Skocz do zawartości

Węgry, Słowenia, Włochy, Węgry - wakacje 2017


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

Sam kemping w Bogacs wygląda jakby lata świetności miał za sobą, ale ma kilka zalet.

 

No i zapomniałem o jedzeniu ichnim. Oczywiście zestaw obowiązkowy czyli gulasz wołowy z kluseczkami. Morsczuk smażony, langosz to zestaw obowiązkowy :-D

 

 

Troszkę się pozmieniało bo zburzyli stare domki z czasów słusznie minionych i pobudowali zupełnie nowe.

 

Jeśli jesteś jeszcze w Bogacs to zjedz koniecznie jądra koguta naprawdę polecam :slina:

To jest mniej więcej ta budka gdzie pinezka https://www.google.pl/maps/place/47%C2%B054'31.5%22N+20%C2%B031'37.9%22E/@47.9087589,20.5260498,383m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d47.908757!4d20.527187

Na zewnątrz widać co mają w garach.

 

My ostatnio korzystaliśmy z usług tej piwniczki https://www.google.pl/maps/@47.9123414,20.5343987,3a,60y,80.92h,92.79t/data=!3m6!1e1!3m4!1szsdpl7b5AnZikd8yPZiHsQ!2e0!7i13312!8i6656

najbardziej nam podchodziło. Jednak przejdź się po kolei i próbuj :yay:

Edytowane przez Benior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Już z Bogacs wyjechaliśmy. Nawet zastanawialiśmy się z żoną nad tymi jądrami :-D Ale do Bogacs z pewnością wrócimy. Jest tam klimat mimo wielu mankamentów.

 

Co do netu to staram się korzystać z WiFi kempingowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od wczoraj w Zalaegerszegu na kempie tutaj Apartment and Camp Aquatherma Thermal Village and Camp

Zalaegerszeg, 8900 Zalaegerszeg tó utca, 8900 Węgry

+36 30 968 9114

 

https://goo.gl/maps/A3KZ1T5HNh42

 

Kemping całkiem fajny i jak na warunki węgierskie bardzo porządny. Parcele wyznaczone z prądem, z wodą i ze ściekami. Na kempingu działa restauracja z całkiem dobrym jedzeniem. Jest też plaża z kąpieliskiem.

 

Na kempie pustki. Jak przyjechaliśmy to był tylko mój brat. Teraz trochę się zapełnia. Ale chyba ogólnie mają problem tutaj z ludźmi, chociaż są domki więc może na kwatery ludzie przyjeżdżają.

 

Obok kempu jest Aquapark całkiem spory i baseny termalne. Aquapark to to AquaCity Waterslide and Adventure Park

Zalaegerszeg, 8900 Węgry

+36 92 599 101

 

https://goo.gl/maps/MKG4PNtpiDN2

 

Sporo basenów, zjeżdżalni itp. Trzeba uważać na zjeżdżalniach bo jest sporo ofiar w ludziach w postaci otarć itp. Sam dziś tego doświadczyłem. Nawet spodenki sobie przetarłem.

 

W samym Zalaegerszegu jeszcze nie byliśmy więc nie wiem czy jest tam coś ciekawego :-)

 

Dziś natomiast buda przeszła prawdziwy chrzest bojowy. Wybraliśmy się do Decathlona pobliskiego i przyszła taka burza z gradem, że szkoda gadać. Jak wracaliśmy to wszędzie było mnóstwo połamanych gałęzi i drzew. Z duszą na ramieniu wracałem do cepy, zwłaszcza że zostawiłem otwarte okna dachowe i małe boczne. Raczej już byłem pogodzony z losem, że duże dachowe poszło w drzazgi. Na szczęście poza kałużą na podłodze i zalanym trochę łóżkiem nic się nie stało. No ale burza krążyła dobre kilkadziesiąt minut i lało potężnie.

 

Wrzucam trochę kolejnych chaotycznych fotek różnych.

 

PS. Mój brat wypożyczył cepę od mańczaka. Takiego ulepa i trupa bitego to nigdy nie widziałem. A oni coś takiego oferują ludziom po 200 zł za dobę. No ale to temat na osobny wątek "ku przestrodze".

 

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalaegerszeg opisywałem tu: http://forum.karawaning.pl/topic/20389-mini-relacja-czyli-po-raz-trzeci-węgry/?fromsearch=1

Dla Nas jakoś tak dziwnie tam było. Łazienki niby nie stare ale takie jak by brudną szmatą przetarte. Śmieci z kontenera strasznie śmierdziały i na plaże ne kempingu mógł wejść każdy. Tyle że to chyba już było we wrześniu.

No i niektóre badeny nie miały kafli tylko gumolit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalaegerszeg opisywałem tu: http://forum.karawaning.pl/topic/20389-mini-relacja-czyli-po-raz-trzeci-węgry/?fromsearch=1

Dla Nas jakoś tak dziwnie tam było. Łazienki niby nie stare ale takie jak by brudną szmatą przetarte. Śmieci z kontenera strasznie śmierdziały i na plaże ne kempingu mógł wejść każdy. Tyle że to chyba już było we wrześniu.

