Skocz do zawartości

Wysokość wiaduktów


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tylko życzyć powodzenia - żeby spełniła oczekiwania :)

 

Sprawdź Śląsk i zagłębie dla Dominika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z tego co ja miałem - było na niesione na palce.

 

A wracając do elektronicznych nawigacji - kiedyś testowałem jakąś - nie pamiętam nazwy, miała funkcje wpisania długości szerokości i wysokości zestawu oraz masy i wtedy dobierała realną drogę.

 

Pamiętam jak ustawiłem sobie jazdę z Moskwy do Polski z Kontenerem 5,5 metra do osobówki wszystko elegancko pokazało - powrót z Polski do Moskwy i nie może znaleźć drogi - okazało się, że miejsce dojazdu ma ograniczenie wysokościowe. po "odłączeniu w nawigacji przyczepy" drogę znalazło od razu. Plus tej nawigacji był taki ze miałeś dwie grupy prędkości bez i z przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa kupiona i powiem że jest całkiem dobra, wszystkie ograniczenia naniesione są na mapie tak więc podczas planowania

drogi od razu wdać ograniczenia, pamiętać trzeba jedynie że są obszary  np. centrum miasta gdzie skala jest znacznie mniejsza

dla ułatwienia poszukania danej ulicy i na tych powiększeniach tych ograniczeń np.wysokość wiaduktu już nie ma, nie zostały

ponownie naniesione. Tak więc trzeba o tym pamiętać, poza tym całkiem fajny atlas.

 

Fotki

 

post-7306-0-33291900-1496306297_thumb.jpg

post-7306-0-29398600-1496306313_thumb.jpg

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tymi wysokościami, że "3.7 a przechodzi 4.0"? Przecież tak ma być - to co na znaku powinno (!) mieć pół metra zapasu do fizycznej wysokości.

 

Radek Wrodarczyk

A jak nie ma zapasu?  A jak są wiadukty gdzie pod 3.5 przechodzi 4.2 ?

Takie mamy oznaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Tom, jeździłem trochę po Polsce zestawem i wiem, że jest to spory problem w tym kraju, ale... czy ja jestem od myślenia "ile przejdzie"? Znam swoją wysokość, widzę znak i albo jadę, albo nie. Te pół metra to _powinien_ być zapas bezpieczeństwa i tyle.

 

Ps

Jesli ktoś mnie zaraz zakrzyczy, że teoretyzuje i po Polsce inaczej niż z kombinowaniem się nie da to...po cichu przyznam mu rację ;)

 

Radek Wrodarczyk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wlanie Dominik dobrze napisał z tym oznakowaniem a rzeczywistością, generalnie prawie na każdej krajówce pod 3,7 przechodzi zestaw 4 metry.

No ale to już tak nasz rzeczywistość. Nie mnie jednak ja szukałem tego w necie ale nie w atlasach.

O dziękuje podaje do księgarni i zobaczę. :ok:

I tak ma być, z tego co pamietam to powinno byc 50cm zapasu, ale nie radzę robić z tego reguły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tymi wysokościami, że "3.7 a przechodzi 4.0"? Przecież tak ma być - to co na znaku powinno (!) mieć pół metra zapasu do fizycznej wysokości. Radek Wrodarczyk

Pół metra powiadasz???? Skąd takie informacje, że ma mieć pół metra zapasu???

Spróbuj w D, NL, czy gdzie indziej wjechać 4-ro metrowym zestawem pod wiadukt 3,8 albo 3,9... Chcesz przykłady gdzie??? Nie raz cofałem, a i dach zdarzyło mi się kleić bo byłem święcie przekonany że pod 3,9 spokojnie przejdzie.

A na wyspach jest niby inaczej?!?! Pisze 4,5 i nic więcej nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.