Skocz do zawartości

Włochy i Francja po raz pierwszy ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, pod koniec lipca wybieramy się z przyczepą po raz pierwszy w naszą życiową podróż : z Anglii do południowej Francji a nast. do Włoch nad Gardę. Więc bardzo, bardzo proszę Was drodzy forumowicze o udzielenie mi kilku rad i wskazówek na temat gdzie warto się zatrzymać w połód. Francji ( Lazurowe Wybrzeże ) na kilka dni a nast. polećcie mi jakieś sprawdzone kempingi nad Gardą. Chciałabym też wiedzieć jakie są mniej więcej ceny za przyczepę, od osoby no i za np. prąd, za co oprócz tego jeszcze się płaci ? :look: Naprawę ucieszy mnie każda informacja na temat podroży itd. Pozdrawiam..... i czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basia, ja niestety nie pomoge z Francja, bo jakos tak sie zlozylo ze byla traktowana zawsze jako droga przejazdowa do Hiszpanii.

Niby gdzies nocowalismy nad morzem we Francji po drodze, ale juz nie pamietam gdzie i czy bylo to godne polecenia :look: jedyne co pamietam ze z samego rana powleklismy sie do piekarni zeby zakupic bagietke :ok: a po przyjezdzie do Hiszpani i zakupieniu tam bagietki okazalo sie ze Hiszpanskie sa duzo, duzo lepsze :look: jak dla mnie oczywiscie. W nastepnym roku nie odwiedzalismy juz francuskich piekarni :ok:

 

Ale mialo byc o kempingach i Francji, to tu znajdziesz cos pozytecznego... zapozyczone od naszych sasiadow - z podziekowaniem :look:

 

http://www.camperteam.pl/forum/viewforum.php?f=60&sid=3e0cca93baca4daa274dd69be3cc6157

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

podbijam temat do góry...

 

chodzi mi po głowie lazurowe wybrzeze w 1 połowie sierpnia.

trochę sie naczytałem i wiem ,że to okres najbardziej ruchliwy,dlatego mam obawy co do znalezienia odpowiedniego miejsca.

 

prosba do Szanownych Forumowiczów ,którzy odwiedzili juz w tym rejonie jakieś pola kampingowe o podanie namiarów na sprawdzone-niekoniecznie przy morzu ,ale pewne miejsca z których korzystaliście.

 

p.s.

po drodze zatrzymujemy się w rej Wenecji na kampingu Marina di Venezia

 

z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się nikt nie odzywa to może ja coś podpowiem.Bylem na kempingu w St-Aygulf niedaleko St-Tropez. Są tam trzy do wyboru ,plaża ze złotym piaskiem ,miła okolica .My byliśmy na tym środkowym na początku września ,sądząc po wielkości to sporo ludzi tam musi być w sierpniu.Byliśmy też nad jeziorem Garda -kempingów masa -jedziesz wzdłuż jeziora i zatrzymujesz się w tym który Ci się podoba -nie będzie problemu. My byliśmy po wsch. stronie jeziora na kempingu Cisano.Koło Wenecji byliśmy na kempingu Adriatico w Jesolo, ładna plaża ale bez rewelacji.Najbardziej we Włoszech podobał nam się kemping Bellamore w Porto Recanati po drodze do Sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Cichy56 za odzew- może ktoś jeszcze dorzuci swoje 5 groszy......

 

 

ciekawi mnie również czy droga tzw. żółta ,która leci wzdłuz wybrzeza (równolegla do autostrady) nadaje sie do swobodnego przejazdu naszymi przyczepami -tzn. czy często wpada w centra miast,czy jest górzysta i inne tego typu utudnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afrikaner, jeśli chcesz się przemieszczać w różne miejsca koniecznie zakup http://www.campingfrance.com/campingenfrance.jsp?idPage=55 w nim masz ponad 10000 kempingów i miejsc postojowych ... opis to ikonki (nie wymaga znajomości języka).

 

Drogi się nadają ... mi było szkoda czasu na poruszanie się w ruchu miejskim i korkach i jak spróbowałem autostrad to już nie wróciłem na drogi narodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płatne odcinkami, czasami bezpłatne, więcej tu:

http://abc.onet.pl/2029,1064811,,francja,kontent.html

 

Włoskich cen nie znam, bo ja bardziej centralną i północną Francją podróżowałem.

Pisałem o tym tu: http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3322

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.