Skocz do zawartości

Jaką przyczepe moge podczepić???


tomekp254

Rekomendowane odpowiedzi

Zarejstrowany w polsce czy w niemczech? Ten patrol. Jeżeli w polsce i masz hamulec najazdowy to nie możesz targać 3,5t. Koniec kropka, jeżeli jakiś niebieski kolega mówi inaczej to świadczy tylko o jego niedouczeniu

Auto zarejestrowane w Polsce. ITD i drogówka nigdy nie mają zastrzeżeń. Infolinia tez nie ma zastrzeżeń. Po co utrudniać sobie życie i mącić głowę jakimś przelicznikiem. Instytucje, które sprawują nadzór nad transportem drogowym nie maja z tym problemu tylko ludzie którzy szukają na siłę czegoś co nie istnieje. A jeżeli chodzi o ubezpieczyciela to dla niego też wyznacznikiem są dokumenty samochodu i przyczepy. Problem sie pojawia jeżeli zestaw jest przeładowany. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A widzieliscie taki hamulec w samochodzie osobowym?

Czy którykolwiek z Was ma w DR wpisaną masę zgodnie z tym przelicznikiem? Po co wiec jest tam wpisywana?

W DR mam DMC samochodu 2040kg a masę przyczepy z hamulcem 1600, ktoś w urzędzie wylosował?

Ale co z tego co Ty widziałeś? Hamulec najazdowy nie spełnia ustawowych wymogów przewidzianych dla hamulca. Dlatego jest dopuszczony WARUNKOWO właśnie poprzez stosowanie przelicznika.

 

W dokumencie urzędowym wszystko jest zgodnie z prawem. Masz hamulec to ciągniesz tyle ile w DR. Proste

Auto zarejestrowane w Polsce. ITD i drogówka nigdy nie mają zastrzeżeń. Infolinia tez nie ma zastrzeżeń. Po co utrudniać sobie życie i mącić głowę jakimś przelicznikiem. Instytucje, które sprawują nadzór nad transportem drogowym nie maja z tym problemu tylko ludzie którzy szukają na siłę czegoś co nie istnieje. A jeżeli chodzi o ubezpieczyciela to dla niego też wyznacznikiem są dokumenty samochodu i przyczepy. Problem sie pojawia jeżeli zestaw jest przeładowany. I tyle.

Wg Ciebie rozporządzenie nie istnieje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że większość osób, która krzyczy że przelicznik to g,,,bzdury, że głupoty itp po prostu ma zestaw niezgodny z przepisami, i w ten sposób szukają usprawiedliwienia, wytłumaczenia czy powołuje się na jakiś niedouczonych policjantów. A przepisy są jakie są ale obowiązują w Polsce każdego kto ciągnie cepę z hamulcem najazdowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych to głupota, dla mnie to jest jeden z mądrzejszych przepisów, tylko powinno być to jakoś jasno zrobione, np w DR osobny wpis do hamulca najazdowego a drugi max obciążenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych to głupota, dla mnie to jest jeden z mądrzejszych przepisów, tylko powinno być to jakoś jasno zrobione, np w DR osobny wpis do hamulca najazdowego a drugi max obciążenie

Wystarczyło by przy rejestracji przyczepy, aby urząd wydał dowód razem z ulotką informacyjną kiedy kąt B Kiedy B96 a kiedy B+E. I oczywiście info o przeliczniku.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie jaka forma byleby ludzie byli poinformowani, zwłaszcza itd i policja, a jak widać oni pierwsi niezorientowani...

 

Dzięki temu 1.33 chociaż w małym stopniu ogranicza się podpinanie budy 1300 do focusa czy innej astry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika mowi o wpisie z DR, przepisy o 1.33, przeciętny Kowalski nie studiuje DU tylko w Polsce możliwe są takie niejednoznacznosci prawne. Osobiście Knausik 450 ma DMC 1300, Passacik 2040 tak że bez stresu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystko jest w przepisach, zdając prawko powinieneś to wiedzieć, także w czym problem?

No nie dokońca. Ja zdawałem 94r i nic o tym nie było. A ja ktoś robi tylko B to napewno na kurasie o tym nie mówią. To nie znaczy że nie powinno się doszkalać. Ale z doświadczenia wiem że ludzie nieznaną kodeksu drogwego, a już nie mówiąc o warunkach technicznych. Jak sam wiesz nawet diagności mają z tym poblem. A oni z tego zadawali egzamin.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to że w 2011 podwyższyli na autostradach do 140 to wszyscy wiedza, to że ktoś zdawał wtedy czy wtedy to nie ma znaczenia. To że na kursie nie ma to też żadne wytłumaczenie, u mnie nawet na c+e większości podstawy nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.