No i niektóre badeny nie miały kafli tylko gumolit :)

 

Twoje relacje widziałem. Na kempie nie jest źle, tzn kibelki są czyste i pani codziennie dwa razy dziennie je sprząta - nie wiem po co bo tutaj naprawdę nikogo nie ma. Kontener na śmieci stoi ale nic nie śmierdzi, mimo że było dość upalnie. Jak pisałem kemping jest pusty, mimo dobrego standardu to w kibelku jakaś klamka jest urwana, a to tam coś popsute. Raczej ten kemp nie ma świetlanej przyszłości - jakoś działa, ale tłumów tu nigdy nie będzie.

 

Aquapark ma ten gumolit nadal. Dla mnie ten aquapark, mimo że na fotach wygląda fajnie, to pozostawia wiele do życzenia. O niebezpiecznych zjeźdżalniach już pisałem - dla mnie to nieporozumienie, aby człowiek wyszedł ze zjeżdżalni poobcierany czy z przetartymi spodenkami. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Dzień wcześniej córka mego brata na potnonie zatrzymała się w połowie rury, bo było tak mało wody w rurze. Baba z obsługi nie wiedziała co ma zrobić i powiedziała memu bratu aby ten zjechał i ją przepchnął. Skończyło się tak że ją trzepnął porządnie, że mało z rury nie wypadła na zewnątrz. Wcześniej brat też sobie na zjeżdżalniach nogę rozorał i go opatrywali. Takich ludzi tam było naprawdę sporo, dlatego nie polecam tego aquaparku. 

 

Do tego jeszcze żydostwo straszne w postaci udostępnienia 4 (słownie czterech) pontonów na zjeżdzalnie. Jak ktoś nie chce stać w kolejce i czekać to może ponton wypożyczyć odpłatnie. Byłem w wielu aquaparkach ale czegoś takiego jeszcze nie spotkałem.

 

Dziś natomiast byliśmy w innym basenie termalnym, obok aquaparku. Ten mimo że mały, to zrobił na nas dużo lepsze wrażenie.

 

Jutro jedziemy dalej. Plan jest aby podjechać do Terme 3000 w Moravskich Teplicach w Słowenii i dopiero stamtąd uderzyć do Włoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest, zwiedzajcie i opisujcie. Fotek nie żałuj.

 

Mnie powoli nudzi Buk więc może coś nowego na tranzyt podpatrzę ;)

Jeśli chodzi o Zalaegerszeg to jest bardzo ładne i zadbane miasto :-P Ale na tranzyt bym się tutaj nie pchał. Papa bym Ci polecił, bo to bardzo fajny kemping
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jutro jedziemy dalej. Plan jest aby podjechać do Terme 3000 w Moravskich Teplicach w Słowenii i dopiero stamtąd uderzyć do Włoch.

 

Jestem zawiedziony tym że nie pojechaliście do Zalakaros  :foch:, no ale nic to  :], czekam na kolejne wieści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zawiedziony tym że nie pojechaliście do Zalakaros :foch:, no ale nic to :], czekam na kolejne wieści.

To przez brata. On wybrał Zalaegerszeg i już nie chciał się przenosić. Ale co się odwlecze :-) Na pewno tam pojedziemy kiedyś ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano zawitaliśmy na kemp Terme 3000

 

Camping Terme 3000

Kranjčeva ulica 74a, 9226 Moravske Toplice, Słowenia

+386 2 512 22 00

 

https://goo.gl/maps/iQyk9rRXLDx

 

Kemping śmieszny. Większość parceli to zabudowane cepy :D Domyślam się, że chodzi o jakieś omijanie ichniego prawa budowlanego. Tak czy inaczej wygląda to komicznie i spotkałem się z czymś takim pierwszy raz w życiu.

 

Sam kemping zadbany. Są baseny termalne ale byliśmy tylko przelotem zobaczyć , bo pogoda się coś skiepsciła. Jedzenie za to w restauracji mega. Warto było przyjechać :wub:

 

Kilka fotek. Jutro może zwiedzimy jakieś okoliczne miasteczka.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zabudowane cepy i campery to u Węgrów standard a przynajmniej w Bukfurdo na campie Eva i Romantic. Bawi mnie tam obudowany camper integra ok 5 max 7 letni w stanie do jazdy... Nie ruszył się w czerwcu, może latem pojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terme 3000...

 

Super miejsce!

Z żółtej zjeżdżalni jak coś wyjmuje obsługa kompleksu ;)

Wyjmują bo nie jesteś w stanie sam wyjść? :P

 

Nie wiem czy zjeżdżalnie działaja. Wczoraj robiliśmy rekonesans i wygląda jakby było zamknięte. W ogóle jakiś remont robią w tych zakrytych. Może dlatego. Dziś się okaże ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.