Skocz do zawartości

Chorwacja z małą żaglówką


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Jak wygląda kwestia przejazdu i korzystania w Chorwacji z własnej żaglówki?

 

Korci mnie, żeby ze sobą zabrać, ale obawiam się trochę opłaty po drodze i na miejscu. Z tego co się zorientowałem, nie potrzebna jest winieta ani OC, ale jak wygląda kwestia uprawnień?Dołączona grafika

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj kolego na forum żeglarskim.

http://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=17&t=25312

w razie jak nie znajdziesz, zwróć się z pytaniem do ambasady Chorwacji

http://pl.mvep.hr/pl/

Nie pływaj tam dopóki nie będziesz miał pewności, że spełniłeś wszystkie wymogi. Mandaty są wysokie i nieuchronne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj kolego na forum żeglarskim.

http://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=17&t=25312

w razie jak nie znajdziesz, zwróć się z pytaniem do ambasady Chorwacji

http://pl.mvep.hr/pl/

Nie pływaj tam dopóki nie będziesz miał pewności, że spełniłeś wszystkie wymogi. Mandaty są wysokie i nieuchronne.

Dzięki Tadziu, niestety mało informacji...

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia przejazdu i korzystania w Chorwacji z własnej żaglówki?

 

Korci mnie, żeby ze sobą zabrać, ale obawiam się trochę opłaty po drodze i na miejscu.

Jachtem to to nie jest ;)

Wg ichniejszego prawa jachtem jest łodź/statek przeznaczony do sportu i rekreacji jeśli ma min. 12 m.

Na ponton i łódź też się nie kwalifikuje o ile nie ma silnika.

 

Ile ona ma długości i czy masz do niej silnik?

Kwestia przejazdu tzn.? co masz na myśli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jachtem to to nie jest ;)

Wg ichniejszego prawa jachtem jest łodź/statek przeznaczony do sportu i rekreacji jeśli ma min. 12 m.

Na ponton i łódź też się nie kwalifikuje o ile nie ma silnika.

 

Ile ona ma długości i czy masz do niej silnik?

Kwestia przejazdu tzn.? co masz na myśli? 

 

Może bedzie miała ze 2,5 m - wiem, że nie kwalifikuje się pod żadną viniete.

Silniczek elektryczny jest do niej, ale raczej nie będę nawet go brał...

 

Przejazd, to wiadomo, będę powyżej 3,5t, więc chciałem spytac o opłaty przy przejazdach przez SK,HU, bo autostradami, to chyba stracę majątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mafik, zgodnie z przepisami w Cro pływadło z jakimkolwiek silniczkiem wymaga uprawnień żeglarza albo sternika zależy.

Winiety nie potrzebujesz ale zastanawiam się jak chcesz tym pływać/żeglować? raczej nie w linii prostej przy brzegu bo to nie motorówka ani kajak a na dalszą odległość od brzegu aby złapała wiatru to chyba bym się bała tym ruszać. Nigdy czymś takim nie żeglowałam, więc nie wiem jak się zachowuje na fali, jak jest zwrotna i wywrotna :D

W każdym bądź razie, po przepłynięciu dużej jednostki możesz spotkać się ze sporą falą, kajak łagodnie na nią wchodzi sobie i nie ma żadnego pomagacza/utrudniacza w postaci żagla. Tu oprócz fali musisz pilnować wiatru, dużej jednostce aż tak fala nie przeszkadza.

 

Odnośnie jazdy ... nie jeżdżę przez SK, HU ale jeśli pow. 3,5 to pewnie myto na płatnych.

Za kamperem na przyczepce chcesz ciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tutaj wypisać przestrogi typu Adriatyk to nie Zegrzyński, ale przypomniałem sobie historie Kolumba, Vasco da Gamy i innych. Do odważnych świat należy !!!

Odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań, złap w żagle pomyślne wiatry!

Edytowane przez tadek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tutaj wypisać przestrogi typu Adriatyk to nie Zegrzyński, ale przypomniałem sobie historie Kolumba, Vasco da Gamy i innych. Do odważnych świat należy !!!

Odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań, złap w żagle pomyślne wiatry!

Dzięki Tadek.

 

Nie mniej jednak nie chciałbym zrobić przy okazji żadnej głupoty...

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.