Skocz do zawartości

Identyfilkacja kuchenki...


Rekomendowane odpowiedzi

Czy Szanowni pomogą w określeniu, kto mógłby być producentem kuchenki, podobnej, jak na aukcji https://www.olx.pl/oferta/kuchnia-i-zlew-umywalka-kemping-kamper-przyczepa-CID628-IDl9IXu.html#

 Podobnej z uwagi na brak wytłoczeń na palnikach - po prostu są okrągłe "kapsle".. .  Jakim ciśnieniem to zasilić, jakimi "erzacami" to ewentualnie naprawiać.. . Na ten moment nie mogę podać fotki, ale blat, jaki dostałem, jest identyczny z tym z ogłoszenia - mam zamiar zamontować go w Masterze, w miejscu prawego .fotela... . Kolega >czyś< skutecznie przekonał mnie do pozostawienia tam oryginału i nie kombinowana z "Asiami" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzięki !! Ciekawe oferty, jednak ceny nowych produktów są powalające. Blat z palnikami dostałem od miłego pana z Koszalina za cenę przesyłki, czyli właściwie za darmo. Sama część "palnikowa" wygląda słabiej, niż blat, ale wg mnie nadaje się do niewielkiej regeneracji - obawiałem się gruzu, ale zawory chodzą płynnie i miękko, spróbuję podgrzać termopary i zobaczę, czy elektromagnesy będą chciały "trzymać". Chcę też zbadać uszczelnienia. Jeśli jednak okaże się, że sprzęt się nie nadaje - zostanie mi miejsce na postawienie zwykłej "kartuszówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować - za późno ?

 Tak na szybko fotki smarkfonem, nie chciałem budzić kota :)

1b406910aa7ae3e5med.jpg

 

6642199368e7c206med.jpg

 

4b6a772017ea17e5med.jpg

 

af56c5d79d1d9c3dmed.jpg

 

2a5dedc9ae349ba8med.jpg

 

 Qurcze - fotki tragiczne :oslabiony: . Wraz z epoką smarkfonów zanikła prawdziwa fotografia :no: . (Ale telefon żony, nie mój :laugh: )

Edytowane przez jarekvolvo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej sądziłem, że masz płytę kuchenki pozbawioną wszystkich elementów.
Z aktualnych zdjęć wynika, że jednak je masz, a ich stan jest na tyle dobry, że bez problemu
powinny dać się zregenerować.

 

PS
Zdjęcia są :ok: , a kot jest mega fantastyczny, dobrze, że go nie budziłeś.
Jak zobaczyłem go śpiącego na laptopie, to wrócił żal w sercu po utracie naszej kici. :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 Heh, dzięki :skromny: . Ja też niedawno pożegnałem mojego dyplomowanego kota domowego Czesława, był z nami 14 lat i był to najbardziej gadający kocur, jakiego znałem :thank: - można było przegadać z nim całe godziny, a taką kuchenkę próbowałby sam naprawić... :'( .

 Pozostał jeszcze widoczny tu Morris, który ma serdecznie wywalone na wszystko - dostałem go od córki, oraz Zółty, słynący z tego, że jest.. żółty :hehe: .

 

 Co do kuchenki - oprócz urwanej śrubki od dekla wszystko wydaje się pracować normalnie, wrzeciona zaworów obracają się płynnie i "stanowczo". Zastanawia mnie tylko, czy do prawidłowej pracy termopar w zabezpieczeniu wymagane jest dodatkowe "umasowienie" poprzez płytę, czy powinno wystarczyć zamknięcie obwodu przez elementy palnika i rurek... ?

 Czy próbą szczelności może być podłączenie do sprężonego powietrza - ok.2 - 3 atm. i zanurzenie całości w wodzie ?? :niewiem:

Edytowane przez jarekvolvo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W kuchenkach na LPG zasilanych przez reduktor jest cisnienie gazu 50mbar, to jest 50cm słupa wody (1 bar to 10m słupa wody).

Test wystarczy przeprowadzić ciśnieniem 500mbar, to jest 0,5bar. Większych ciśnień nie warto, szczególnie przy nowych kuchenkach, które są robione z części wymiarowanych na styk.

Jeśli próba jest robiona przez zanurzenie w wodzie to po próbie dokładnie osuszyć wszystkie części, alby ograniczyć późniejszą korozję.

Kuchenki zasilane LPG bezpośrednio powinny wytrzymać cisnienie pracy 20bar - gdyż takie cisnienie może być w butli przy maksymalnej dopuszczalnej temperaturze.

Butle LPG mają cisnienie nominalne 20bar i próbne 30bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.