Skocz do zawartości

Jakie jedzenie zabieracie ze sobą w podróż


inforek

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Michalc3 napisał:

.......................ZAWSZE zabieramy ze sobą kaszę gryczaną :).....................................

A teraz Zdrowych i Wesołych Świąt. A w Nowym Roku wielu wspaniałych wyjazdów, po których będą cudowne wspomnienia. I tyle samo szczęśliwych powrotów, ile wyjazdów!!!

kaszy to ja nie rozumiem po co , gdybyś napisał , że pęczak bierzesz to OK , ale gryczną ?

?

wasołych i spokojnych świąt dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do tych, którzy podróżują lub podróżowali do Cro. Weki i inne słoiki z mięsiwem czy sosami do spagetti przechowywaliście w lodówkach czy jakoś inaczej? 
Pytam bo dopiero raczkujemy (z namiotem a nie przyczepą) i chcielibyśmy uniknąć niespodzianek. 

Edytowane przez one2one (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekzoo a na miejscu jak przechowywanie? Transport na pewno w aucie - chodź jak robię listę tego co mam zabrać to już się zastanawiam czy Berlingo wszystko pomieści.


Wszędzie jest ten sam lidl ... już nie trzeba niczego wozić i przechowywać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witus może i racja, ale zanim się człowiek ogarnie na miejscu to z 2-3 dni zlecą, a jak się trase chce robić z noclegiem po drodze to i wyjdą sumarycznie 4 dni.
Dlatego myślę, że warto mieć coś ze sobą na start. Oczywiście wychodzę również z założenia, że trzeba spróbować lokalnych potraw. 

Edytowane przez one2one (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, witus napisał:

 


Wszędzie jest ten sam lidl ... już nie trzeba niczego wozić i przechowywać :)

 

Ja mówie o swoich wyrobach a nie marketowym badziewiu. 

 

50 minut temu, one2one napisał:

@jacekzoo a na miejscu jak przechowywanie? Transport na pewno w aucie - chodź jak robię listę tego co mam zabrać to już się zastanawiam czy Berlingo wszystko pomieści.

Na miejscu w budzie w szafce, a jak jest za gorąco to pod budą, tam zawsze jest chłodniej

I też nie bierzemy tych słoików nie wiadomo ile. Jak jedziemy na 3 tyg to tak 8-10 to jest na 4 obiady plus po jednym na drogę. To jest na sytuacje kiedy zajeżdżamy na miejsce albo jak jest dzień lenia i nie chce się lstać za żarciem albo gotować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już dojrzałem do takich rozwiązań... No i warto popróbować coś miejscowego.
Tylko konserwy wszelkiej maści zabieram z PL i domowe dżemy na nalesniory.

Dzemor ok, ale konserwy masz te same w Lidlu i marketach co u nas ( o ile musisz je jeść)
Jedynie jakąś porcję szturmową na jeden dzień trzeba wozic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, każdy robi  jak lubi i jak mu pasuje, a pytanie było o to "jak" a nie "czy". 

Ja osobiście w Cro trzymałem w skrzynce (takiej składanej pod przyczepą). Niestety coś tam się otworzyło i skisło. W ubiegłym roku w Bieszczadach trzymałem w lodówce turystycznej, zalane zimną wodą ze strumienia. Żadnych strat.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=373]witus[/mention] może i racja, ale zanim się człowiek ogarnie na miejscu to z 2-3 dni zlecą, a jak się trase chce robić z noclegiem po drodze to i wyjdą sumarycznie 4 dni.
Dlatego myślę, że warto mieć coś ze sobą na start. Oczywiście wychodzę również z założenia, że trzeba spróbować lokalnych potraw. 


Wiadomo też tak robię, ale 4 dni to luz nic nie muszę wędkować, wrzucam jakiegoś upieczonego z domu kurczaka do lodówki żeby w drodze odgrzać, pakuję lodówkę normalnymi zakupami na dwa dni i luz :)

Tylko płatki owsiane górskie mam na miesiąc bo jemy codziennie na śniadania, a tylko z biedronki nam smakują ;) no i bakalie do nich, orzechy tak na trzy tygodnie ;)
Na miejscu w budzie w szafce, a jak jest za gorąco to pod budą, tam zawsze jest chłodniej
I też nie bierzemy tych słoików nie wiadomo ile. Jak jedziemy na 3 tyg to tak 8-10 to jest na 4 obiady plus po jednym na drogę. To jest na sytuacje kiedy zajeżdżamy na miejsce albo jak jest dzień lenia i nie chce się lstać za żarciem albo gotować


Ja niewiele sam robię :( nie lubię, szkoda mi czasu, nie znam się. Pewnie dlatego nic nie mogę zabrać. Warzywa i owoce też za długo nie przetrwają :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie „jakie jedzenie zabieramy ze sobą” myślę, że kluczowe jest doprecyzowanie, czy podróż ma być z dziećmi, czy też bez. Różnicę widać na obrazku poniżej:

 

52DCB7C7-6A12-4B3D-A356-7356A2937B2E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, EmilP napisał:

Odpowiadając na pytanie „jakie jedzenie zabieramy ze sobą” myślę, że kluczowe jest doprecyzowanie, czy podróż ma być z dziećmi, czy też bez. Różnicę widać na obrazku poniżej:

 

52DCB7C7-6A12-4B3D-A356-7356A2937B2E.jpeg

Ten zapas na prawym zdjęciu to na weekend wystarcza? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, EmilP napisał:

............... podróż ma być z dziećmi, czy też bez. Różnicę widać na obrazku ................

bez sensu jest wozić piwo/wino.wódkę ze sobą

jeździłem z dziećmi i bez i żadnych większych różnic nie widziałem w lodówce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.