Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

pikas

Moi drodzy, jak zauważycie, mój pierwszy post dotyczył tego, że miałem zamiar budować kampera na bazie busa. I to właściwie na tym się skończyło. Pare osób odwiodło mnie od tego pomysłu, a ja głupi posłuchałem, szkoda gadać. 

Ale cały czas mi chodzi po głowie karawaning. 

Moje plany:  wyporzyczenie kampera ( to już załatwione) i wyjazd pierwszy w życiu. 

Padło na Danię i Szwecję, przez Niemcy :Lubeka , Kolding i do Kopenhagi, potem Malme, Geteborg i powrót promem Karlskrona-Gdynia. 

No i pierwsze pytanie: czy to dobry pomysł dla takiego zielonego karawaningowca. 

nie wiem krótko mówiąc NIC. Proszę o parę słów porady, nauki. każde słowo będzie dla mnie na wagę złota.

Na pewno ktoś z Was poddobną trasą jechał, proszę o pomoc.

- jak z noclegami, można byle gdzie czy tylko camp?

Czasu mam mało, wyjazd spontaniczny, 12 sierpnia na 7-8 dni.

PROSZĘ O POMOC !

Jakby ktoś był tak miły to proszę o teleon, to pogadamy:

790 438 724

albo napiszcie na forum

Serdecznie pozdrawiam- Jacek-Pikas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TomekKnaus

.... wyjazd 12 sierpnia .......

Podstawowe rzeczy na wyjazd ... pieniądze + dokumęty - resztę jesteś w stanie zorganizować na wyjeździe jak najdzie potrzeba ....

...... hmmmm ..... trochę własnej inicjatywy i chęci ...... i przez półtora miesiąca znajdziesz odpowiedź na każde Twoje pytanie .... a nawet więcej ..... kwestia przeszukania/poszytania forum ....... DO DZIEŁA ! ;-) ...... bo tak widzę, że na tacy chcesz mieć podane ....

TOM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pikas

Nie no , miły kolego, nie żeby od razu na tacy. Czytam to i inne fora, ale pomyślałem, że  ktoś może mi parę cennych uwag podać. Brak mi jakiegokolwiek doświadzenia, stąd moja prośba o pomoc. 

Dzieki za pomoc, jedno już wiem: trzeba miec" pieniądze i dokumęty"

Pozdrawiam i czekam na jakąś dalszą pomoc od Waszego Szanownego Grona.

Jacek-Pikas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TomekKnaus
pikas

dzięki kolego za podpowiedzi, aczkolwiek  2, 4 i 5 link już był mi znany. Jeśli ktoś jeszcze mógłby coś podpowiedzieć to z góry  wielkie dzięki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heniekag

Hej

Czy wypożyczenie kampera w PL i tłuczenie się aby dotrzeć tam, gdzie chcesz pojechać to taki dobry pomysł?

Ja już kiedyś pisałem, o pomyśle wypożyczenia kampera na miejscu i dostaniu się tam jakimiś tanimi liniami lotniczymi.

Zamiast tracić trzy dni z urlopu i kasę na promy, zastanów się, czy nie wygodniej jest zrobić jak napisałem a koszty mogą być podobne.

Rzadko bywam w Szwecji kamperem ale ktoś mi mówił, że zaleca się tam teraz stawać tylko na kempingach.

Potwierdzenie tego miałem w zeszłym roku, gdzie plac zabaw przed kempingiem na którym staliśmy wiosną zeszłego roku był praktycznie niedostępny - oblegany bardzo często przez nowych mieszkańców Szwecji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pikas

Powiem ci kolego, że według mnie to właśnie jest dobry pomysł. Tanie linie, lotniska , pakowanie się na wage, walizki, cały ten zgiełk- tego mam dosyć. Dlatego takie a nie inne decyzje. Oczywiście, nie wszędzie dojedziesz na kołach, to oczywista oczywistość, jak mawia ....  .

Zawsze ceniłem sobie wolność, niezależność, dlatego czy to  auto z przyczepą, czy kamper,  mogą to zapewnić. Ale chyba na tym forum nie muszę tego tłumaczyć :]

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cicik

ja jade juz 3 raz do Danii (ostatnie 2 tyg sierpnia)

tym razem po raz pierwszy kamperem :/ (wiem wiem ... zdrada , ale postanowiłem sprawdzić na własnej skórze)

. Oprócz tego ze IMHO 7-8 dni to za mało na taką trasę to nic więcej mądrego nie podpowiem.

lepiej skupić się na części wyspiarskiej (zelandia i fionia) i ew. skoczyć w okolice Arhus.

PS

2 czesc sierpnia to już u nich koniec wakacji letnich wiec masz pełen looz na kempingach

pozdr!

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pikas

Dzięki kolego za odpowiedź, niby niewiele, ale cenna podpowiedź.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jaśki

@ cicik

Mam nadzieję że w tym wątku nikt się nie obrazi :)

Mam jedno (chociaż pewnie jeszcze jakieś się urodzą) pytanie: jak wygląda ewentualna wymiana butli gazowych w DK?

Ja mam zwykła, stalową 11 kg, bez "szybko-złączki". Czy jak mi się skończy gaz to jest gdzie wymienić na nową?

pozdr

Edytowane przez Jaśki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cicik

@ cicik

Mam jedno (chociaż pewnie jeszcze jakieś się urodzą) pytanie: jak wygląda ewentualna wymiana butli gazowych w DK?

Ja mam zwykła, stalową 11 kg, bez "szybko-złączki". Czy jak mi się skończy gaz to jest gdzie wymienić na nową?

pozdr

cześć . prawdę pisząc, mi sie nie zdarzyło aby skończyła się butla 11kg wiec nie podpowiem :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

@ cicik

pozdr

Kup sobie zestaw euro złączek do gazu, masz cztery złączki którymi podłączysz każdą butlę w Europie do półcalowego reduktora. Do tego metr węża z końcówkami i przelejesz sobie gaz jak ci zabraknie - z każdej i do każdej butli z dowolnym gwintem. Butli z klikiem jeszcze nie sprawdzałem jak napełnić, bo opróżnić można.

Wysłane z telefonu

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jaśki

dzięki za podpowiedzi...chyba rzeczywiście wezmę tylko nabitą 11 kg i powinno wystarczyć( w zeszłym roku w Holandii wystarczyło, a nawet sporo gazu zostało). Mam nadzieję że nie będę musiał codziennie odpalać piecyka, albo po prostu jak będzie chłodno to będę się grzał farelką :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mandrol

Powinno wystarczyć.

Nam 3 lata temu na 6-tygodniowej objazdówce po Skandynawii wystarczyła 1 butla a gotowaliśmy bardzo dużo bo wiadomo jedzenie w Norwegii strasznie drogie :oslabiony: Tylko piecyka nie używaliśmy bo strasznie gorąco było wtedy w całej Norwegii. Ale JolaR rok później też jechała na 6 tygodni i pogodę już miała przeplataną ciepłem i zimnem i chyba też objechała na jednej butli więc Ty też powinieneś. Powodzonka i szerokości!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jaśki

To podjąłem decyzję: zamiast jednej stalowej 11 kg wezmę dwie nano. Właśnie zakupiłem "szybko-złączkę". Mam w bakiście dwa dedykowane miejsca na butlę więc będzie ok i raczej ja 99% wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi