Skocz do zawartości

Lodowka Dometic jak nowa po kilku latach postoju, super odpala,ale nie chłodzi


Rekomendowane odpowiedzi

No tak macie racje, zadzwoniłem do nich przedstawiłem sprawę i powiedzieli ze tego tak nie zostawią i ze załatwią sprawę, poradzili mi żeby wymontować poprzewracać itp. Ok później znaleźli serwis który nsprawia takie lodówki uzgodnili z nimi ze ja to wysle i zapłacę za naprawę a oni mi zwrócą koszty, pasuje mi ale zadzwoniłem do tego serwisu bo prosili żebym zadzwonił i powiedział serwisowi co i jak i co z nią robiłem. No i mowie mu ze ja obstukałem i stała dzień wywrócona, a gosc mi mówi ze oni tez tak robią i ze jeżeli ona nie rusza to nie będzie raczej szans żeby działała. No i znow stoję pod ścianą bo wymontuje wysle,koszt wysyłki 150zł. Oni poobracają i odeślą z powrotem znow 150 i za wyobracanie 150. Bezsensowny koszt a pan sprzedający liczy ze problem będzie rozwiązany. A to będzie punkt wyjścia. Chciałem żeby mi zamienił albo przywiózł inna lodówkę, mówi ze nie ma jak i oni naprawią, a ja wiem ze nie bo ja więcej juz wiem o tych lodówkach jak pan serwisant z którym rozmawiałem. Zacząłem myśleć i szukać rozwiązania i wpadł mi fo głowy pomysł żeby podzwonić i poszukać jakiegoś magika,i znalazłem namiar na człowieka który to robi chociaż nieoficjalnie bo dowiedziałem sie juz później od niego ze takich lodówek nikt nie naprawia i nie napełnia w syropie bo jest zakaz tego robienia ale nie ze to jest technologicznie nie wykonalne sale ze to firmy produkujące te lodówki wymusiły wprowadzenie tego zakazu. A napełnienie czujnikiem takiej lodówki może sobie zrobić każdy w domu zachowując kilka zasad bezpieczeństwa, podpowiedział mi co jeszcze mogę z nią zrobić i jeżeli nie ruszy to sprzeda mi 150gram czynnika i dopełniając go po 20mg. Ożywię lodówkę w dodatku do jego czynnika laboratoryjnie zrobionego jest dodana substancja ktora ma zapobiec krystalizacji czynnika który jest w lodowce i podobno celowo robią taki żeby one padały. Bo są produkowane na długie lata i żeby sie psuły, tak wygląda temat wiem jak mam ja otworzyć wiem jak dopełnić czynnik, mam nadzieje ze sam cos zdziałam, narazie 48 godzin nic nie mogę z nią robic w tym czasie przysle mi amoniak do dopełnienie i będę pisał co i jak, mam nadzieje ze będzie ok, jeżeli będzie to będę mógł i wiedział jak będę mógł pomoc tym co maja taki sam trudny do rozwikłania problem

Z upartą lodówką, dodam ze gdyby to nie było na urlopie kiedy mam troche czasu wolnego to już leżała by na wysypisku.

Przepraszam za przekrecone wyrazy ale słownik w telefonie mi je przekręca

Daj na priv namiary na tego gościa od amoniaku i powiedz ile Ci zaśpiewał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli wszystko co człowiek zmontował człowiek jest w stanie rozmontować. Będę pisał jak dalej potoczą sie losy upartej lodówki. Narazie czekam do poniedziałku, sprzęt stoi w przedsionku kołami do góry. Jak nie ruszy w poniedziałek to otwieram i dopełniam układ. A jak to nie da nic no to wtedy jakiś kompromis ze sprzedającym będę uzgadniać

Jest na olx to ten o ktorym kolega pisze, 100zl za 150ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12v - raczej wyłącznie podtrzymuje coś co na 220/gaz schłodziliśmy wcześniej więc do testowania się średnio nadaje.

Masz za małe przekroje przewodów w instalacji 12 V. U mnie lodówka na 12 V (w casie jazdy) działa wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za małe przekroje przewodów w instalacji 12 V. U mnie lodówka na 12 V (w casie jazdy) działa wyśmienicie.

I na 12v schłodzi ci nie uruchomioną lodówkę od temperatury zewnętrznej do tych docelowych -15 w zamrażalniku i około +1 w lodówce ? W jakim czasie ?

 

Czy po prostu podtrzymuje w czasie jazdy to co wcześniej było schłodzone i zapobiega rozmrożeniu a wieczorem wrzucasz z powrotem na gaz i działa przez noc na gazie ?

Edytowane przez Krzysiek5 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na 12v schłodzi ci nie uruchomioną lodówkę od temperatury zewnętrznej do tych docelowych -15 w zamrażalniku i około +1 w lodówce ? W jakim czasie ?

 

Czy po prostu podtrzymuje w czasie jazdy to co wcześniej było schłodzone i zapobiega rozmrożeniu a wieczorem wrzucasz z powrotem na gaz i działa przez noc na gazie ?

Przed jazdą uruchamiam lodówkę na 24h z 230 v. W czasie jazdy podtrzymuję na 12v. Po dojechaniu na miejsce albo gaz albo 230v. I tak to działa. Z 12v jest całkiem zimno i nic nie rozmraża się. Przy okazji zobaczę jak będzie schłodzone "od zera" od poczatku na 12v... Tylko prośba... wkładajcie zimne przedmioty z np lodówki turystycznej albo w domu schłodzone :) inaczej to zaczyna się zabawa od nowa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na 12v schłodzi ci nie uruchomioną lodówkę od temperatury zewnętrznej do tych docelowych -15 w zamrażalniku i około +1 w lodówce ? W jakim czasie ?

 

Czy po prostu podtrzymuje w czasie jazdy to co wcześniej było schłodzone i zapobiega rozmrożeniu a wieczorem wrzucasz z powrotem na gaz i działa przez noc na gazie ?

Tak jak pisali poprzednicy. Lodówkę przed wyjazdem włączam do 230 V na kilka godz (2-4) i potem wkładam wszystko schodzone w lodówce domowej. W czasie jazdy na 12 V lodówka działa bardzo dobrze. W czasie jazdy zamarzł mi arbuz. Ale do lodówki od akumulatora samochodowego mam pociągnięte przewody o przekroju 6 mm2 . Są tacy co to kwestionują, ale takie ich prawo, mnie to się sprawdza w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do pana sprzedającego czynnik. W rozmowie powiedział mi że napełnianie to ostateczność, najpierw trzeba przewrócić, obstukać i czekać jak stoi do góry kołami MINIMUM 48h, dopiero to po tak długim czasie kryształki amoniaku blokujące rurki na górze mogą sie rozpuścić. Następnie po odstaniu postawić na nogach i po 3h dać ostry start czyli odpalić na jednocześnie na gazie i 220v. (Ja do tej pory obstukiwałem i przewracałem max na 24h-bez rezultatu). Jeśli w/w zabieg nie pomoże to wtedy dopełniamy jego czynnik, który ma w sobie dodatkowo substancję rozpuszczającą blokujące kryształki.

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze lodówki mają osobno 230/12/gaz. Jeszcze inne 12/230 razem a gaz osobno. 30836964dff9e4940adfb6f7ebfe269a.jpg49b5d1823bbe2f52281b6e8560912417.jpg

 

Podejrzewam że to nie ma za zadanie lepiej schodozić to terapia szokowa. Wymieszanie i rozpuszczenie kryształków.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.