Skocz do zawartości

DRL w Europie


Rekomendowane odpowiedzi

kolego chyba się mylisz patrz nakaz używania świateł mijania w określonych warunkach widoczności.

 

Nie ma w Polsce przepisu nakazującego używania świateł mijania w tunelach. Tak więc śmiało można jechać na dziennych - zgodnie z przepisami. Jak pisałem, jest dziura w przepisach, po wprowadzeniu do przepisów świateł dziennych. Kiedyś był obowiązek zapalania świateł mijania w tunelach, ale po wprowadzneiu obowiązku jazdy na światłach cały rok, ten obowiązek wykreślono z przepisów.

Tu nie chodzi o samą jazdę na DRL tylko o jazdę na DRL z przyczepą gdzie przy zapalonych DRL nie mamy oświetlonej przyczepy. U mnie DRL nie działają razem z postojowymi i co za tym idzie przy jeżdzie w dzień przyczepa nie ma włączonych obrysowych/postojowych. 

 

No ale w czym problem? Czy światła obrysowe w przyczepie musisz mieć włączone? No nie musisz mieć ich włączonych. Jak jedziesz w ogóle bez świateł to świateł w przyczepie też nie masz. Tak więc wszędzie tam gdzie masz możliwość używania świateł do jazdy dziennej to używasz do jazdy dziennej.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W warunkach ograniczonej widoczności jest nakaz używania świateł mijania również w dzień wszędzie gdzie one wystąpią. Fakt obecnie w dzień w trakcie np. masywnych opadach deszczu wielu gamoni jeżdzi na światłach dziennych czym łamią przepisy podobnie jak jazda na światłach dziennych w tunelach o długości powyżej... i nie oświetlonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy o światłach dziennych mówią o pojeździe a nie zespole pojazdów. Tak to interpretuje policja. Za jazdę z nieoświetloną przyczepą grozi mandat. Interpretacja głupia, ale jest. Kiedyś miałem oficjalne pismo w tej sprawie z KGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach ograniczonej widoczności jest nakaz używania świateł mijania również w dzień wszędzie gdzie one wystąpią. Fakt obecnie w dzień w trakcie np. masywnych opadach deszczu wielu gamoni jeżdzi na światłach dziennych czym łamią przepisy podobnie jak jazda na światłach dziennych w tunelach o długości powyżej... i nie oświetlonych.

 

Ograniczona widoczność, czyli tak naprawdę niedostateczna widoczność  to widoczność występującą od zmierzchu do świtu, a także w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza od świtu do zmierzchu. Zmniejszona przejrzystość powietrza to mgła, opady atmosferyczne itp. Tunel w żadnym wypadku nie podpada wg przepisów pod ograniczoną widoczność.

 

Jak pisałem, nie ma nakazu jazdy w tunelu na światłach mijania.

Przepisy o światłach dziennych mówią o pojeździe a nie zespole pojazdów. Tak to interpretuje policja. Za jazdę z nieoświetloną przyczepą grozi mandat. Interpretacja głupia, ale jest. Kiedyś miałem oficjalne pismo w tej sprawie z KGP.

 

Zarówno przepisy dotyczące świateł mijania jak i świateł dziennych mówią o kierującym, a nie o pojeździe (czyli zarówno o jadącym solo jak i zestawem). Ja nie widzę nigdzie przepisu nakazującego używanie świateł w przyczepie. Jak wspomniałem przepisy dotyczące używania świateł zewnętrznych (mijania i dziennych) odnoszą się do kierującego, który jest obowiązany używać świateł mijania podczaj jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza zamiast świateł mijania, kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.

 

Więc z czego wg CIebie wynika obowiązek używania świateł w przyczepie czy chociażby obrysówek? Ja nigdzie takiego obowiązku w przepisach nie widzę.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, czytaj ze zrozumieniem. Nie jest to moja interpretacja tylko KGP. Kiedyś, jak kupiłem auto z DRL zadałem im pytanie i dostałem oficjalną odpowiedź. Było też o tym kilka lat temu na forum.

 

Nie wiem co odpisało Ci KGP i kiedy. Kiedyś, tzn dobre kilka lat temu kiedy światła dzienne raczkowały w Polsce, to policjanci potrafili się nawet ich czepiać. Był chyba też okres, że w przepisach w ogóle nie było słowa o światłach dziennych, bo polskie przepisy nie nadążąły za dyrektywą UE i nie zostały odpowiednio wcześnie zaktualizowane. 

