie mówi jeden z krakowskich taksówkarzy został pobity przez grupę kierowców z Ubera o tym gazety nie piszą.

 

Nie chcę niego obracać a już na pewno nie Ciebie ale hasło" złotówka" nie wzięło się z nikąd. 

 

 

Nie Czuję się obrażony. Ba nawet rozbawiony. A hasło nie wzięło się o dzisiejszych taksówkarzy. To hasło wzięło się jeszcze z minionej epoki. default_smile.pngdefault_wink.png

 

 

 

 

Rozumiem, że ten z Taxi Złotówa nie chciał iść na kawę i za tospotkało go coś takiego? 

 

Ale rozumiem, że to jest właśnie ta walka o legalnosć tak? Gdyby taksówkarze walczyli o legalność to dążyliby do uwolnienia swojego zawodu. Tylko to mogłoby doprowadzić do pełnej legalności i uczciwej wolnorynkowej konkurencji. 

 

 

Patologia jest wszędzie w każdym zawodzie. Ja akurat jestem przeciwny takim zachowaniu. I większości miast nie ma takich problemów. Tak jak mówię wchodzę na kawę z różnymi taksówkarzami z różnych korporacji.

 

W Krakowie przynajmniej nie ma walki pomiędzy taksówkarzami. Niejeden raz pomógł mi ktoś kto był z innej korporacji i nawet go nie znałem. W Krakowie się szanujemy nieważne. Za ile jeździ Ważne że jedzie legalnie.

A zostanie taksówkarzem nie jest takie trudne

1. zakładasz działalność gospodarczą.

2. Montujesz taksometr

3. Kupujesz kasę fiskalną

4. Zgłaszasz do Urzędu dostajesz licencję.

W małych miastach bez egzaminu w dużych aglomeracjach zdajesz egzamin.

I To zależy też od miasta bo to miasto decyduje czy swoim mieście będzie miał egzaminy.

Nie ma żadnych limitów licencji.

  i nie wiem jak w Warszawie ale w Krakowie nie czeka się długo na egzamin muszę uzbierać się jakaś tam ilość osób.

Ale to jak mówię to decyzja miasta czy są egzaminy czy ich nie ma.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 



karę dostają za brak koncesji na przewóz osób i tu można się zgodzić że świadczą usługę nielegalnie , natomiast nieprawdą jest że nie płacą podatków , firma UBER płaci  podatek od każdego zlecenia i ona wystawia rachunki tak jak napisał kolega Łza kierowca tu nie ma nic do tego

Firma Uber płaci płaci podatek tylko pytanie czy w Polsce.
Kierowca nie jest zatrudniony w firmie Uber on tylko współpracuje z firmą Uber. W takim wypadku jest przedsiębiorcą i musi wystawić paragon. I musi płacić ZUS i podatki.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



To takie patologie trzeba ukrócić. Wiesz. Jak ja nie wiem gdzie jest jakaś ulica, to po prostu nastawiam nawigację i mnie prowadzi. Chyba nie narażam życia swojej rodziny w ten sposób I to tak powinno wyglądać. Egzamin z topografii miasta to bzdura. Jaką wartość ma taki egzamin zrobiony kilkadziesiąt lat temu? Wielokrotnie jechałem taksówką, gdzie taksiarz nie wie gdzie jest dana ulica i trzema mu tłumaczyć, bo nawet nawigacji nie ma.

Ale zobacz jak np robi to MyTaxi. W apce wyklikujesz skąd dokąd chcesz jechać. Zamawiasz. Taksówkarz ma przymocowany tablet z mapą i wie gdzie ma jechać. Nie powoduje to żadnego zagrożenia, i na pewno jest to w pełni wystarczające. Inny przykład to ja Znam doskonale całą Warszawę, ale nie mam pamięci do nazw ulic. Ale wystarczyt, że spojrzę na mapę i już wiem gdzie to jest i jak tam dojechać. 
 


Jacek z My Taxi nikt nie walczy. My Taxi jak najbardziej polecam mimo że nie jeżdżę w tej korporacji. I że mają duże promocje.
My Taxi jeżdżą tylko i wyłącznie legalne taksówki.
My Taxi jak wchodziło na polski rynek to poprosił o spotkanie przedstawicieli taksówkarzy. Aby pomogli im wejść na rynek w legalny sposób. Nawet zatrudnili taksówkarzy którzy mieli weryfikować kierowców. Taksówkarze nie walczą z kimś kto jest tańszy nie walczą z aplikacjami walczą z patologią.
Przynajmniej w Krakowie. :)

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, jacek00 napisał:

A jak wsiadasz do autobusu to nie powierzasz życia kierowcy? Tak samo powierzasz. Dlaczego kierowca autobusu nie musi robić egzaminu z topografii miasta i innych tych rzeczy, których wymaga się od taksówkarza?

