Skocz do zawartości

[foto relacja] Jedziecie z nami do Dalmacji?


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, maarec napisał:

Prawdopodobnie masz rację. Prom już nie kursuje, na hak.hr info nie ma ale na kamerach widać. Jutro ma wiać dużo mocniej. Chyba utkniemy na wyspie dzień czy dwa dłużej.

Takie jest własnie ryzyko pobytu na wyspie, myślę że dłużej jak 1 dzień Was nie wstrzyma.

Jeszcze gdzieś chcecie się zatrzymać czy już do domku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 478
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W poniedziałek muszę być w pracy, jest dzień zapasu, najwyżej pociągniemy na raz.

Jutro ma wiać coraz mocniej, nie chcę zjechać z promu na magistralę  i wpakować się w kłopoty.

Prom znowu pływa, udało się zrobić jeden kurs z wyspy, aktualnie ładują na wyspę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz prognozy, ale wg. windy (oczywiście też może się mylić) w nocy ma osłabnąć poniżej 20kn, a kolejnej nocy poniżej 10kn (i nie chodzi bynajmniej o kuny tylko o knoty;-)

Więc nie powinno być obaw o jutrzejszy dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyglądają te czapy nad Dynarami...

Wszystko oczywiście wskazuje na borę (czyli jak gusia-s słusznie zauważyła po chorwacku bardziej: burę).

To jest wiatr spadowy i trwa z reguły parę godzin do max. 1 dnia (wyjątkowo tylko dłużej).

Więc o ile nie załapałeś się na wyjątek to jutro skoro świt możesz ruszać - poniżej 20kn promy powinny na pewno kursować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, sprawdziłem pogodę na wybrzeżu, ma tam wiać połowę tego co tutaj. Jeżeli rano złapiemy się na prom to powinno udać się bezpiecznie przejechać.
Ciężko w to uwierzyć w chwili kiedy w ostatnim dniu wczasow wyciągneliśmy bluzy. Ale chyba o 22.30 to się nie liczy?

Pogoda była w tym roku perfekcyjna, więcej jak 36C termometr nie pokazał. Dwie burze szkód nie wyrządziły.
Pierwszy raz w życiu trafiliśmy na wodę w morzu, która miała 36.9 i była wręcz za ciepła.

Ogółem nie żałujemy odwiedzenia wyspy Rab, lecz prawdopodobnie był to pierwszy i ostatni raz. Wybieraliśmy się tu 3 razy, raz nawet rzut monetą był w 2014r stojąc na magistrali - wtedy wygrał Pag. Najwięcej radości miały tu dzieciaki.

Z najbardziej znanych miejsc w Cro został nam Brać i Krk.

Nie jest to początek planu na 2019... Bo plan już jest... Będzie powtórka z rozrywki :) ktoś odgadnie?

Będzie Acsi...

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Pięknie wyglądają te czapy nad Dynarami...
Wszystko oczywiście wskazuje na borę (czyli jak gusia-s słusznie zauważyła po chorwacku bardziej: burę).
To jest wiatr spadowy i trwa z reguły parę godzin do max. 1 dnia (wyjątkowo tylko dłużej).
Więc o ile nie załapałeś się na wyjątek to jutro skoro świt możesz ruszać - poniżej 20kn promy powinny na pewno kursować...
Pięknie to wygląda na żywo...

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że nie jesteś na morzu ...

Mój wrześniowy rejs zaczął się tak ;)

27788226_1549683608434373_7979203601091055995_o.thumb.jpg.fc424380fc36cd5e7f99fa59d3ac50bc.jpg

W jednej chwili pękło niebo i znikło pół świata :D Niżej dla porównania  to samo ujęcie, kiedy świat już wrócił ;)  ... znajdź różnice :D

IMG_20170917_103235.jpg.0bfe6ee7885c98b1b2a5537d20d66697.jpg

IMG_20170917_110044.jpg.78d5479bfa2dbbb3c5a89116f9a0bdda.jpg

Gdzie podział się błękit Jadrana?

