Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając jego teksty do obywatela to kierowca nie powinien wjeżdżać na skrzyżowanie bo kierujący ruchem policjant w tym czasie stał bokiem do kierowcy . A kierowca dopiero się zatrzymał jak policjant paluchem machnął .

To co ten policjant wyprawia na tym skrzyżowaniu to jakaś  szopka i kabaret. On chyba zapomniał albo jest nie douczony jak powinno się kierować ruchem na skrzyżowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maras napisał:

Pomijając jego teksty do obywatela to kierowca nie powinien wjeżdżać na skrzyżowanie bo kierujący ruchem policjant w tym czasie stał bokiem do kierowcy . A kierowca dopiero się zatrzymał jak policjant paluchem machnął .

To co ten policjant wyprawia na tym skrzyżowaniu to jakaś  szopka i kabaret. On chyba zapomniał albo jest nie douczony jak powinno się kierować ruchem na skrzyżowaniu.

Ej, stoi bokiem to jedziesz! 

Po za tym masz słuszną słuszność. Wg. policmajstra można przejechać kobietę z wózkiem bo on każe jechać :zlo:  Baba powinna dostać mandat jeśli już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiśće ,że tak jak stoi bokiem to masz "zielone," może był ze trzy sekundy bokiem

Ale on krąży po tym skrzyżowaniu  najpierw tyłem sobie idzie ,wyłapuje auto z tą kamerką a pozostali jadą jak im pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a tak szczerze, kiedy widzieliście policjanta stojącego bokiem lub przodem/plecami do was? Bo ja tylko na rysunkach w podręczniku do nauki jazdy. Z reguły tańcują jak im się podoba i wymachują rękami na lewo i prawo. Ten tu na filmie to jakiś frustrat któremu kazali ruchem kierować podczas gdy kumple siedzą gdzieś w krzakach na międzymiastowej i czytają Fakt. No to daje upust emocjom. Jak mam zielone i ktoś mi włazi przed maskę to też puszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Pan Policjant miał rację?  Absolutnie miał racje!  Pieszych powinien również przynajmniej pouczyć.
Czemu miałby pieszego pouczać? Świateł nie było, to pieszy wszedł na pasy oczekując, że go kierowca przepuści. Co kierowca oczywiście zrobił :)

Ps
Ten krawężnik powinien od przełożonego po głowie dostać za swoją odzywke.

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin_G napisał:

Panowie a tak szczerze, kiedy widzieliście policjanta stojącego bokiem lub przodem/plecami do was? Bo ja tylko na rysunkach w podręczniku do nauki jazdy. Z reguły tańcują jak im się podoba i wymachują rękami na lewo i prawo. 

No ja parę razy widziałem profesjonalistów. Miło było patrzeć i zero wątpliwości. 

Najlepsza odzywka drogówki która likwidowała wypadek do zwykłych szaraków, którzy przyjechali pomagać i tak się zatrzymali, że zablokowali ruch.

cytat: "spier....wy chu... niedouczone ruch tamujecie" :policja: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjant dał znaki do jazdy na wprost. Kierujący udostępniając miejsca pieszemu, który je wymusił ( nie miał prawa wejść na przejście ), tak naprawdę stworzył zagrożenie drogowe na drodze dla innych użytkowników ruchu. Policjant kieruje ruchem więc wszystkich użytkowników drogi musi zdyscyplinować a wszyscy łącznie z pieszymi muszą się jemu podporządkować. Pomijając , że to piesza z wózkiem no weź stań na skrzyżowaniu i kieruj ruchem jak każdy będzie lepiej wiedział kto tu ma pierwszeństwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pierwsze primo, kobitka schowała się za autem obsługi, policjant wcale jej nie musiał widzieć, po drugie primo kobitka z wózkiem nie musi znać znaczenia sygnałów podawanych przez policjanta, po trzecie primo jak światła nie działały to miała prawa wejść na pasy, po czwarte primo reakcja pajaca z gwizdkiem poniżej jakiejkolwiek krytyki, widać że nawet kierującego zaskoczył. Powinien usłyszeć że zjeżdzżamy na bok i pisze odmowe przyjęcia mandatu a sprawa do sądu, a mandat niech sobie w :pupa: wsadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie widać twarz policjanta, gość zasłużył za teksty na naganę. Kultura przede wszystkim a nie cham. Gość dobrze zrobił, że babkę puścił, przecież policjant nie miał prawa jej widzieć ani ona jego. Do tego ona pewnie i tak nie wie co oznacza jego ustawienie.

Natomiast odnośnie policjantów na drogach, to ja mieszkam w takim specyficznym mieście gdzie mam ich min 2 miesiące w roku na skrzyżowaniach i powiem szczerze, że dają radę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

 po drugie primo kobitka z wózkiem nie musi znać znaczenia sygnałów podawanych przez policjanta, 

A to akurat nie jest prawdą. Każdy uczetsnik ruchu drogowego ma obowiązek znać przepisy, zwłaszcza pełnoletni. Na tej samej zasadzie możnaby argumentować, że pieszy nie musi znacz znaczenia sygnałów świetlnych, albo jakiś znaków drogowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inaczej jest w przypadku pieszych. Choć są oni również uczestnikami ruchu drogowego, to jednak nie mają obowiązku wykazać się znajomością przepisów, która sankcjonowana byłaby wydaniem stosownego dokumentu. Nie znaczy to jednak, że piesi są zwolnieni z respektowania prawa o ruchu drogowym, jak i zwykłych zasad bezpieczeństwa. 

Czytaj więcej: http://www.wspolczesna.pl/motofakty/a/jakie-regulacje-rzadza-ruchem-kierowcow-pieszych-i-rowerzystow,12956672/

 

czyli nie ma prawa jazdy dla pieszych :D czyli drugie primo można pominąć. Ale tak czy inaczej miała prawo być na przejściu i miała pierwszeństwo. Tak naprawde to tych dwóch przed nagrywającym powinno beknąć bo nie przepuścili pieszego który jest na przejściu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.