Jump to content
hajner

Box dachowy Farad N6 vs Thule Ocean 785 vs Taurus Xtreme II 450

Recommended Posts

hajner

Witam

Proszę i pomoc w zakupie boxu dachowego budżet około 1500 PLN box będzie jeździł na alfie 159 SW

zastanawiam się nad modelami poniżej,  sprzedawca zachwalał mi bardzo Farada N6 ale nie znam tej marki 

Farad N6

Thule Ocean 780

Taurus Xtreme II 450

Pozdrawiam

jacekzoo

Ja bym wziął thule, farada w ogóle nie znam, co do taurusa to jak dla mnie firma która tylko małpuje, przykładowo, platforma na hak na rowery taurus jest kropka w kropke identyczna jak platforma z juli, tylko droższa x2. Uchwyt rowerowy na dach taurus kropka w kropke identyczny jak thule 532, praktycznie w tej samej cenie. Thule najbardziej sprawdzony i najbardziej popluarne, nawet jakby przyszło Ci kiedyś sprzedać to łatwiej thule niż jakiegoś taurusa

Voku

Pytanie na co mamy patrzeć przy wyborze, na pojemność, wygląd, czy łatwość montażu, ciężko tu chyba doradzić, ja od 10-12 lat użytkuje box interpacka, może za ładny nie był ale czego on nie woził, i wszytko w nim działa do tej pory.

Edited by Voku (see edit history)

hajner

Kryteria to : 

1. Ładowność w przedziale 420 -480 litrów

2. Wytrzymałość (Farad n6 podobno jest z ABS-u)

3. Głośność podczas jazdy im cichszy tym lepiej :) żeby nie odleciał czasem przy prędkości 120km 

Pozdrawiam

Voku

Ja bym kupił jaki ci się podoba, z każdego będziesz zadowolony ciężko doradzić, ja mam dużego boxa, ale ani nie słyszałem żeby było jakoś głośniej w samochodzie, jeździłem z nim po 150km/h  i nie odfruwał więc podejrzewam że tych nowszych też nawet nie poczujesz na dachu. Nie wiem z czego jest zrobiony ale wytrzymywał i upały i mrozy.

Commander

Witaj.

Thule!!!,  nawet ze względu na sposób montażu do belek. Cybanty to już inna epoka.

Taurus prawie zawsze ma problem ze sztywnością podłogi. Szukam boxa więc się zdążłem "wdrożyć".

Pozdrawiam.

jacek00

Ja zakupiłem fajny box w sklepie feuvert był akurat w promocji.Wygląda bardzo solidnie i na moje potrzeby zupełnie wystarczy.

https://www.feuvert.pl/sklep/boksy/autoboks-feu-vert-ecospace-30_062069.html

Feuvert już nie ma. Była promocja bo robili wyprzedaż wszystkiego. Teraz już jest Norauto które ich przejęło. Chociaż pewnie jakieś rzeczy jeszcze można online kupić. Ale stacjonarnie to już raczej nic nie ma

Edited by jacek00 (see edit history)

chris_66

Głośność podczas jazdy im cichszy tym lepiej :)

Tego nie dowiesz się bez jazdy, zmiana o 10cm do przodu albo do tyłu często daje kolosalną różnicę, i marka nie ma tu nic do powiedzenia, plus belki też robią hałas

Wysłane z telefonu

hajner

czyli stary model Thule Ocean 780 który już dawno nie jest w produkcji jest lepszy od Farad N6 i Taurus Xtreme II 450 ??

Voku

nie chodzi o cenę chodzi bardziej czy on jest dobry ?? nie chce za 3 lata kupować nowego :)

Edited by hajner (see edit history)

Voku

No ale co znaczy dobry w przypadku boxu? 

Ja mam takiego i jak pisałem 12 lat jeździ ze mną lato zima po całej europie.

I co mogę go nazwać dobrym?

20160731_180643.jpg

schabo78

Na Youtube masz testy np taurusa Xtreme może coś Ci pomogą.

Patrz na przetloczenia w podłodze czy są w miarę ok,system mocowania boxu jak i na otwieranie L/P czy Ci jest niezbędne.

Często jest tak że pozornie ładny box nijak wizualne nie pasuje do jakiegos auta więc przy zakupie warto rzucić na dach kilka różnychi porównać.

Łza Włóczynutka

Ile wzrasta spalanie z takim boxem?