Skocz do zawartości

Wybuch butli na campingu


pplaw

Rekomendowane odpowiedzi

Pawle, nie obrazisz się, że temat przeniosłem tu, gdzie będzie bardziej widoczny. Temat, choć dla poszkodowanych bardzo ciężki, może okazać się przestrogą dla innych karawaningowców. Jest szansa, że może z rozwagą spojrzą na swój sprzęt i instalacje w nim.

Dobrze wiedzieć, że są osoby zawsze chętne do bezinteresownej pomocy.

Pozdrawiam Was serdecznie i w razie potrzeby pisz co trzeba.

Nie ma zadnego problemu, porzadek na pierwszym miejscu :)

Rowniez pozdrawiamy!

Jakoś nie potrafie sobie wyobrazić że wracam z plaży a tu takie kuku, mam tyle co kąpielówki na tyłku kilka tys km od domu. Masakra....

 

Podłączam się, jakakolwiek pomoc to piszcie

Dokladnie tak bylo. Ludzie zostali w strojach kapielowych.

Wszyscy pomogli wiec maja juz ubrania i potrzebne rzeczy.

 

Dziekuje jeszcze raz w imieniu poszkodowanych za tak liczny odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wstałem dziś, zerknąłem na kemping i se myślę, że ludziska nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. Gdyby w którejkolwiek przyczepie lub namiocie coś się zapaliło, nawet autami nie dało by rady wyjechać.

 

post-8412-0-11322200-1500454010_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziwiłem Duńczykowi, który kazał mi przestawić przyczepę w Norwegii bo stanąłem mniej niż 2 metry od niego. Tłumaczył mi, że w Skandynawii jest taki przepis, że przyczepy mają być oddalone od siebie minimum 2 metry i tego się trzymają na kempingach. Coś w tym przepisie jest chociaż przy dużym wietrze za wiele by to nie pomogło...

Szybkość przenoszenia się ognia to jedno a gaszenie to drugie. Dwumetrowa przestrzeń między przyczepami pozwala na podjęcie jakichś czynności ratowniczo-gaśniczych a co można zrobić w przestrzeni pół metra między ścianami z których jedna płonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie, łapka w góre kto ma w budzie gaśnicę? Ale gaśnice, nie podpierdółke 1kg

Ja zaraz zamawiam 3kg

 

Ja mam :) 3kg w budzie, 2x1kg w samochodzie w tym jedna w drzwiach kierowcy.  Kolejna 3kg w domu pod altanką na tarasie, tam gdzie często jest otwarty ogień.

 

Z ciekawości co to za camping tak zapchany ? abym go z mojej listy w sezonie wykreślił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości co to za camping tak zapchany ? abym go z mojej listy w sezonie wykreślił ?

 

Strzelam, że któryś nad morzem. Tam większosć tak wygląda w sezonie.

 

Edit: to Kemping Arek w Sarbinowie: https://goo.gl/maps/M4XFMFrAWzN2

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam, że któryś nad morzem. Tam większosć tak wygląda w sezonie.

 

Edit: to Kemping Arek w Sarbinowie: https://goo.gl/maps/M4XFMFrAWzN2

 

Tak wyglądają niektóre kempingi w AT, w szczycie sezonu. To nie tylko polska specjalność. Rok temu tak stałem w Karyntii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle narnalnych campów, nie rozumiem przyjemności stania w takim kołchozie

 

My nie mieliśmy wyjścia. Objechaliśmy kilka kempów wokół jeziora,  pocałowaliśmy klamkę, ściemniało się....   :swieca: 700 km w rękach....   :oslabiony: Wtedy bierzesz co dają..... dziwne czasy nastały, że rezerwacje trzeba robić..... 

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, tutaj artykół do akcji w której bralismy udział.

Waże w sumie fotki domu po wybuchu butli.

Nie mniej znów powiem, butla jest bezpieczna, moze być nawet w ogniu. Gorzej z gazem z niej dostajacym sie do budy z nieszczelnej instalacji.

 

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/zdjecia/3801579,wybuch-butli-z-gazem-w-andrespolu-zawalila-sie-polowa-budynku-ewakuowano-6-rodzin-zdjeciafilm,5079913,id,t,zid.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie, łapka w góre kto ma w budzie gaśnicę? Ale gaśnice, nie podpierdółke 1kg

Ja zaraz zamawiam 3kg

post-72223-imported-74e3b548-033e-4d67-9

2kg ABC z manometrem  + w aucie + w łódce

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.