Dlatego o wiele logiczniejsze jest wg mnie narzucenie obowiązku posiadania auta o konrketnym standardzie, bezpiecznego, nie starszego niż X-lat.

Nie zgodzę się z tym egzaminem. Wg mnie to jest właśnie zupełnie niepotrzebne i w ten sposób zablokowany jest rynek taksówkarzy. W Warszawie podobno rok się czeka na egzamin. Przecież to absurd. Zwłaszcza w dobie nawigacji itp.
 

To takie patologie trzeba ukrócić. Wiesz. Jak ja nie wiem gdzie jest jakaś ulica, to po prostu nastawiam nawigację i mnie prowadzi. Chyba nie narażam życia swojej rodziny w ten sposób ;) I to tak powinno wyglądać. Egzamin z topografii miasta to bzdura. Jaką wartość ma taki egzamin zrobiony kilkadziesiąt lat temu? Wielokrotnie jechałem taksówką, gdzie taksiarz nie wie gdzie jest dana ulica i trzema mu tłumaczyć, bo nawet nawigacji nie ma.

Ale zobacz jak np robi to MyTaxi. W apce wyklikujesz skąd dokąd chcesz jechać. Zamawiasz. Taksówkarz ma przymocowany tablet z mapą i wie gdzie ma jechać. Nie powoduje to żadnego zagrożenia, i na pewno jest to w pełni wystarczające. Inny przykład to ja :) Znam doskonale całą Warszawę, ale nie mam pamięci do nazw ulic. Ale wystarczyt, że spojrzę na mapę i już wiem gdzie to jest i jak tam dojechać. 

 

no właśnie tak samo by zostać  kierowcą autobusu miejskiego nie wystarczy samo prawo jazdy

oprócz prawa jazdy  świadectwo kwalifikacji zawodowej w zakresie przewozu osób, średnie wykształcenie,  ukończone min 24 lata, potem kurs organizowany przez MPK i dopiero możesz dostać pracę,  przynajmniej we Wrocławskim MPK

10 minut temu, klonik058 napisał:

(...)

A zostanie taksówkarzem nie jest takie trudne

1. zakładasz działalność gospodarczą.

2. Montujesz taksometr

3. Kupujesz kasę fiskalną

4. Zgłaszasz do Urzędu dostajesz licencję.

W małych miastach bez egzaminu w dużych aglomeracjach zdajesz egzamin.

I To zależy też od miasta bo to miasto decyduje czy swoim mieście będzie miał egzaminy.

Nie ma żadnych limitów licencji.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

a psychotesty i zaświadczenie o niekaralności już nie potrzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a psychotesty i zaświadczenie o niekaralności już nie potrzeba ?

No tak zapomniałem badania lekarskie i psychotesty. Zaświadczenie o niekaralności. I to jeszcze nie każda karalność z tego co się orientuję. Bo nie jestem karany. default_smile.png:)default_smile.png

 

 

Nie może być karany przeciwko osobom i imieniu.

Chyba, ale nie jestem tego pewny.

No ale z tym to się chyba każdy zgodzi że jednak kierowca musi być przebadane zdrowy psychicznie i nie karany. default_wink.png

 

Zresztą kierowca autobusu też musi mieć te dokumenty.

 

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

Edit: Oprócz egzaminu, jeżeli jest wymagany przez dane miasto. Jesteś w stanie wszystkie te papiery zrobić w ciągu jednego maksymalnie dwóch dni.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to powiedz mi jeszcze jak to jest z tymi kierowcami w korporacjach co jeżdżą po kilku na "jednym" aucie , mają te wszystkie dokumenty ?