IMG_20170917_110708.jpg.c9624c52d4609238a8994e5045eb03a4.jpg

A to jak goniło nas z Visu, tam byłam na tej skorupce  :D Fotkę ustrzelił nam znajomy z drugiego jachtu :) 

27752401_1549683015101099_5543581367486099559_n.thumb.jpg.97fd122d612f3bd1c5dc30a7fefa3e48.jpg

A to miałam za sobą

IMG_20170919_114950.jpg.13b2f297d136e216bc52062abd8330ed.jpg

IMG_20170919_115238.jpg.8e762ffebe9fbb38e926d4277ce5a40a.jpg

Ale były też piękne dni :) :serducha:

IMG_20170921_142239.jpg.c8a0c4ae7ef58c81b1c0eac2e0fa93db.jpg

IMG_20170922_141322.jpg.8209bfa5c70aebc268fdbc73492dea5b.jpgDSCN8143.JPG.be925b62a2324a85902e74827a3ae03c.JPG

Ach jaka tęsknota mnie już ogarnia :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maarec napisał:

Gradu bym chyba nie zniósł, trzeba by plackiem leżeć na dachu przyczepy ;)

Za dużo byś tego dachu sobą nie okrył ;)

Grad był taki mniej więcej. 

27788782_1549682811767786_2202749156354278135_o.thumb.jpg.500ea0c1b2431a387149208dff815d8b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gusia-s napisał:

Grad był taki mniej więcej. 

Fajne laczki sztormowe:D

No ja też w zeszłym roku na Cykladach miałem i grad w Atenach i 9B na morzu w pierwszy dzień z nieprzeszkoloną załogą... Ale było fantastico!

Dobrze, że mam mniejszą przyczepę, bo w razie gradu więcej zasłonię:D

Wg. windy na wybrzeżu wiatr niby słabnie - max. 15kn, ale w górach nadal porywy powyżej 35kn, więc może być niebezpiecznie jak wyjedziesz w góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3mamy kciuki.

Niestety  o ile na wybrzeżu się uspokoi to po drugiej stronie pasma gór będzie wiać do soboty popołudniem, więc chyba nie ma co przeczekiwać.

Próbuj powolutku, a jak coś to trzeba się będzie zatrzymać.

Ja pamiętam jak na górskim odcinku autostrady w podobnych porywach jechałem motorem z moją obecną żoną i obładowany gratami, to przy wyjeździe na wiadukty z miejsc osłoniętych podmuchy przestawiały mnie o 1,5 m, a niemal cały czas musiałem jechać w składce jak w zakręcie. Męczarnia niesamowita, ale powolutku przejechałem góry i na nizinach oczywiście się uspokoiło.

Dobrze, że masz duży, ciężki holownik... Choć pczywiście przyczepa też nie za lekka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Zulos napisał:

w górach nadal porywy powyżej 35kn, więc może być niebezpiecznie jak wyjedziesz w góry...

 

5 minut temu, maarec napisał:

Plyniemy, nie wiem czy to za mądre. Warunki są koszmarne.

Uuuu

Przez tunel Sv Rok A1 nie przejedziesz, między węzłami Posedarje - Sveti Rok ruch tylko dla osobówek. Pozostałe pojazdy objazd przez Gračac, Obrovac czyli DC50 i DC27. Z tej strony co Ty jedziesz pewnie pokierują przez Jasenice do 27 i potem do 50. 27 jest dość wymagająca :wacko:

W drugą stronę A7 też zamknięta Draga-Šmrika 

Przycupnij gdzieś pod Velebitem jeszcze bo to d...y z taką jazdą w takich warunkach ;) 

 

15 minut temu, Zulos napisał:

Niestety  o ile na wybrzeżu się uspokoi to po drugiej stronie pasma gór będzie wiać do soboty popołudniem,

Po drugiej stronie wiatr nie będzie miał takiej siły już. Najgorsze to przebić się właśnie przez góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, gusia-s napisał:

Przez tunel Sv Rok A1 nie przejedziesz,

Ale on przecież nie będzie przez ten tunel jechał.

Jadranską do Senj i wspinaczka do góry jak rozumiem...

Może niejasno się wyraziłem - oczywiście wiać będzie w samych górach - jak je minie już bedzie spokój.

Chodziło mi o to, że nie będzie już takiego problemu z wiatrem spadowym - różnica ciśnień już się musiała wyrównać i bura nie powinna już spadać z impetem tak jak ostatnie kilkadziesiąt godzin.

Natomiast wciąż będzie wiało w samych górach, dlatego powolutku myślę spokojnie magistralą do Senj dojedzie, później powolna wspinaczka w górę, a jak już wyjedzie to powinno być w miarę spokojnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zulos napisał:

Ale on przecież nie będzie przez ten tunel jechał.

Tak by było najkrócej tylko czy się da w takich warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.