Skocz do zawartości

Problem z Lodówką


grubser

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich fanów lodówek,

 

mamy oczywiście problem z lodówką p.t. Thetford , chociaż 2 lata działała od zakupu 9-letniego campera p.t. Roolteam ( 7-osobowy). Było już obracanie, stukanie młotkiem, ale najwidoczniej zepsuł się panel elektroniczny.  Był już (panel, nie ja) u Pana serwisanta elektronika tzw. "złotej rączki" i dalej nic.   Czy ktoś ma pomysł na jej naprawę albo jakieś inne cudotwórstwo, bo podobno nowa kosztuje 8 tys. zł., ale to i żal i nie wiadomo, gdzie to korzystnie nabyć. A sezon mija, piwo i inne drinki takie trochę ciepłe i z jedzeniem trzeba uważać.  Proszę, poratujcie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Powitać!

Jestem świeżak w tym temacie karawaningu.

Przyczepę posiadam od miesiąca i na razie poza bramę nie wyjechałem ,poniewaz dopiero w przyszłym tygodniu dostane prawko 

B+E :)

tak sobie ogarniam modyfikuje sprawdzam co moge

no i okazało sie ze mam ten sam problem z lodówką elektrolux co kolega.

nie podtrzymuje płomienia. Moje pytanie 

pisaliście że trzeba wyczyścic styki w pokrętle z lewej strony od zmiany źrudła zasilania

proszę o wskazówki, czy i jak wysunąć lodówkę (jak jest mocowana i co trzeba rozzkręcic)

i o co chodzi z tymi delikatnymi zaczepami. Nie mam pojęcia od czego zacząć

może jakiś manual ?

zgóry dzieki za pomoc. 

ps.

W przyszły piątek zamierzam po raz pierwszy wyjechac swoją cepką poza bramę  na  week. 

Moje modyfikacje 

Zalożyłem dodatowe sterowanie solar audio tv

Nowa antena tv, telewizor,sprzęt audio,dwie butle (propan butan + sam propan na zimę)

Jak ktoś chce zdjecia   to wtawię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Niestety nie doczekałem się od was  żadnej podpowiedzi

Problem rozwiązałem sam 

Poniewż ta lodówka ma sterowanie elektryczne a nie mechaniczne jak myślałem,więc za przełączanie sposobu zasilania odpowiada

Przełącznik elektryczny po lewej stronie lodówki i tu własnie występuje problem

Przelącznik ma bardzo prostą konstrukcję w środku nie bujcie sìę ze coś śię wam rozsypie

A spece mówili że termopara poleciała a wystarczyło ten przełącznik wyczyścic

Przesyłam dla potomnych zdjęcia

 

 

Należy rozebrac ten przełącznik wielofunkcyjny i papierkiem 2000 przetrzec styki a potem kontaktem przemyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka taka sama jak na pierwszym zdjęciu z tego tematu

Oto zdjęcia tego przełącznika.

Nie rozbierac do zera (czyli samych styczników bo może byc problem)

Papierek ścierny 2000 ukroić nożyczkami wcisnąc pod styczniki za pomoocą pensetymi i czegoś tam

I tak przejechac ze dwa razy, a potem kontaktem potraktować

Moje dodatkowe porady to przy wyciąganiu samej lodówki,trzeba dwóch osób

Jedna od strony zewnętrznej musi lekko podnieść do góry,ponieważ opiera się ona na takiej małej deseczce

Jak ona sie przekręci to bedzie problem z prawidłowym włożeniem jej spowrotem

IMG_20181009_205346_489.jpg

pp1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam identyczny problem z pokrętłem lodówki elektrolux. Rzeczywiście trzeba dać na Maxa by zaskoczyła. Mam zamiar wyczyścić te styki itp ale czy ktoś wie gdzie kupić taki przełącznik nowy? Jakiś link do ogłoszenia? Bo jak czyszczenie nie pomoże to trzeba zakupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.