Skocz do zawartości

Ciepła woda w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzięki za info z tego materiału by powstały 2 zbiorniki lecz osobiście myślę że zbiornik z rury jest lepszym rozwiązaniem ( mniej spawania) a co za tym idzie mniejsze koszty, dziś usłyszałem że takie spawanie liczą od "cm" jak aluminium.

Więc narazie pozostanę przy obecnym wykonaniu i przetestuję bojlerek w Czaplinku, chwilowo mam inny problem z holownikiem wydech coś mi się sfatygował i pracuje jak F1 po tuningu :] tak że prace nad bojlerkiem odroczone do powrotu z Czaplinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hydraulik ze mnie jak z koziej :] trąbka , choć dzisiaj od rana do wieczora wymieniałem rury stalowe na plastikowe w domu ....

Dręczy mnie tylko jedno pytanie , dlaczego to musi być układ ciśnieniowy na 3,5 litra ?

Czy tej stalowej rury nie potraktować jak osłony i to wszystko zanurzyć w zbiorniku plastikowym np. 20 litrowym ? Byłoby wtedy 20 litrów ciepłej wody a nie 3,4,5, czy 6 ....

Wyprowadzcie mnie szybko z błędu ..... :admin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Jarekkow jeżeli potrzebujesz więcej ciepłej wody proponuję ogrzewacz podumywalkowy 15 litrów 1200 W gotowiec w ładnej obudowie w Praktikerze 355 zł zgrabny prostopadłościan chyba sobie sprawie .Pozdrawiam

http://www.allegro.pl/item642109665_podgrzewacz_ariston_super_glass_15ur_podumywalkowy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzedaży są ciśnieniowe i bezciśnieniowe ale ciśnieniowy może pracowac w systemie otwartym bez problemu.Podgrzewacz nie ma zabezpieczenia ciśnieniowegonależy go jednak umieścić w sposób uniemożliwiający wypompowanie wody .Pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia:

 

Witam, jestem pod wrażeniem :] patent ten sam tylko wykonanie inne znacznie mniej skomplikowane i od razu moje pytanie jak się zachowuje zbiornik pod wpływem ciepłej wody i jaką temperaturę średnio ona osiąga .

Coś mi się wydaje że będzie zmiana u mnie w projekcie ciepłej wody :admin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się zachowuje zbiornik pod wpływem ciepłej wody i jaką temperaturę średnio ona osiąga
Miałem raz w zbiorniku ze 65-70 st. C i nic mu nie było. Normalnie mam na termostacie ustawioną tak temperaturę by woda była "w sam raz" do użytku. :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam bojler gazowy na 9 litrów wody , robię pstryk i za 5 min mam gorącą wodę w kranie czy prysznicu.

Jedno co mnie zastanawia czy to jest niezbędne w przyczepie.

Na kuchence podgrzać wodę to nie problem , do picia i tak używa się ze sklepu , a w kranie do mycia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko, czytam ten wątek, choć nie mam w ogóle ciepłej wody :] Ale rozumiem użytkowników. Jak jadą "na dziko", to bez ciepłej wody ciężko jest. Natomiast, czy to niezbędne? Był kiedyś wątek, czy potrzebna jest toaleta. Wydaje mi się, że to próba dyskusji o tym, jaka jajecznica jest lepsza (ktoś już ładnie to opisał). Każdy ma swoje potrzeby :admin: Ja chętnie pooglądam czyjeś pomysły, bo może kiedyś mi się zachce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to próba dyskusji o tym, jaka jajecznica jest lepsza

 

Zgadzam się z tobą , każdy ma swoje upodobania.

Ale ciepła woda jak i jajecznica mają to do siebie ,że każdy jest w stanie zrobić na swój sposób.

Jedni wymyślają techniczne urządzenia ,a inni po prostu grzeją w garnku na kuchence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.