 

Ale przepisy się zmieniają. Ja Ci piszę jak to wygląda obecnie (a nie kiedyś) od strony przepisów tylko i wyłącznie. A w tych jest jak napisałem. Przepisy dotyczące zarówno świateł mijania jak i świateł do jazdy dziennej tyczą się tylko i wyłącznie kierującego a nie pojazdu. To na kierującym spoczywa obowiązek używania świateł a nie na pojeździe. To jest chyba logiczne :) I nie ma w przepisach nigdzie nakazu (bo przypominam, że takowy nakaz musi być, aby kierowca był do czegoś zobowiązany) używania świateł mijania w przypadku jazdy z przyczepą. Dla jazdy solo jak i z przyczepą obowiązują dokładnie te same przepisy z Oddziału 3 "Używanie świateł zewnętrznych" w art 51 Prawo o Ruchu Drogowym.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy mówią o kierującym pojazdem, a nie zespołem pojazdów i taką wykładnię przyjęła policja. Czy słuszną czy nie, nie wnikam.

Nie przywiązuj się tak do zdania policji, jak drogówka potrafi się upierać że na b można tylko lekka ciągać to o czym tu mówimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy mówią o kierującym pojazdem, a nie zespołem pojazdów i taką wykładnię przyjęła policja. Czy słuszną czy nie, nie wnikam.

 

Tak, ale kierujący zestawem pojazdów jest także kierującym pojazdem - innej możliwości przecież nie ma :D Mało tego, wg PoRD zespół pojazdów to także pojazd. Właśnie po to jest to w ustawie oznaczone, aby było wiadomo że nie chodzi np o kierującego kolumną pieszych. Dlatego w ustawie nie mogą napisać "kierujący' bo "kierujący" ma szerszą definicję ustawową. Gdyby było inaczej to całe prawo o ruchu drogowym nie tyczyło by się kierującego zestawem, bo praktycznie wszędzie jest mowa o kierującym pojazdem - spójrz na sam początek PoRD chociażby:

 

Art. 16. 1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.
 
Czyli przyjmując Twoją wykładnie (czy tam KGP) to kierującego zespołem pojazdów ten przepis już nie dotyczy i może on poruszać się lewą stroną? No bzdura do kwadratu przecież. Ale nawet gdyby przyjąć Twoją wykładnię, to oznaczałoby tyle, że kierujący zestawem pojazdów w ogóle nie musi używać świateł, bo w rozdziale o światłach (zarówno mijania jak i dziennych) jest mowa tylko o kierującym pojazdem. A skoro nie ma mowy o kierującym zestawem, to takowy nie ma takiego obowiązku? Sam przyznasz, że taka interpretacja przecież prowadzi do podważenia zasad całego Prawa o Ruchu Drogowym.
 
Jak wspomniałem na początku, zespół pojazdów zgodnie z definicją jest pojazdem i wszystkie przepisy dotyczące kierującego pojazdem dotyczą kierującego także wtedy kiedy jedzie on zespołem pojazdów. Kierujący zestawem pojazdów jest także kierującym pojazdem, natomiast kierujący pojazdem niekoniecznie jest kierującym zestawem pojazdów, ale to jest logiczne i wynika wprost z przepisów. Tylko w przypadku przepisów szczegółowych dotyczących właśnie kierującego zestawem musi być to dokładnie oznaczone, tak aby nie było wątpliwości, że te przepisy nie dotyczą kierującego pojazdem.
Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że w długim nieoświetlonym tunelu widoczność jest dobra i znakomicie widać nieoświetlony pojazd jadący przed nami. Trochę logiki.Niebezpieczeństwo wybuchu gazu na kempingu to ważna rzecz a na drodze możemy jechać po omacku. Chroń mnie przed takimi kierowcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie kojarze długiego i nieoświetlonego tunelu... chyba że mam echolokacje i ,,widze,, w ciemności :)

Pierwsze z brzegu opracowanie o warunkach technicznych, tunele niedość że oświetlone to jeszcze moc światła dopasowana do odległości od wjazdu/wyjazdu. Im głębiej tym jaśniej

http://www.dydaktyka.stefaniuk.eu/download/Tunel.pdf

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że w długim nieoświetlonym tunelu widoczność jest dobra i znakomicie widać nieoświetlony pojazd jadący przed nami. Trochę logiki.Niebezpieczeństwo wybuchu gazu na kempingu to ważna rzecz a na drodze możemy jechać po omacku. Chroń mnie przed takimi kierowcami.

 

Ale ja nie mówię o logice, a jedynie o przepisach. Przecież od początku pisałem, że jest dziura w przepisach :) Co do tuneli to w PL chyba nie może być w ogóle tunelu nieoświetlonego, chyba że jakiś krótki.

A co do świateł to mi akurat automat sam przełącza światła. W tunelu też. I nie popieram jazdy w tunelu na dziennych, mimo że widoczność jest dobra. Uważam, że strzelono babola, i jak najbardziej w tunelu powinien być obowiązek jazdy na światłach mijania. Wcześniej taki obowiązek był, ale jak wspominałem wykreślono go wraz z wprowadzeniem obowiązku jazdy na mijania przez 24h. Natomiast kiedy dodano możliwość jazdy na dziennych to zapomniano o tych tunelach.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.