Skocz do zawartości

Camping Resort Solaris - Šibenik


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dzisiaj znalazłem link z opisem takiej trasy i tak też chyba pojadę wraz ominięciem autostrady w Słowenii:

 

https://www.robimypodroze.pl/2015/07/jak-ominac-autostrade-w-slowenii-w-kierunku-chorwacji/

 

zapewne z jakimś ewentualnym noclegiem gdzieś w Austrii, jechał już ktoś z karawaningowców tą trasą? gdzie polecacie nocleg na kempingu w Austrii?

 

A w drodze powrotnej pojedziemy prze Węgry żeby o Balaton zahaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj znalazłem link z opisem takiej trasy i tak też chyba pojadę wraz ominięciem autostrady w Słowenii:

 

https://www.robimypodroze.pl/2015/07/jak-ominac-autostrade-w-slowenii-w-kierunku-chorwacji/

 

zapewne z jakimś ewentualnym noclegiem gdzieś w Austrii, jechał już ktoś z karawaningowców tą trasą? gdzie polecacie nocleg na kempingu w Austrii?

 

Niestety tak już nie pojedziesz.

Zawsze tędy omijaliśmy autostradę Słoweńską jadąc na południe Chorwacji i wracając z niej ale ten przejazd jest już nieaktualny od 22.11. 2017  ... pisałam o tym w wątku winiety na 2018 r. Na podlinkowanej przez ciebie stronie zamieszczona jest instrukcja i takie foto ... tak było przed 22.11.2017

post-7016-0-40598500-1515163829_thumb.jpg

 

Od 22.11.2017 otworzyli kolejny - nowy odcinek autostrady w kierunku do granicy chorwackiej od węzła Drazenci pokazanego na foto do węzła Podlehnik. Czyli jadąc drogą nr 2 z podanej w linku instrukcji w obecnym stanie wjeżdżasz już na nowy odcinek autostrady i obowiązuje na nim winieta. Tego znaku koniec autostrady już nie ma ... Oficjalnie autostrada kończy się dopiero 3 km przed granicą Gruskovlje/Macejl, choć do rozpoczęcia sezonu mogą i ten odcinek ukończyć.

 

Z Ptuja można jeszcze jechać na Cvetlin lub Rogatec i wyjechać na autostradę w Cro na węźle Durmanec  ale to już niestety większa zabawa i kolejne dodatkowe kilometry słabą jak na zestaw drogą. Praktycznie od zjazdu z autostrady w Austrii całą Słowenię i jeszcze kawałek Chorwacji w tej wersji trzeba pokonać lokalnymi drogami. Solo bez budy można się bawić ale z budką to chyba słaba opcja. Ten poprzedni objazd na Mureck - Lenart - Ptuj był ok, droga dobra, tylko 1 cięższy podjazd był po trasie zaraz po przekroczeniu granicy austriackiej na rzece Mura i dalej już bajlando. Nadkładało się zaledwie kilka km w stosunku do trasy autostradowej. 

No ale to już było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, szkoda....czyli jeżeli nie chcemy płacić zostaje trasa przez Czechy - Brno, Słowację - Bratysławę i Węgry - Szombathely... pytanie co się bardziej kalkuluje, ominięcie Słowenii czy zapłacenie tych 30 euro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pytanie co się bardziej kalkuluje, ominięcie Słowenii czy zapłacenie tych 30 euro...

Właśnie miałem pytać czy dla 130 zł opłaca się tak kombinować? Dołożysz km, paliwa, czasu i sumarycznie wyjdzie ze oszczędziłeś połowę z tego i to kosztem mniejszego komfortu podróżowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz czy Czechy czy Słowacja aby płacić 1 winiete.

czyli rozumiem że powinienem uderzyć przez Żywiec, następnie przejście Zwardoń i na Żylinę, potem Bratysława i na Gyor a dalej już dół na Zagrzeb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że powinienem uderzyć przez Żywiec, następnie przejście Zwardoń i na Żylinę, potem Bratysława i na Gyor a dalej już dół na Zagrzeb?

Ja bym tak dokładnie jechał co robię od lat.

Ale tak strasznie kontrolują w tej Austrii?

Nie wiem, ostatnio jechałem tam w nocy i kontroli było mało lub wcale. Nie bardzo piętam bo walczyłem że snem a po drzemce z ulewnym deszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, conajmniej kilkanaście razy jechałam przez Austrie i żadnych kontroli nie spotkałam. Raz widziałam jak na parkingu trzepali ewidentnie pod katem narkotyków auto i jego pasażerów o ciemnej karnacji. Żadnych wag, patroli ... nikt nas nie zaczepiał nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, wybieram się na ten kemping na majówkę 2018 , ktoś ma doświadczenia dotycząc pogody na przełomie kwietnia i maja w Chorwacji na wysokości Sibenika? Piszecie o trasach rowerowych, jadę z 6 latkiem... Czy trasy raczej płaskie, czy też górskie?. Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.