Skocz do zawartości

Pierwszy raz do Chorwacji kamperem z dziećmi


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem tam ostatnio trzy lata z rzędu i było wszystko ok .  http://www.campkanic.com

 

Czy na pewno piszesz o tym kempingu ? Każdy ma swoją parcelę i nigdy nie było problemu z wjechaniem i wyjechaniem. Standard toalet na wysokim poziomie.Osobiście bardzo polecam , wybieram się w tym roku też do CRO ale w inne już miejsce , planuję za Makarską jechać i będę szukał tego typu pola.

Edytowane przez irkoski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedź.

Nasze dzieci są w wieku 5-6-8 lat. Do szczęścia potrzebują plaży i wody, na pewno nie chcemy nocować na wielkich kempingach-molochach. Przerobiliśmy to w zeszłym roku we Włoszech i tym razem zalęży nam na kameralnych miejscach.

Szczerze mówiąc wyobrażałam to sobie bardziej jako luźną wyprawę na zasadzie "stajemy gdzie nam i dzieciom sie podoba", połączoną ze zwiedzaniem miejsc w pobliżu (ale nie na siłę-zresztą z trójką małych dzieci nic na siłę się nie da).

Zaczynam się zastanawiać na ile to jest realne wobec tego co piszecie o nocowaniu na dziko, oraz o rezerwacji miejsc..

Zastanawiamy się też czy nie przejechać z Pl w kierunku Czarnogóry a potem od południa Chorwacji ku północy.. mamy niestety stosunkowo mało czasu - tj dwa tygodnie..

Bardzo proszę o rady, informacje, polecanie miejsc lub odradzanie. wiem że to wszystko jest tu na forum ale przetrzasnać wszystkie wątki a w nich tzw."tematy poboczne" - jest trudno gdy ma się mało czasu.

Wszystkie porady dla nas bardzo cenne.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy startujecie?

 

Pyanie - co rozumiesz pod pojeciem na dziko... stanie przy plaży, kolo miasteczka czy raczej stacjonowanie na nadbrzeżu z dala od cywilizacji i typowej plaży (bo jak jest plaza to na 95% sa skomercjalizowane w Cro)

 

 

My startujemy 23.06 ... jeszcze nie wiemy co dokładnie nam strzeli do głowy ale polecimy raczej na zachodnia Istrie lub na Pag i czy dalej nie polecimy na Katanie i powrot przez Albanie... stacjonowac 50na50 kemping i dzikus.... Zapas wody wystarcza nam na 3-4 upalne dni (jesteśmy w stanie zatankować na raz 250L wody) - urlop mamy do 12.07 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszamy 4.07-16.07

Na dziko czyli nie na kampingu ale w pobliżu plaży.

Kampingi oczywiście też wchodzą w grę ale nie wiem czy opłaty na małcyh kampingach nie są większe? no i wieksze ryzyko że bez rezerwacji nie będzie miejsc. Ale z tego co tu niektórzy pisali rezerwacja też może nie dać gwarancji miejsca..

Zastanawiamy sie czy nie ruszyć przez Węgry i Serbię od Czarnogóry i potem od południa Chorwacji ku pónocy, zahaczając o Pag właśnie.

Barierą ilość kilometrów.. i fakt że jako amatorzy kamperowi możemy napotkać trudności o których wczesniej nie mieliśmy pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy camperem w Chorwacji w wysokim sezonie z dwójką małych dzieci. Nie trafiliśmy sytuacji, by na campingu nie było miejsca. Jadąc "1" wzdłuż Adriatyku zobaczycie wiele drogowskazów na małe, lokalne pola namiotowe/campingowe. Z całą pewnością coś znajdziecie.

 

Zatrzymaliśmy się np. na campingu "pod Maslinom" nieopodal Dubrovnika. Tuz przy campingu jest przystanek autobusowy i do Dubrovnika dojechaliśmy za grosze, pozwiedzaliśmy i spokojnie autobusem wróciliśmy.

