Skocz do zawartości

Chorwacja - dojazd i kontrole DMC


Rekomendowane odpowiedzi

Czytam Was i zaczęłam się zastanawiać czy w naszym dowodzie jest wszystko ok. Mamy DMC 1050 a masa własna przyczepy 992. Wynika z tego, że możemy zapakować tylko 58kg. Sam przedsionek, podłoga, stolik aluminiowy i fotele aluminiowe ważą pewnie tyle, a gdzie reszta...

Jaką ładowność mają wasze przyczepy?

Z pewnością coś nie jest ok. Myślę , że w przeszłości ktoś celowo obniżył DMC bo mu tak pasowało do zestawu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czytam Was i zaczęłam się zastanawiać czy w naszym dowodzie jest wszystko ok. Mamy DMC 1050 a masa własna przyczepy 992. Wynika z tego, że możemy zapakować tylko 58kg. Sam przedsionek, podłoga, stolik aluminiowy i fotele aluminiowe ważą pewnie tyle, a gdzie reszta...

Jaką ładowność mają wasze przyczepy?

Jedź na wagę, rozwiąże to Twoje rozterki.

 

U mnie ładownośc bardzo podobna. Różni się ostatnią cyfrą ;) bo mam tam jeszcze na końcu zero. Zero to niby nic a tym przypadku 580kg robi różnicę. Tylko o tym myśli się przed zakupem przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazuję informację od podróżującego w n/w rejonie BartoszaK , który podaje , że na trasie Insbruck (A) - Monachium (D) po stronie Austriackiej 5km przed granicą jest waga z informacją o działaniu do 14 lipca (stała kontrola).

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując zwracaliśmy uwagę czy dmc przyczepy jest właściwe.

W poniedziałek wybierzemy się na stację, żeby ją zważyć. Jeśli potwierdzi się to co w dowodzie to jakie mamy opcje? Czy możemy to jakoś zmienić?

Jedź na wagę, rozwiąże to Twoje rozterki.
Tylko o tym myśli się przed zakupem przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienimy osprzęt na taki wykonany z mcrolattice ;)

A tak serio. Rozumiem, że przyczepa razem z całym dedykowanym wyposażeniem (z płynami w zbiornikach?) powinna ważyć tyle ile jest w dowodzie tzn w naszym przypadku 998kg?

Pisaliście, że ktoś wcześniej mógł zmienić bo mu pasowało pod dmc zestawu. To znaczy, że da się to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienimy osprzęt na taki wykonany z mcrolattice ;)

A tak serio. Rozumiem, że przyczepa razem z całym dedykowanym wyposażeniem (z płynami w zbiornikach?) powinna ważyć tyle ile jest w dowodzie tzn w naszym przypadku 998kg?

Pisaliście, że ktoś wcześniej mógł zmienić bo mu pasowało pod dmc zestawu. To znaczy, że da się to zmienić?

Nie. Tyle powinna ważyć na pusto. Z płynami odpowiednio więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienimy osprzęt na taki wykonany z mcrolattice ;)

A tak serio. Rozumiem, że przyczepa razem z całym dedykowanym wyposażeniem (z płynami w zbiornikach?) powinna ważyć tyle ile jest w dowodzie tzn w naszym przypadku 998kg?

Pisaliście, że ktoś wcześniej mógł zmienić bo mu pasowało pod dmc zestawu. To znaczy, że da się to zmienić?

W moim hobby zgodnie z instrukcją w DMC przyczepy wlicza się:

1.butla z gazem

2.zbiornik z czystą wodą

3.zbiornik z wodą w spłuczce.

Także trzeba sprawdzać u producenta co wlicza w DMC przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim hobby zgodnie z instrukcją w DMC przyczepy wlicza się:

1.butla z gazem

2.zbiornik z czystą wodą

3.zbiornik z wodą w spłuczce.

Także trzeba sprawdzać u producenta co wlicza w DMC przyczepy.

W DMC wlicza się wszystko co masz na pokładzie, chyba masy pomiłeś, może instrukcja mówi o masie własnej lub gotowej doo jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

MW to masa własna i DMC to dopuszczalna masa całkowita - nie myl pustej skorupy i budy zapakowanej do drogi

Wysłane z telefonu

 

Hmm, nie rozumiem. Przecież napisałem że MW to masa własna przyczepy gotowej do drogi, w tym z płynami i butlami (przecież nie masz zalanego zbiornika w stanie spoczynku przyczepu), tak jak podaje producent. DMC to masa przyczepy gotowej do drogi, ale zapakowanej.

Pusta skorupa ma się nijak do MW, tak samo z samochodem - pusta karoseria ma się nijak do MW auta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie ktoś miał przyjemność bycia ważonym w Austrii? Bo to może być problem przy ilości gadżetów wkładanych do budki.

 

Co do jakości dróg to też jest dla mnie ważny temat.

Na ciągniku mam profil 30 :-), ogólnie dziurawych dróg unikam nadrabiać km.

8191acac7352fc5a746bf89e7b2ab97f.jpg

 

Zmartwił mnie temat ważenia wiedząc o niezbyt miłym podejściu Austriaków do naszego narodu. Jakie macie doświadczenia?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dlaczego Cię zmartwił? Jedziesz zgodnie z przepisami i zmartwienie z głowy. Austriacy są tylko skrupulatni i nie "czepiają" się jak masz wszystko OK. U nas też już zaczynają ważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

Tak, zgadza się, to jest MW - masa własna gotowej przyczepy do drogi.

 

Pozdrawiam

Masa własna a masa masa przyczepy gotowej do jazdy to dwie różne spraw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.