bo mam teorię (niczym nie potwierdzoną oprócz własnych domysłów) że tanie taksówkowe korporacje mają własne auta (u nas głownie tanie marki dacie, fiaty i peugeoty skody) i zatrudniają jak leci kierowców którzy nie bardzo mają pojęcie o temacie

jak to jest że na jednym numerze bocznym jeździ kilku kierowców ?  bo to że jeżdżą na "zmiany" na jednym aucie to wiem na pewno

miałem taki przypadek taksówka z korpo,  że gość nie wiedział gdzie jest jedna z głównych ulic i jak zagadałem od kiedy jeździ to powiedział że właśnie pierwszy dzień i chce sobie zobaczyć czy mu się spodoba i jak nie to po tygodniu zrezygnuje , więc nie sądzę że miał zdany egzamin i wszystkie wymagane dokumenty.

a to była by dla mnie patologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to powiedz mi jeszcze jak to jest z tymi kierowcami w korporacjach co jeżdżą po kilku na "jednym" aucie , mają te wszystkie dokumenty ?
bo mam teorię (niczym nie potwierdzoną oprócz własnych domysłów) że tanie taksówkowe korporacje mają własne auta (u nas głownie tanie marki dacie, fiaty i peugeoty skody) i zatrudniają jak leci kierowców którzy nie bardzo mają pojęcie o temacie
jak to jest że na jednym numerze bocznym jeździ kilku kierowców ?  bo to że jeżdżą na "zmiany" na jednym aucie to wiem na pewno
miałem taki przypadek taksówka z korpo,  że gość nie wiedział gdzie jest jedna z głównych ulic i jak zagadałem od kiedy jeździ to powiedział że właśnie pierwszy dzień i chce sobie zobaczyć czy mu się spodoba i jak nie to po tygodniu zrezygnuje , więc nie sądzę że miał zdany egzamin i wszystkie wymagane dokumenty.
a to była by dla mnie patologia
Nie wiem jak w innych miastach działają korporacje. Ale jeżeli jeżdżą na jednym aucie bo ja tak jeździłem z bratem. To musi mieć te wszystkie papiery i dopisuje się go do licencji istniejącej. Jako drugiego kierowcę. Ale musi do urzędu przedłużyć wszystkie papiery.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Edit: w Krakowie korporacje przyjmując do współpracy kierowców sprawdzają wszystkie te papiery. Nawet przyjęło się zwyczajowo, że raz do roku sprawdzane są samochody stanu wizualnego i wszystkie papiery.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2018 o 15:30, klonik058 napisał:

Tak. To wytłumacz mi dlaczego kierowcy Ubera po zatrzymaniu i przyjazdu policji czy inspekcji transportu drogowego dostają 10 000 kary i wniosek o ukaranie do urzędu skarbowego.

A dostają? Na pewno?  W przypadku kontroli, kierowcy ubera mają zadzwonić pod numer, pod którym dyżuruje uberowy prawnik i on przejmuje dialog z ITD. Tysiące osób jeździ pod uberem, gdyby ITD mogła zbijać na nich łatwą kasę, dawno wszyscy poszli by z torbami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dostają? Na pewno?  W przypadku kontroli, kierowcy ubera mają zadzwonić pod numer, pod którym dyżuruje uberowy prawnik i on przejmuje dialog z ITD. Tysiące osób jeździ pod uberem, gdyby ITD mogła zbijać na nich łatwą kasę, dawno wszyscy poszli by z torbami. 

 

 

Tak. Przyjemniej w krakowie. Pierwsze kary były małe. Cześć wniosków zostało umorzone z błędnych kontroli. 16.04.2018 zapadł wyrok na kwotę 10 tyś . http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/70427640A4

sygn. akt: III SA/Kr 1142/17

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Kary dostają od ITD przy każdej kontroli. Nie przyjmują ich i sa wnoski do WSA. różnie się kończyły.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kurs na przewóz osób kosztuje chyba 2.5 tyś tak więc raczej nikt co jeździ dorywczo tego nie zrobi.

Krakowie żeby zdobyc licencje zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa jest obowiązkowe szkolenie i egzamin. Można je zrobić przez Internet kwota zaczynają sie od 150 -200 pln za szkolenie. Na tym szkoleniu omawiane wszystkie pytania i odpowiedzi które są na egzaminie. Uważam że po takim szkoleniu egzamin to już pikuś. No chyba że ktoś się nie przykłada.

Ale to jak mówię to dotyczy tylko i wyłącznie Krakowa. Każda duża gmina sama decyduje jak wyglądają egzaminy i czy w ogóle są. Mały gminach zgodnie z ustawą nie ma egzaminów. Licencje dostajesz od ręki.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edit: ty mowisz oszloleniu na autobus.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.