Skocz do zawartości

Rumunia po babsku - Maramuresz, Bukowina, Góry Rodniańskie


JolaR

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie mnie? ;) Dwa lata temu byłam z przyczepą w Norwegii w wyłącznie damskim składzie :)

Straszono nas wtedy, jak wy - same baby i to 5! - wytrzymacie ze sobą na tych 8m2?

 

Ponieważ eksperyment norweski (pomimo różnych technicznych trudności) był nadzwyczaj udany w tym roku postanowiłyśmy powtórzyć doświadczenie, ale życie pozwala tylko na króciutki, tygodniowy wyjazd więc  będzie to tym razem północ Rumunii.

 

W naszych planach są ze trzy górskie całodzienne wędrówki (głównie Góry Rodniańskie), Wesoły Cmentarz, Malowane Klasztory, może polska wioska, może przejazd koleją wąskotorową...

No i rozkoszowanie się tym niezbyt skażonym współczesną cywilizacją klimatem okolicy!

 

Czy ktoś będzie tam w tym czasie? Chętnie spotkałybyśmy się w bratnimi, karawaningowymi duszami :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziecie z przyczepą czy namiotami??

Kilka dni temu właśnie wróciliśmy z Rumuni i powiem szczerze jesteśmy bardzo zawiedzeni.

Krajobrazy wspaniałe, przyroda cudna góry też a ludzie otwarci, nie zakłamani, mili i zupełnie inni niż większość z tych,

których znamy (w sensie jak najbardziej pozytywnym).

Jechaliśmy z bardzo pozytywnym nastawieniem.

Głównym problemem utrudniającym życie był prawie zupełny brak infrastruktury turystycznej.

Nie mam na myśli kempingów, których jest bardzo niewiele a ich poziom jest daleki od ideału.

One nam są praktycznie niepotrzebne bo jesteśmy samowystarczalni.

Nie interesują nas też tzw "resorty" czyli nowoczesne hotele, spa,

restauracje, których kilka jest w Delcie Dunaju.

Pojechaliśmy oglądać przyrodę, góry, trochę zabytki.

Cóż z tego , że krajobrazy, przyroda godne uwagi jak można je podziwiać tylko z okien samochodu.

Miejsca parkingowe jak już są to "na 2 rowery" bo tego inaczej nazwać nie można.

Jechaliśmy nawet kilka godzin bez możliwości zatrzymania się bo gdzie się zatrzymać jak z lewej góry

z prawej góry a przed nami asfalt czasem zwinięty. Jak już było jakieś miejsce

to zawsze śmietnik (delikatnie powiedziane!).

A jeszcze dodam, że jeździmy z psem, który wymaga wybiegu w polach, lasach.

Prawie zupełnie nie było to możliwe.

Ostatecznie skróciliśmy pobyt i resztę czasu spędziliśmy pod Tatrami po słowackiej stronie.

 

Oczywiście są to tylko nasze wrażenia z pobytu w Rumuni tak zachwalanej tutaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w Rumunii już 3 razy, dwa razy z przyczepą, raz z namiotem. Moje wrażenia są bardzo pozytywne. Wrócę tam jeszcze nie raz, mam sporo miejsc na liście.

Przy głównej drodze bardzo trudno o miejsce choćby na 5 minut postoju, ale wystarczy skręcić w boczną drogę, a  miejsc na postój i nocleg jest wiele. Tu zdjęcia z naszego pobytu w 2011. Nocleg w okolicy Oradei i nad rzeką w okolicach Sibiu, gdzie o poranku obudził nas donośny, radosny i piękny śpiew młodego pasterza. Cudny poranek!

https://get.google.com/albumarchive/101240905859008866043/album/AF1QipPql5ppMcmcL6mMMSkE6u7r7JrGTj-lCUSwb16L/AF1QipMuyF2Jx8bTfEMHEKXId4n_IKOWFQGFxnMQqGw2

 

 

Tym razem jedziemy z przyczepą wyłącznie w północne rejony Rumunii. 4 kobitki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś będzie tam w tym czasie? Chętnie spotkałybyśmy się w bratnimi, karawaningowymi duszami :)

 

Ale w jakim czasie? Nie widzę terminu imprezy  :hmm:  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakim czasie? Nie widzę terminu imprezy  :hmm:  :]

No naprawdę! :look:  :] Cała ja! Wstyd :D

 

10 - 16 lipca. Już za 2-3 dni wyruszamy :)

Uzupełnię powyżej :) (a jednak nie mogę tego zrobić, jak widzę... brak możliwości edycji)

Dzięki za zwrócenie uwagi :)

Edytowane przez JolaR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Oczywiście są to tylko nasze wrażenia z pobytu w Rumuni tak zachwalanej tutaj na forum.

 

Od tego jest właśnie forum by każdy mógł wyrazić swoje zdanie i odczucia :ok:   Nam sie podobało w RO :wub:

 

 

edit; miło sobie powspominać Rumunie :serducha:

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia. Będziemy śledzić relacje - bo wierzę, że taka będzie :)

Raczej na pewno!

 

Jasne że pamietam...akcja sprzęgło ...tfu tfu.

Nie no! :oslabiony: Brzydko pamiętasz! :nono:

 

Powinieneś pamiętać Troltungi, lodowce, Nordkappy, Preikestoleny i różne Drogi Wiatrów.

I dzielne wędrowniczki, radzące sobie bez chłopa z zestawem.

 

A nie awarie!!! :czerwona::hehe::]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To "raczej" czy "na pewno" ??   :>  :P

Raczej chyba na pewno! :>  :P:hehe:;) 

 

(jasne, że będzie, może nieprędko, ale będzie)

 

Oczywiście będę śledziła, tak jak śledziłam Twoją ostatnią pieszą wędrówkę :)  :yes:

:) Miło wiedzieć :)

 

Miłego pobytu.

Ja też już czekam na relację, może będzie inspiracją do następnego naszego wypadu?

Wszak Rumunia ciągle chodzi mi po głowie ...

Dzięki. Mam nadzieję, że "zarażę", w końcu ta północna część jest naprawdę niedaleko :)

Od tego jest właśnie forum by każdy mógł wyrazić swoje zdanie i odczucia :ok: 

Dokładnie! Święte słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko, ale strasznie długo się tam jedzie. prawie same drogi 23 kategorii..


Gdyby była tam jakaś solidna via carpatia, to można by tam na weekendy jeździć. Może doczekamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko, ale strasznie długo się tam jedzie. prawie same drogi 23 kategorii..

Gdyby była tam jakaś solidna via carpatia, to można by tam na weekendy jeździć. Może doczekamy ;)

 

Zdaje się, że cały urok polega na tym, że nie ma "via carpathia" ..... :hmm:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.