 

Na dziko nie próbowałem stać i...pewnie bym nie zaryzykował. Ale spotkałem załogę, która przyjeżdżała na morze rano, stawała na parkingu i późnym popołudniem odjeżdżali kilka/kilkanaście kilometrów od morza i tam stali na dziko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedź.

Nasze dzieci są w wieku 5-6-8 lat. Do szczęścia potrzebują plaży i wody, na pewno nie chcemy nocować na wielkich kempingach-molochach. Przerobiliśmy to w zeszłym roku we Włoszech i tym razem zalęży nam na kameralnych miejscach.

Szczerze mówiąc wyobrażałam to sobie bardziej jako luźną wyprawę na zasadzie "stajemy gdzie nam i dzieciom sie podoba", połączoną ze zwiedzaniem miejsc w pobliżu (ale nie na siłę-zresztą z trójką małych dzieci nic na siłę się nie da).

Zaczynam się zastanawiać na ile to jest realne wobec tego co piszecie o nocowaniu na dziko, oraz o rezerwacji miejsc..

Zastanawiamy się też czy nie przejechać z Pl w kierunku Czarnogóry a potem od południa Chorwacji ku północy.. mamy niestety stosunkowo mało czasu - tj dwa tygodnie..

Bardzo proszę o rady, informacje, polecanie miejsc lub odradzanie. wiem że to wszystko jest tu na forum ale przetrzasnać wszystkie wątki a w nich tzw."tematy poboczne" - jest trudno gdy ma się mało czasu.

Wszystkie porady dla nas bardzo cenne.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

K.

Mogę polecić Povljana na Pag dzieci w każdym wieku plaza piaszczysta spacerkiem 5 min żwirkowa troszkę bliżej sklepy kawiarnia lodziarnia pizzeria okolica spokojna miejscowość mała taka typowo dla rodzin z dziećmi a camping to http://www.camp-porat.com/pierwszy raz byliśmy tam 2006 r potem jeszcze kilka razy i w tamtym roku po dłuższej przerwie również wróciliśmy na stare śmieci :) dzieci miały 3 i 7 lat świetnie się bawiły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Povljanie jest lepszy od Porat jest kamp. Mali Dubrovnik, bezpośrednio przy plaży. W bliskiej okolicy Povljany jest też miejsce do przekoczowania na dziko. Wskazywałam je w relacji z Pagu, link w stopce :) Przez kilka dni widywalismy tam kampery. W Povljanie można też było przenocować w kamperze przy przystani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za przydatne informacje.

Wstępnie zastanawiamy się nad opcją zatrzymania w Bogaczu na Węgrzech, później w rejonie Zagorije - w okolicy jest podobno bardzo fajne Muzeum Neandertalczyka no i duży kompleks basenów, potem chcemy ruszyć wzdłuż wybrzeża właśnie.

Wcześniej planowaliśmy Plitvice ale odpuścimy po relacjach które przeczytaliśmy na forum (pisaliście że dla małych dzieci nie są to ciekawe rejony).

Bardzo cenna wskazówka z dojazdem autobusowym do Dubrovnika.

Chętnie odwiedzilibyśmy z dziećmi którąś z latarni morskich (jest ich na wybrzeżu z tego co piszecie mnóstwo), no i oczywiście dzieci bardzo chcą zobaczyć jaskinie. Sama w dzieciństwie byłam w Słowenii w Szkocjańskich Jaskiniach i byłyśmy z siostrą zachwycone. Ale to kawał drogi. Może polecicie coś w rejonie wybrzeża Chorwacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dzieci i na dziko to rejony Pagu... na południe od Zrce... łagodne zejscie i łatwy dojazd... na noc stoi w obu miejscach zawsze kilka załóg ... polecam. Będziemy tam w dniach 25.06-30.06...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Chętnie odwiedzilibyśmy z dziećmi którąś z latarni morskich (jest ich na wybrzeżu z tego co piszecie mnóstwo) ...

