Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Cezarr napisał:

A co ma do tego zawod jaki wykonywał? 

Tylko tyle, że przeważnie na emeryturę idzie się znacznie później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, beruang napisał:

Tylko tyle, że przeważnie na emeryturę idzie się znacznie później.

Nie ja pytam co miał do wykonywania takich manewrów zawód tego gościa????

Nie interesuje mnie kto i w jakim wieku idzie na emeryturę.

Aha to że jest idiotą nie podlega dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cezarr napisał:

Nie ja pytam co miał do wykonywania takich manewrów zawód tego gościa????

To napisałem w pierwszym poście. Kiedyś były mocne układy i układziki, niektórzy czuli się bezkarnie. Dotyczyło to w dużym stopniu mundurowych.

Pisze w czasie przeszłym!  - nie mam nic do współcześnie funkcjonujących formacji. Żeby nie było :unsure:  Oczywiście nie wiem co się temu delikwentowi stało w głowę i co robił. Może był księgowym :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cezarr napisał:

Może i był księgowym, ale teraz na pewno jest idiotą który nie powinien już wsiąść za kierownicę.
Nie wiem co robisz zawodowo, ale i tam pewnie znalazł by się jakiś inny :hmm:

Masz oczywiście rację idioci są wszędzie. Ja tylko nawiązałem do kwestii wieku podanego w reportażu :niewiem:

Proponuję skończyć tą dyskusję bo jeszcze przez jakiegoś idiotę się tu zaczniemy kłócić :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2018 o 08:03, maarec napisał:

Zapakować do karawanu na miesiąc i niech jeździ zbierać ofiary wypadków. Prawko na 3 lata zabrać + egzamin.   

Pamiętam z lat 70-tych (chyba) opisane w " Motorze"  pomysły gubernatora  jednego ze stanów w USA. Kierowca zatrzymany na terenie jego stanu za - nazwijmy : lekkie wykroczenie ( np nieznaczne przekroczenie dozwolonej prędkości) otrzymywał karę do wyboru - np : dwa tygodnie aresztu lub trzy dni na dyżurze w pogotowiu ratunkowym przy autostradzie. Ludzie oczywiście wybierali dyżury jako mniej klopotliwe ( praca itp. )i po odbyciu kary byli już zupełnie innymi kierowcami. Dla ":cięższych" przypadków sędzia nakazywal obejrzenie specjalnie przygotowanego filmu o wypadkach drogowych. Projekcja przebiegała wg schematu : Gaśnie światło - projekcja jednego z epizodów -  włącza się swiatło - interwencja zespołu medycznego wobec niektórych widzów - gasnie swiatło itp, itd. To też zmieniało mocno poglądy kierowców na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Artykuł wspominał jeszcze o tym, że te oryginalne i skuteczne metody zostały oplute przez przeciwników politycznych gubernatora którzy zarzucili mu prymitywne zagrywanie pod publiczkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niedersachsen młodzież która "podpadła" Policji bardzo często decyzją sądu kierowana była na 10 godz. przymusowe zajęcia z psychologiem przy czym zajęcia te odbywały się w zakładzie karnym w którym każdy z takich młodocianych musiał 4 godziny spędzić zamknięty w odosobnionej celi monitorowanej oraz dodatkowo spotkania resocjalizacyjne z osadzonymi. Nie którzy z młodocianych mdleją, płaczą ale najważniejsze, że na 80% młodocianych z takich grup ma to pozytywne działanie. Taką lub podobną formę "docierania" do mniej rozwiniętych umysłów uważam za pozytywne działanie. Czasem najlepsze intencje resocjalizacji, nie zmienią człowieka kiedy zło, tkwi głęboko we krwi.

Poniżej jak łatwo stracić życie lub zdrowie. Ustawodawca musi z tym walczyć

https://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/chciala-przejsc-na-druga-strone-cudem-uniknela-potracenia,1701888.html?playlist_id=14057

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na na żywo też niewiele więcej widziałem ...

przypuszczam że "TIR" miał wystrzał opony i ludzie zaczęli panikować i gwałtownie hamować , jadący niebieskim Peugotem się zagapił i podczas hamowania wykonał gwałtowny skręt przez co go postawiło bokiem.

Na moje oko nic nikomu się nie stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji widać, jak ludzie nie potrafią korzystać z 3 pasów autostrady czy innej drogi, z 3 pasami. Wlecze się taki 90 srodkiem i jeszcze bywa, że następny go lewym wyprzedza 110...gdy prawy jest zupełnie pusty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.