Skocz do zawartości

Box dachowy Farad N6 vs Thule Ocean 785 vs Taurus Xtreme II 450


hajner

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak kupowałem bagażniki na rowery to popytałem gościa o te boxy, to mówił że prędkość nie jest aż takim problemem, większym jest zatrzymanie. Mówił że przy ostrym hamowaniu z takiej prędkości to box może wyrwać do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekzoo

 

mówisz o Faradzie ??

Nie, ogólnie

Boxy Thule są homologowane na 130 km/h oraz testowanie w crashtestach.

Prawidłowo zamontowany i zapakowany box nie ma prawa się urwać!

Tak też mówił, ja teraz mówie o prędkościach rzędu 160
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam z powodzeniem dwóch box'ów z laminatu poliestrowo szklanego -pancerne konstrukcje. Pierwszy kupiłem powypadkowy, który posklejałem, pomalowałem służy do dzisiaj. Nadmienić jeszcze muszę że zdarzało mi się spać na tym bagażniku (karimata + śpiwór) -nic nie pęka, nic się nie psuje.

W tym roku kupiłem drugi o konstrukcji podobnej -box nowy (drugoklasowy albo pozaklasowy -drobne niedoróbki w powłoce, dla mnie bez najmniejszego znaczenia) cena: o ile dobrze pamiętam 600-800 zł plus przesyłka gabarytowa -chyba 220 albo coś koło tego.

Kolega ma takiego majętnego Thula czy Taurusa :oslabiony: -giemajna lipa- w porównaniu do w/w.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam z powodzeniem dwóch box'ów z laminatu poliestrowo szklanego -pancerne konstrukcje

Ale waga boxa z laminatu pochłania połowę nośności dachu, bardzo fajne są ale mało praktyczne. Chyba że potrzebujesz jakiegoś specjalnego np na cały dach busa, albo bardzo długi na deski windsurfingowe.

Dobra wypraska jest równie dobra co laminat, trochę delikatniejsza ale o niebo lżejsza,. I nie ma znaczenia czy z ABSu czy PP czy PET.

 

Wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak bym teraz kupował nowy o podobnej pojemności co mój obecny, to pierwsze co bym chyba patrzył to szybkość montażu, żeby się z tym nie bawić i żebym był w stanie sam go włożyć i zdjąć z dachu, reszta to już mniej istotna no może jeszcze na wygląd żeby pasował do auta. Myślę że wszystkie są w podobnej klasie.

No chyba że ktoś jeździ z boxem cały rok :D

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z montażem się zgdadzam. Ja kupiłem box budżetowy czeskiej firmy Hakr. Sam box wykonany jest bardzo dobrze, no ale montowanie na te takie cybanty. To jest masakra i męczarnia aby to poprzykręcać :) No ale z drugiej strony jakbym miał dopłacić z 500 zł tylko za łatwiejszy montaż to jestem w stanie te 2 razy w roku się pomęczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz małe wrażenia z jazdy, dodam że to moja pierwsza wycieczka z boxem, relingów też nie posiadałem nigdy wcześniej zrobiłem niecałe 750km do celu

- nie widzę jakiejś różnicy w prowadzeniu autem , szum znikomy nie przeszkadza w jeździe, box jak dla mnie pojemny, system montażu elegancki średnia prędkość 120  przy wyprzedzaniu 150  box trzyma się jak dospawany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.