Skocz do zawartości

Opony w samochodzie jakie wybrać?


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przed wyjazdem postanowiłem jeszcze wymienić opony w samochodzie miał ktoś może Rainsporty 3 i powie coś o ich scieralności bo o właściwościach już poczytałem. Szukam raczej czegoś ekonomicznego bez jakiś szaleństw po 3k powiedzmy że te RS to górna granica około 2k czyli ekonomiczne

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sharanie miałem dunlopy bluresponse, naprawdę bardzo dobra guman teraz w cytrynie miałem fabryczne micheliny które są dwa razy droższe od tych blu a żadnych różnic nie zauważam. Przebiegu dokładnie nie wiem ale na tych blu dobre 70k zdobiłem i tył jeszcze na jeden sezon spokojnie mógłby być.

 

Nie wiem jaki masz rozmiar, ja do sharana miałem te https://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sport-bluresponse-205-55-r16-91-w/148811163?origin=shopping&gclid=CL65yLPW-9QCFRQtGQodo_MC-A

Cena więcej jak zadowalająca

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjechalem dwa komplety Rainsportow. Obecnie mam je na dwoch autach. Dla mnie te opony sa idealne na polskie drogi. Na mokrym nie maja konkurencji, glownie w aquaplaningu.

Scieraja sie dosc szybko, na poziomie innych opon HP. Jednak plusem jest to ze na mokrym daja rade nawet przy szczatkowym juz biezniku. Sa miekkie (scianki), nawet w wersji XL. Czuc to przy bardziej agresywnej jezdzie ale w zamian za to sa duzo bardziej komfortowe na dziurach. Ja dmucham je o 0,3-04 wiecej niz inne opony i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Caddy Maxi (205/55/16) wytrzymują około 50000km do stanu bieżnika około 3mm. Mam 3 komplet obecnie i w tym przypadku XL to obowiązkowa sprawa. 

W Hondzie Civic (225/45/17) mam przejechane około 15000km i około 1,5mm ubyło. 

W S-maxie (spora masa) myślę że 50000km to będzie maks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz założone na przód Kumho Ecsta z 2014 i na tył Firestone sz90 z 2015 ile miały nalatane nie wiem ale wszystkie ogólnie do wymiany gdyby nie wyjazd to może do końca sezonu by wytrwały.

Myślę że opona u mnie to na 4-5 lata przy wytrzymałości 50k/km wiec nie ma tragedii, bałem się że na 2 sezony i do kosza.

Na letnich zrobię z 10k/km reszta na zimowych i ogólnie wychodzi mi około 20k rocznie.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jeżdżę na zimowkach i letnich Toyo, bardzo dobre gumy " made in japan" za rozsądne pieniążki. Subiektywnie proxes 2 bardzo dobre na mokrej powierzchni.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w fordzie fabrycznie założone goodyear efficientgrip. Producent twierdzi, że są to opony które oszczędzają paliwo. Nie wiem czy to prawda, ale najważniejsze, żeby auto się dobrze drogi trzymało - a trzyma się na tych oponach bardzo dobrze. Jedne z lepszych, a może nawet najlepsze z opon jakie kiedykolwiek miałem. Nawet w kwietniu, jak już zdążyłem wyskoczyć z zimówek, a śnieg niepodziewanie zaatakował i nawalał przez 2 tygodnie niemal - trzymały bez najmniejszego problemu, aż byłem mocno zdziwiony, że letnie mogą tak dobrze z mokrym śniegiem walczyć - a mieszkam w terenie mocno pagórkowatym.

Nie wiem czy są w Twoim rozmiarze - dosyć duży i rzadki masz rozmiar ;)

Co do ścieralności - to zależy głównie od kierowcy i trochę od rozmiaru. Jeden zmiecie gumy w 20 tysięcy inny pojeździ na tych samych 6 razy więcej. U mnie po 17000km na tym komplecie ubytek jest niemierzalny. (opony 16") (Może gdybym miał cyfrową suwmiarkę to by coś wychwyciła)

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem po bandzie i kupiłem coś o nazwie Paxaro. Tanie to było bo ok 250zł sztuka z montażem. Jeździ ok, nie widzę większej różnicy w stosunku do michelinow poprzednich za ok 800zl sztuka. Jakivtam masz przebieg na blacie?

Aha. Dziś to licz opony na 3 sezony a nie 5 bo taki syf sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za Rainsport3 poważnie bym się zastanowił nad Barumem. Średnio stówkę mniej na gumie, a biorąc pod uwagę że auto ani mocne, ani do popylania po zakrętach, to Barum będzie wystarczający. W marki premium bym się nie pchał. Mam trochę więcej mocy niż Ty, ale o ile na lato mam Pirelki, bo trafiłem w dobrej cenie, to na zimę kupiłem Dębice. 

Na wszelkie chińskie wynalazki nie namawiam. Nie używam, nie znam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rozmiarze i cenie do 1900zł mam do wyboru.

 

Barum - około 1500zł

Nexen - około 1550zł

Rainsporty- około 1900zł

Kumho - około 1800zł

 

Reszta chyba nie warta uwagi typu Dębica i chińszczyzna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale Barumy (3HM) były w służbowym Berlingo i porównanie ich do Rainsportów 3 to jakiś żart. Mają jedną przewagę - szybciej je wywalisz ze starości niż się zetrą. To przyzwoita budżetowa opona której osobiście nigdy bym nie kupił. Różnica 400zł/komplecie przy Twoich przebiegach jest absolutnie pomijalna. Zdecydowanie wolałbym Dębice Presto UHP 2. Miałem z nią do czynienia na szybkiej trasie i muszę przyznać że na suchym masakruje (i to nie koniecznie biorąc pod uwagę cenę). Na mokrym pewnie będzie gorzej ale nie sądzę żeby było gorzej niż na Barumach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek , ok ale trzeba sobie zadać pytanie do jakiej fury , na jakie drogi i na jakie prędkości chcemy zakupić gumy.

Ja tam szybko nie latam , te czasy minęły :)  pamiętając : kto szybko jeździ tego wolno niosą :)

Jak ktoś lata po autostradach np. w DE to guma powinna być z najwyższej półki ,bez dwóch zdań.Ale jak ktoś 80% przebiegów robi wokół komina to ten Barum jest odpowiednią propozycją  w gumie budżetowej.

 A jak  guma do przyczepy to u mnie obowiązkowo indeks C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.