Skocz do zawartości

[foto relacja] Jedziecie z nami do Dalmacji?


Rekomendowane odpowiedzi

to musisz jechać po płaskim do 90kmh no i umówić się aby nie było wiatru czołowego :), bo mnie ostatnio wciągnął 14/100km, tylko walcząc z wiatrem utrzymywałem 100-105kmh

 

To mam bardziej oszczędne auto. Przy 100 z przyczepką i rowerami na dachu spala ok. 10/100 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 478
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To mam bardziej oszczędne auto. Przy 100 z przyczepką i rowerami na dachu spala ok. 10/100 ;)

jest to do osiągnięcia i u mnie, byle tylko nie wiało tak, że prawie się nie dało drzwi na postoju otworzyć. Przy normalnych warunkach miałem 11,7 ale o prędkości pisać nie będę. Śpieszyło mi się do Cro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co wyjdzie niebawem wyjazd, ogólnie już trochę pojeździłem przyczepką i raczej nie przekraczam 10l ostatnio nawet miałem 9,6l ale raczej mocno nie wiało.

 

jak robiłem zestawem odcinek po magistrali - prawie 200km, więc miarodajny to miałem coś ok 9,4 - 9,5L tylko tam jedzie się wolniej, ale często hamuje i rozpędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak robicie z kasą? Ja że nie lubię super nowinek typu karta płatnicza przyzwyczajony jestem do wożenia gotówki po kieszeniach. Płacicie więcej kartą czy gotówką?

 

a ja przeważnie nie mam przy sobie gotówki. Ruszając w trasę za granice, mam w portfelach to co zostało z lat ubiegłych (na ten rok było to aż 1000kun). Jako, że moje banki wprowadziły prowizje od wypłaty z bankomatu (jakieś 5-10zł), to za wszystko co się da płacę kartą - paliwo, campingi i zakupy + restauracje w tym roku 100% kartą bo jest kurs najlepszy. 

 

gotówka bardzo szybko kończy się na lokalnych straganach, w tym roku przywieźliśmy tyle suvenirów, że przy każdym stoisku zostawało z 200-300zł. Najlepiej w dolinie Neretwy, gdzie mam nadzieję gościć każdego roku wczesnym latem :)... Tak określam ten nasz pobyt w tym roku. Temperatury były idealne od 26 do 32C, w wodzie od 22-23 do 26-28C miejscami. Nawet nasza 2 letnia córa chętnie wchodziła do wody, a chude to zupełnie jak ja :)

 

Na Węgrzech musiałem zapłacić gotówką za camping, znalazłem trochę forintów na pierwszą dobę w drodze do Cro, na powrót był już bankomat. 

 

dla bezpieczeństwa rada moja taka - dokumenty podwojone (my mieliśmy 4 paszporty i 4 D.O.) - trzymane zawsze osobno, po 3 klucze od przyczepy i 3 od samochodu, łącznie 4 karty w 3-4 portfelach.

 

w przypadku kradzieży przeważnie byłoby jak funkcjonować dalej. Jako, że dużo osób się teraz szykuje, a moja relacja jeszcze nie zaczęła kiełkować, dodam, że bezwarunkowo ubezpieczenie kosztów leczenia + Assistance oraz karty Ekuz. Nawet nie wiecie ile dzieciaków widziałem z połamanymi kończynami lub innymi świeżymi ranami po wizytach lekarskich w Cro. Ostatnia sprawa to ewentualny szybki dostęp do gotówki - tak aby najlepiej na karcie mieć dodatkowo z 5.000-10.000zł dostępne na już lub w 24h przesłane od rodzinki z kraju. Np na lawetę, naprawę samochodu czy też pokrycie strat co to dzieciaki zrobią dziadkowi z Niemiec, w kamperze wartym więcej niż nasze domy, a uwierzcie mi - nasz sport na zachodzie robi się bardzo popularny wśród ludzi majętnych. Na Zatonie widziałem kilkanaście sprzętów na raz przekraczających mln zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie przepadam za kartami, mam ich kilka ale wożę ze sobą gotówkę. Mam złe doświadczenia jak mi już nie raz kartę bank zablokował bo mu się lokalizacja płatności nie podobała. Kartą głównie płacę za paliwo i za autostrady i to w zasadzie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek co masz na myśli z tymi 4 paszportami i D.O. Ksera?

 

jest nas czwórka, mamy więc 4 sztuki paszportów i 4 D.O. a ksera możesz sobie wsadzić.... do niszczarki.

 

Z płatnościami kartą miałem 2 razy w życiu problem - raz przy wyciąganiu 30.000zł z bankomatu w środku nocy - zakup samochodu - przy 10 transakcji zadzwonili do mnie z centrum Visa że blokują bo taki mam limit i czy to ja wypłacam i czy zwiększyć..

 

drugi raz na stacji paliw w Polsce dostawałem info o tym, ze brak środków na karcie po 3 próbie tą samą kartą 5 metrów dalej wypłaciłem kasę z bankomatu - obsługa nie kryła zdziwienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z płatnościami kartą miałem 2 razy w życiu problem - raz przy wyciąganiu 30.000zł z bankomatu w środku nocy - zakup samochodu - przy 10 transakcji zadzwonili do mnie z centrum Visa że blokują bo taki mam limit i czy to ja wypłacam i czy zwiększyć..

 

drugi raz na stacji paliw w Polsce dostawałem info o tym, ze brak środków na karcie po 3 próbie tą samą kartą 5 metrów dalej wypłaciłem kasę z bankomatu - obsługa nie kryła zdziwienia.

Mi już Citibank zablokował kartę na Teneryfie płacąc 100euro u jubilera, a Millenium płacąc w Pakostane za kemping. Od tego czasu wole papier :)

Kurs wychodzi mi na początku czerwca po 60gr za kunę przy płatności kartą. Przy wyciąganiu z bankomatu to samo - Millenium nie pobiera prowizji w UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuna to chyba teraz w kantorze jest po 62zł nie sadzę aby w banku było taniej. Co do zabierania kasy to pół na pół zawsze chyba najtaniej wychodzi wymiana gotówki u nas w kantorze.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już Citibank zablokował kartę na Teneryfie płacąc 100euro u jubilera, a Millenium płacąc w Pakostane za kemping. Od tego czasu wole papier :)

Kurs wychodzi mi na początku czerwca po 60gr za kunę przy płatności kartą. Przy wyciąganiu z bankomatu to samo - Millenium nie pobiera prowizji w UE

Nie pobiera prowizji przy karcie walutowej czy pln? Za przewalutowanie nic nie kasuja?

Jak byłem w cro to bardziej się opłacało u nich w kantorze wymienić z pln na kuny niż u nas, nie pamiętam jaka była różnica ale dość znaczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.