Skocz do zawartości

Jakie jedzenie zabieracie ze sobą w podróż


inforek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

37 minut temu, Cezarr napisał:

To jedzenie ze sklepu ma taki specyficzny smak (nie mówię że wszystkie) ale mnie tak to smakuje.

my staramy się dla zdrowia żywić dość świadomie. Od ponad 2 lat wędzimy i praktycznie nie kupujemy kiełbas, wędliny, parówek itd ze sklepu. Będąc gdzieś gościach jak próbujemy wyrobów ze sklepu szybko doceniamy to co robimy sami (a zaczyna już nudzić - smak, więc eksperymentujemy).  Tylko trzeba też ostrożnie kupować mięso, na pewno nie w biedronce :)

złe przygotowanie mięsa (jak pisałem, to robi żona, ja się nie znam) może w skrajnych przypadkach zabić - jad kiełbasiany. Także idziemy w sprawdzone przepisy i nie robimy skrótu, że zamiast 2 godziny w 150C da radę w pół godziny ale 200C w piekarniku... oczywiście to prosty przykład.

Nie jadamy ryb (po za dorszem) ani owoców morza, więc wiele potraw południowej europy odpada na starcie. Za to makarony, sery, pizza.. już nie mogę doczekać się lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maarec napisał:

my staramy się dla zdrowia żywić dość świadomie. Od ponad 2 lat wędzimy i praktycznie nie kupujemy kiełbas, wędliny, parówek itd ze sklepu

chyba coraz więcej ludzi tak robi, czytałem kiedyś forum ludzi którzy zajmują się wędzeniem itd. robią sobie nawet spotkania
oj jakie pyszności oni tam mają :slina:
A Biedronka Tesco itd. wszytko to samo tylko nazwa inna, to są te marki własne które chcą teraz zlikwidować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cezarr napisał:

chyba coraz więcej ludzi tak robi, czytałem kiedyś forum ludzi którzy zajmują się wędzeniem itd. robią sobie nawet spotkania
oj jakie pyszności oni tam mają :slina:
A Biedronka Tesco itd. wszytko to samo tylko nazwa inna, to są te marki własne które chcą teraz zlikwidować.

nie wiem czy forum braci wędzarniczej to nie jest większe od k.pl....  użytkowników 49816....

czytałem o zlotach, spokojnie można to połączyć z karawaningiem, oni tam jadą w miejsca gdzie w plenerze jest wędzarnia, ognisko, wiata ale też baza noclegowa, szkoleniowa i zaplecze do realizacji hobby czyli generalnie sterylna kuchnia :)

do szczytu eco brakuje jeszcze tylko zakupu półtuszy od rolnika, zbieram się do tematu, ale nie dałbym rady z rozbiorem na dziś :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maarec napisał:

do szczytu eco brakuje jeszcze tylko zakupu półtuszy od rolnika, zbieram się do tematu, ale nie dałbym rady z rozbiorem na dziś :)

kumpel tera kupił na współe z innym  pół świniaka, przyszedł masorz i zrobił wszystko, nie rozbili żadnych kiełbas jedynie krupnioki i pasztetową
resztę mięsiwa zabrali do domu, ale ile to kosztuje to nie mam pojęcie, wiem że trzeba jedynie pić z masorzem przy robocie :pub:  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maarec napisał:

szczytu eco brakuje jeszcze tylko zakupu półtuszy od rolnika, zbieram się do tematu, ale nie dałbym rady z rozbiorem na dziś :)

@maarec jakbyś wydrapał takiego rolnika co ma naprawdę zdrowe świniaki to ja bym sie pisał na spółke :D  Jakbym wiedział odpowiednio wcześniej nawet mogę przyjechać, w moich okolicach nie moge nikogo namierzyć. Mam jednego ale ma tylko kurczaki. A różnica jest kolosalna, te sklepowe, nawet nie mówie jakieś buedronkowe bo tego w ogóle nie tykamy, ale typowe sklepy mięsne, to te sklepowe jak mydło w porównaniu do tych swojskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie chodzi bardziej o przepisy.

ja miałem takiego przez kilka ładnych lat brałem od niego mięso i wyroby , zawsze 100% satysfakcji

wszystko było fajnie do czasu jak zaczęło to przeszkadzać jego sąsiadom, gdzieś tam zgłosili przyjechała kontrola dostał kary i zwinął "biznes" :zly:

jakby ktoś miał namiar na coś fajnego w okolicy to biorę w ciemno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Commander napisał:

No dobra... To powiem...

Zabieram prawie pół lodówki Maślanki Mrągowskiej. Niegdzie takiej nie ma...

hmm, na kaca? czy do leczenia oparzeń słonecznych? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, reflexes napisał:

Rób, kto Ci broni. Ja wolę tak i też ze świeżych........Nie wyobrażaj sobie też, że wożę pełny bagażnik słoików..........

dlatego forum służy do wymiany doświadczeń :przytul:

11 godzin temu, one2one napisał:

moje pytania o sposób przechowywania wynikały głównie z wysokości temperatur i tego, że nie będziemy mieć tradycyjnej lodówki z agregatem tylko ten lodówko podobny "chładzacz" co obniża temperaturę 12-15 stopni względem zewnętrznej.

da radę, wiele lat używałem i nigdy nic sie nie zepsuło, kwestia mądrego ustawienia (w cieniu i w przeciągu), zresztą nadal używam do chłodzenia wody i wina

8 godzin temu, maarec napisał:

słoiki z mięsem to idealna baza wielu potraw, ale też dobry dodatek do kanapki :)

kanapkę bym zjadł z czymś dobrym słoikowym :slina: , na ciepło nie bardzo lubię

6 godzin temu, OnionSkin napisał:

Nie wiem czy wszystkie- ale słoiczki które ja kupowałem absolutnie żadnej sztuczności w składzie nie mają.

sporo można znaleźć gotowych sosów czy innych wynalazków bez sztucznych dodatków , często ich używamy, ale bazą zawsze jest świeży kawałek mięsa i duuużo warzyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Commander napisał:

Ziemniaczki z wody, jajko sadzone, kukurydza z puszki, sałatka z pomidorów z cebulką i szklana maślanki. Mogę jeść codziennie na upale...

Jacek narobiłeś mi smaka, ja lubię w uproszczonej wersji, takie żarcie dla biedaków, młode ziemniaczki ze skwarkami i koperkiem a do tego zsiadłe mleko... mniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.