Skocz do zawartości

Jaka aplikacja na iPhone - poziomowanie kampera?


motorhomepl

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Systemowa aplikacja kompas też jest dosyć czytelna. Szczególnie po wykonaniu gestu w lewo. Drugi załączony ekran.

 

Oczywiście zachęcam do płacenia za aplikacje, dzięki temu są rozwijane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Systemowa aplikacja kompas też jest dosyć czytelna. Szczególnie po wykonaniu gestu w lewo. Drugi załączony ekran.

 

Oczywiście zachęcam do płacenia za aplikacje, dzięki temu są rozwijane.

Rzeczywiście nie pomyśleliśmy o aplikacji systemowej. Sprawdzimy, gdy tylko będziemy mieli w rękach jakiegoś iPhone'a. Prywatnie używamy wyłącznie Androida, ale nasi klienci pytają jak sobie radzić z iPhonem.

Nie trzeba nas zachęcać do płacenia za aplikacje. Nie mamy z tym problemu. :)

Edytowane przez motorhomepl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie pomyśleliśmy o aplikacji systemowej. Sprawdzimy, gdy tylko będziemy mieli w rękach jakiegoś iPhone'a. Prywatnie używamy wyłącznie Androida, ale nasi klienci pytają jak sobie radzić z iPhonem.

Nie trzeba nas zachęcać do płacenia za aplikacje. Nie mamy z tym problemu. :)

Po zakończeniu poziomowania ekran cały zapala się na zielono. Bardzo czytelnie :)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem kilka apek do poziomowania i są mało dokładne w porównaniu do poziomicy zwykłej Poziomica zwykła pokazywała już dość duże odchylenie od poziomu a z aplikacji wynikało że jest wszystko OK. Do poziomowania używam najzwyklejszej poziomicy jak na załączonym foto..

Na tym się nie da poziomowac, pokazuje co chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Może:

https://itunes.apple.com/pl/app/clinometer-bubble-level-slope-finder-3-in-1/id286215117?mt=8

lub

https://itunes.apple.com/pl/app/levels/id419608509?mt=8&ign-mpt=uo%3D8

:hmm:

Nie pamiętam tylko, czy jest potwierdzenie dźwiękowe.

 

PS

Dla Androida używam tej:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.nixgame.bubblelevel&hl=pl

Działa znakomicie. Jest dodatkowo zawsze "linijka" w kieszeni.

Możliwość kalibracji dla linijki i poziomicy, jest bdb. sygnał dźwiękowy dla pozycji "0".

Reklamy są tylko dwie (mało znaczące i szybkie) podczas wyboru jednostek miary, później brak.

Polecam


Na tym się nie da poziomowac, pokazuje co chce

 

Tu się nie zgodzę. Jeśli prawidłowo zamontowana, to fizycznie nie ma takiej możliwości, aby pokazywała źle.

Podczas montażu na danej powierzchni, musi być ona wcześniej "idealnie" wypoziomowana przy pomocy długiej i dokładnej poziomicy. Małą poziomicę nakleja się przy pomocy milimetrowej warstwy np. silikonu, aby była możliwość dokładnego ustawienia wskazań, zanim spoina zwiąże. Dokładność dla celów karawaningowych jest całkowicie wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Może:

https://itunes.apple.com/pl/app/clinometer-bubble-level-slope-finder-3-in-1/id286215117?mt=8

lub

https://itunes.apple.com/pl/app/levels/id419608509?mt=8&ign-mpt=uo%3D8

:hmm:

Nie pamiętam tylko, czy jest potwierdzenie dźwiękowe.

 

PS

Dla Androida używam tej:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.nixgame.bubblelevel&hl=pl

Działa znakomicie. Jest dodatkowo zawsze "linijka" w kieszeni.

Możliwość kalibracji dla linijki i poziomicy, jest bdb. sygnał dźwiękowy dla pozycji "0".

Reklamy są tylko dwie (mało znaczące i szybkie) podczas wyboru jednostek miary, później brak.

