Skocz do zawartości

zaczep drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie może jakiś patent na to, żeby zaczep, który trzyma drzwi w pozycji otwarte wzmocnić? W mojej przyczepie zaczep jest wkręcony w blachę i ewidentnie pod tą blachą nie ma nic, poza styropianem. Poprzedni właściciel już kombinował wciskając w otwory zapałki. To oczywiście nie przyniosło żadnego efektu. Kombinuję nad tym, żeby wewnątrz ściany powstało "coś", co będzie rozkładało siły na większą powierzchnię blachy. Wykombinowałem, że pewnie klej MAMUT będzie dobry, ale trochę się boję, czy nie będzie za twardy i wkręcenie w niego wkrętu mogłoby spowodować popękanie i wracamy do punktu wyjścia.

post-1975-0-81623700-1496651466_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyschnięciu kleju możesz nawiercić cieniutkim wiertłem i dopiero wkręcać wkręt lub w dziurki po wkrętach wstrzyknąć klej na ciepło z pistoletu.

Edytowane przez Leon35 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale jeśli materiał stwardnieje "na kamień", to i tak wkręt może go rozwarstwić (nie mam praktyki z tym klejem). Ewentualnie wkręt może się uszkodzić, kiedy będzie próbował "wejść" w "beton"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było przewiercone na wylot z drugiej strony podkładki i tyle, druga strona znajduję się w szafie więc nie widać, ostatnio nawet wymieniałem u siebie, używałem jakiegoś kleju/uszczelniacza dekarskiego - okna-rynny z castoramy. Chyba że mowa o drzwiach?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wylot? To już niezła partyzantka :) Ale kto zna historie naszych budek? Dobra, skoro nie widać szczerego oburzenia, że mój pomysł z klejem do wnętrza to bzdurny pomysł, to tak to zrobię :) Dzięki wszystkim za udział.

No, jeszcze nie idę kleić, więc jak ktoś ma jakąś koncepcję, to chętnie poczytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale wiesz, uchwyt ma służyć do tego, że jak się zaprzesz, to całą przyczepę za niego pociągniesz. A mocowanie drzwi ma tylko upilnować, żeby ich wiatr nie zamykał, a przy odpowiedniej sile, ma puścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem świeżo po montażu uchwytu dam znać jaki klej zastosowałem z Leroymerlin i jest wszystko okey. W tubie klei i uszczelnia. Wkręty nie trzymały, a kiedy zrobiłem na klej wszystko działa prawidłowo.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może jakiś patent na to, żeby zaczep, który trzyma drzwi w pozycji otwarte wzmocnić? W mojej przyczepie zaczep jest wkręcony w blachę i ewidentnie pod tą blachą nie ma nic, poza styropianem. Poprzedni właściciel już kombinował wciskając w otwory zapałki. To oczywiście nie przyniosło żadnego efektu. Kombinuję nad tym, żeby wewnątrz ściany powstało "coś", co będzie rozkładało siły na większą powierzchnię blachy. Wykombinowałem, że pewnie klej MAMUT będzie dobry, ale trochę się boję, czy nie będzie za twardy i wkręcenie w niego wkrętu mogłoby spowodować popękanie i wracamy do punktu wyjścia.

Może to się nada

http://g-s.com.pl/mufa-do-drewna-z-wglebieniem-imbusowym-kolnierz-m6-typ-314.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego co się nazywa nitonakrętka ,wstawiasz w blachę uszczelniacz pod zaczep i kilka lat spokoju ,http://allegro.pl/nitonakretka-m3-ocynkowana-kol-plaski-10szt-nitka-i6831615095.html

Kolek molly byłby idealny gdyby robili je nierdzewne, ale jakby to jakoś uszczelnić to też da radę

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są aluminiowe ,nierdzewne i zwykłe ,,trwałe mocne mocowanie ,można zacisnąć bez nitownicy ,używam ich dużo ,oszczędność czasu i estetyka .Poco kombinować jak to sprawdzone mocowanie w motoryzacji różnych uchwytów , kabli masowych itp.

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.