Latarni morskich jak nad naszym Bałtykiem praktycznie brak. Jedyna, którą kojarzę, podobna do bałtyckich jest na wyspie Dugi Otok. Pozostałe latarenki są niewysokie a stoją zazwyczaj na krańcach wysp lub niezamieszkałych wysepkach albo na wzgórzach na lądzie i są wynajmowane jako luksusowe apartamenty więc ze zwiedzaniem tego typu obiektów krucho. 

Za to jest wiele wysokich dzwonnic przy kościołach, które są udostępnione do zwiedzania i z których to roztaczają się piękne widoki na okolicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dobry Wieczór a w zasadzie dzień dobry. Temat trochę stary ale chciałbym się podłączyć pd temat. Wybieram się z żoną i córką w lipcu do Chorwacji. Mamy samochód na 2 tygodnie z czego 4 dni łącznie odchodzą na dojazd z Gdańska. Min z tego powodu wybrałem na 1 dłuższy pobyt 3-4 dni okolice Krk potem zjazd na 3-4 dni w okolice Zadar lub Pag i na koniec Jeziora Plitvickie. Potem jazda powrotna do domu. Próbuję coś zarezerwować ale jestem załamany. Wszędzie albo brak miejsc albo wyłącznie pobyty powyżej 7 dni. Mam nadzieję ze źle szukam ( np przez stronę Camp Rest) i pakuję się wyłącznie w duże oblegane molochy. Czy jest w ogóle wykonalne aby jechać bez rezerwacji z nadzieją na wolne miejsce w szycie sezonu? Samochód mamy wynajęty 15-29 Lipca. Jakiej aplikacji najlepiej używać do wyszukiwania Kempingów? co sądzicie o ACSI?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2018 o 01:58, Michoos napisał:

Czy jest w ogóle wykonalne aby jechać bez rezerwacji z nadzieją na wolne miejsce w szycie sezonu? Samochód mamy wynajęty 15-29 Lipca. Jakiej aplikacji najlepiej używać do wyszukiwania Kempingów? co sądzicie o ACSI?

To jeszcze nie szczyt szczytów, jedź bez rezerwacji i coś znajdziesz. Na Krk polecam kamp Skrila, na Pag sv. Duch (niski standard ale miejsce bedzie) lub Mali Dubrownik, z droższych Simuni lub Strasko, jak nie będzie parcel to na nieparcelowanym staniecie. Wszystkie opisane w relacjach poczytaj czy Wam odpowiadają. Jeśli koniecznie chcesz rezerwować to bezpośrednio przez kemp. Fajna stronka do wyszukiwania kempingów po regionach http://www.avtokampi.si/kampi.asp?drzava=2&otok=17&vrsta=&izbor=1&obmocje=0 

Po zarejestrowaniu masz darmową kartę zniżkową, niewele w sezonie, zazwyczaj 5%.

ACSI w tym okresie już nie działa. Piszesz o wynajętym samochodzie, rozumiem że kamper?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Tak jedziemy kamperem. Skrila wygląda dobrze tylko jest cholerna opłata rezerwacyjna ( podejrzewam ze bezzwrotna jak u pozostałych) więc zostaje jazda bez rezerwacji. Obieram kierunek + alternatywne kampingi w okolicy i jazda. Jedyny minus ze startujemy z Gdańska i 1 nocleg na granicy PL/CZ więc docierając na południe Krk będę miał za sobą 10 h jazdy i nie bardzo będziemy mieli czas i chęci na szukanie miejsca na 4 dniowy pobyt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżałam ze Skrili 16 lipca 2016, od początku pobytu jakieś wolne miejsca cały czas były także nie sądzę aby była konieczność rezerwacji. 

W zeszłym roku zaliczkę na wyspie Brać nam odliczyli od całego rachunku, ale jak z tym na Skrila nie wiem bo tam byliśmy bez rezerwacji. Na Brać rezerwowaliśmy z uwagi na  małą ilość parceli na kempingu (9 szt.) Chcieliśmy mieć pewność z uwagi na dość kosztowną przeprawę promową. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.