Polecam

 

 

Tu się nie zgodzę. Jeśli prawidłowo zamontowana, to fizycznie nie ma takiej możliwości, aby pokazywała źle.

Podczas montażu na danej powierzchni, musi być ona wcześniej "idealnie" wypoziomowana przy pomocy długiej i dokładnej poziomicy. Małą poziomicę nakleja się przy pomocy milimetrowej warstwy np. silikonu, aby była możliwość dokładnego ustawienia wskazań, zanim spoina zwiąże. Dokładność dla celów karawaningowych jest całkowicie wystarczająca.

Proponuję zrobić test, zbadać gdzieś poziom ,obojętnie gdzie ,zrobić zdjęcie tego co wskazuje poziomica ,odwrócić ja 360st ,jeśli wskazuje to samo, jest ok, jeśli nie, to smietnik , ja teraz używam małej 40 i jest dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Levels nie jest aktualizowana od 6 lat. Nie należy jej kupować, może przestać działać przy najbliższej aktualizacji IOS. Zresztą pewnie wkrótce wyleci ze stora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić test, zbadać gdzieś poziom ,obojętnie gdzie ,zrobić zdjęcie tego co wskazuje poziomica ,odwrócić ja 360st ,jeśli wskazuje to samo, jest ok, jeśli nie, to smietnik , ja teraz używam małej 40 i jest dobrze

 

Ustawianie jej w taki sposób, prawie nigdy nie da odpowiednich rezultatów, ponieważ plastikowa obudowa nie zawsze jest równa od spodu (może jedna na kilkanaście szt.), stąd mój opis montażu. Używam takich od kilkunastu lat i zawsze pokazują OK.

Ta Levels nie jest aktualizowana od 6 lat. Nie należy jej kupować, może przestać działać przy najbliższej aktualizacji IOS. Zresztą pewnie wkrótce wyleci ze stora.

 

Pewnie masz rację, jest to całkiem możliwe, bo ostatni raz na telefonie widziałem ją dwa lata temu :skromny:

Zapamiętałem ją i jest wciąż obecna, więc link zapodałem.

Zawsze można wykasować, jeśli coś będzie nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawianie jej w taki sposób, prawie nigdy nie da odpowiednich rezultatów, ponieważ plastikowa obudowa nie zawsze jest równa od spodu (może jedna na kilkanaście szt.), stąd mój opis montażu. Używam takich od kilkunastu lat i zawsze pokazują OK.

Ok, nie będę się sprzeczał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzeczamy się :nono:, tylko rozmawiamy.

Spróbuj kiedyś zamontować tak, jak to opisałem.

Zgadzam się ,w ten sposób będzie ok, tylko ,że dla mnie poziomica która trzeba ustawiać poziomica, to nieporozumienie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze używam camperleveler i caravanleveler, bardzo fajne i sprytne apki które pokazują który róg albo bok trzeba podnieść i o ile cm, chwilę trzeba poświęcić na kalibrację i wpisanie gabarytów ale warto. Nie wiem czy jest wersji na ios

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy wszystkim za odpowiedzi.

Mamy "starego" iPhona na testy, sprawdzimy osobiście Wasze propozycje. Zapewne wybierzemy kilka propozycji dla naszych klientów. Pierwszemu bardzo spodobała się aplikacja Trumy.


Ja od zawsze używam camperleveler i caravanleveler, bardzo fajne i sprytne apki które pokazują który róg albo bok trzeba podnieść i o ile cm, chwilę trzeba poświęcić na kalibrację i wpisanie gabarytów ale warto. Nie wiem czy jest wersji na ios

Wysłane z telefonu

Wygląda na to, że nie ma wersji na iOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam appkę Handy tools for DIY.Apka jest dostępna na Androida oraz Ios

 

Z ciekawości dziś sprawdziłem tą apkę. W miarę precyzyjna :ok: Ale reklamy trochę denerwują i trwają nieco dłużej niż by się chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.