Jump to content
mac

Wypad na jurę

Recommended Posts

Jacol26w

Jeżeli chodzi o sam Olsztyn to w tym roku było na dziko. Powiem szczerze że kawa z takim widokiem smakowała wyśmienicie. 

IMG_20180522_204522.jpg

IMG_20180523_075629.jpg

sebka34

Ja będę się starał w tym miesiącu jechać i zwiedzić Jurę lecz planuję na początek zatrzymać się w Kroczyce Kamping Jurajski 232

mac
W dniu ‎2018‎-‎07‎-‎30 o 13:03, maarec napisał:
W dniu ‎2018‎-‎07‎-‎30 o 12:49, uwex napisał:

No właśnie też się zorientowalismy w domu że chyba nie było gdzie oprożnić toalety chemicznej, ale szczerze powiem że tym razem tego nie potrzebowaliśmy w związku z czym nie szukaliśmy. Wiem, że czasami właściciel tu zagląda więc może nam odpowie czy takie miejsce jest czy też nie emoji6.png.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

w związku z tym, że łazienki na campingu są fajne, to też nie trzeba było kasety na miejscu opróżnić, jednak fajnie byłoby aby było takie miejsce i to oznaczone :)

Podzielam opinię Marka co do kempingu. Zrzut wc jest nazwę to w dolnej części schodząc schodkami za domek (ten pod lasem na terenie kempingu) tam jest miejsce przygotowane naprawdę dobrze. Czy oznaczone nie pamiętam chyba pytałem obsługę gdzie się opróżnia wc.

Kajetan

Zamknęliśmy sezon na Małych Dolomitach. Wprawdzie tak ponad miesiąc temu ale zdjęcia wrzucam dopiero teraz :)

W kemping i jego infrastrukturę jest wsadzone kupę kasy. Sanitariaty rewelacyjne. Stanowiska - poziom europejski. :ok:

Ale ta droga przez środek ośrodka!!! Dramat. Na dodatek słychać pobliską drogę krajową i okazjonalnie przelatujące Pendolino, na niedalekiej trasie kolejowej :pad: Dłużej jak na weekend, to nie bardzo....

Oczywiście okolica jest bezbłędna. Bliskość wielu zamków, skał i tras rowerowych jest bezsprzeczna.

43880110_2151956458197790_939949370776748032_o.jpg

DSC03997.JPG

DSC04027.JPG

DSC04039.JPG

DSC04046.JPG

DSC04056.JPG

pawel1966

A my w ubiegłą sobotę pojechaliśmy na Jurę przedmuchać " cegłę":):) Ale tym razem chciałem zobaczyć camping w Siamoszycach, bo całą resztę znam już id dawna. Oczywiście wszystko zamknięte, ale objechaliśmy zalew i doszliśmy od "tyłu" by zobaczyć jako to wygląda. Mnie się podobało, mojej żonie nie za bardzo...teren ogrodzony siatką ( chyba niedawno postawioną) a na plażę można chyba wejść tylko z campingu przez zwykła bramkę. Widzieliśmy tylko jedną skrzynkę elektryczną ale tam gdzie stały zimujące przyczepy musi chyba jeszcze coś być. Ogólnie teren uroczy, dobra baza wypadowa do zwiedzania Jury..Chcieliśmy tam pojechać jesienią ubiegłego roku na weekend ale właściciel powiedział, że już koniec sezonu i teraz tylko imprezy "integracyjne" nie będą też przyjmowac przyczep "stacjonarnych". Z Krakowa ok. 60 km, lasy dookoła piękne. Być może się tam wybiorę na jakiś dłuższy weekend. 

MaleDolomity
W dniu 30.07.2018 o 12:49, uwex napisał:

No właśnie też się zorientowalismy w domu że chyba nie było gdzie oprożnić toalety chemicznej, ale szczerze powiem że tym razem tego nie potrzebowaliśmy w związku z czym nie szukaliśmy. Wiem, że czasami właściciel tu zagląda więc może nam odpowie czy takie miejsce jest czy też nie emoji6.png.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Witam. Dziękujemy za wszystkie uwagi. Co do toalety chemicznej to miejsce takowe jak najbardziej jest - poniżej miejsca do zrzucania szarej wody. Pozdrawiamy.

tantalos

Widok z kempingu na zamek był jeszcze kilka lat temu i to tylko z jednego miejsca.Teraz drzewa na sąsiedniej działce tak urosły że nic nie widać. Reszta się mniej więcej zgadza.

Kajman
W dniu 5.10.2019 o 14:59, tantalos napisał:

Widok z kempingu na zamek był jeszcze kilka lat temu i to tylko z jednego miejsca.Teraz drzewa na sąsiedniej działce tak urosły że nic nie widać. Reszta się mniej więcej zgadza.

Nadal można zobaczyć wieże zamkowe jeżeli staniemy w pobliżu bramy wjazdowej. Można też wejść polną drogą kawałek nad camping i zobaczymy całą perspektywę na zamek. Szczególnie uroczo wygląda to po zapadnięciu zmroku kiedy mury są podświetlone. 

Sam zamek warto zwiedzić. Trochę o nim napisałem tutaj: https://magneticlife.eu/polska/slask/zamek-w-olsztynie-na-szlaku-orlich-gniazd/

tantalos

Przy bramie to bym się raczej nie rozbijał ale widok z pagórka za kempem jest zacny to fakt.