Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kstawo

No Nie

Jakieś pauzy planuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kstawo

Dziękuję za info

Wyjeżdżamy 10 czerwca, kierunek Żylina Słowacja - a potem Bratysława i na Zagrzeb przez Węgry no a potem to już do miejsca docelowego Sibenik

Mam nadzieję, że nie sparzę się tą drogą.

Mam plan, żeby w pierwszy dzień dociągnąć na teren Chorwacji na noc - może podpowiecie jakieś miejsce na nockę po przekroczeniu granicy z Węgrami ?

Sorry, nie to się wstawiło

Planuję pauzy co około 300 km (tankowanie lpg), ale nie za długie.

Chcemy wyjechać w sobotę około 4 z rana i mam nadzieję, że na późny wieczór dotoczymy się do granicy z Chorwacją

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dudek_t

Jak wyjazd o 4 rano to faktycznie jest szansa na przekroczenie granicy z CRO wieczorem. Realnie, przy trzymaniu 90-100km/h wychodzi srednia okolo 70km/godzine. Udanego wyjazdu i czekamy na fotki i wrazenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Ciężko będzie Ci dojechać do Cro. Ja zrobiłbym pauzę wcześniej i rano jechał wypoczęty. No w miejscowości Hartberg masz Camping 5km od autostrady. Bezpiecznie i łatwy dojazd. Na 14 czy 15 jesteś Na Solarisie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kstawo

Ale ja nie planuje jechać przez Austrię, tylko przez Słowację i Węgry.

Chyba że na Węgrzech gdzieś się zatrzymam na noc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zbyszek

Nie ukrywam, podziwiam Twoją - czasami Waszą odwagę - a może raczej brak wyobraźni. Jeżdżę do Chorwacji od bardzo dawna. Solo samochodem, wyjeżdżałem rano i wieczorem piłem zimne piwko "toceno" gdzieś w nadmorskiej kafejce, ale raczej na północy Chorwacji. Już z przyczepą, a do tego z małymi dziećmi, nigdy bym się nie odważył. Zawsze z noclegiem po drodze. W Twoim przypadku z Białegostoku do Varażdinu masz ok 1200km. Wujek gogle podaje że solówka przez Rzeszów i Słowację, Węgry trzeba liczyć ok 14 godzin. Z przyczepa naturalnie dłużej (z bezpieczną i przepisową predkością). Do tego przystanki na tankowanie min 4X : (w tym potrzeby fizjologiczne i co najmniej jeden dłuższy na posiłek) znacznie wydłuża czas jazdy. Panowie "rekordziści" w dojazdach - trochę więcej zdrowego rozsądku, dla siebie, dla Rodziny, dla innych użytkowników dróg, którymi wspólnie jeździmy. Kstawo : Planuj jak uważasz, ale po powrocie lub w trakcie zdaj relację z jazdy. Ja ruszam ze spokojem ok 28 lipca. Zawsze z noclegiem - tutaj droga dyktuje warunki gdzie on będzie. A w tym roku dojdą jeszcze "kontrole graniczne w CRO wydłużające dojazd !

https://www.google.pl/maps/dir/Bia%C5%82ystok/Rzesz%C3%B3w/Vara%C5%BEdin,+Chorwacja/@47.9679968,19.5794566,7z/data=!4m11!4m10!1m2!1m1!1s0x471ffc048f41971d:0x72317dcc8bf07b2c!1m2!1m1!1s0x473cfae3cc14d449:0xd2240d31b33eb2ed!1m2!1m1!1s0x4768aacffc31037d:0xdbfa9eea855fd6d9!3e0?hl=pl-PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Prusiak

Zbyszek... moze solowka ta droga jechac warto ale nie z cepą.

Kolego Kstawo jedz na Wyszków i potem caly czas dwupasmowką na poludnie. Jak wyjedziesz o 4 rano to spokojnym tempem dojedziesz do CRO.

Ja w zeszlym roku mialem plan podzielic podroz na pół, z nocowaniem na Węgrzech. Ale nie znalazlem "dogodnego" miejsca i po naradzie z rodzinką dokulalismy sie o polnocy na ten parking co wskazalem wcześniej. Wyruszalem o 5 rano. A przerwe obiadowa mielismy w Cieszynie przy ekspresowce. Jeszcze meczyk Polska-Szwajcaria obejrzalem w restauracji. Więc przerwa regeneracyjna była konkretna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kstawo

To jak jechać ?

Wyszków - Katowice - Ostrawa - Brno a potem mogę jechać na Bratysławę czy mam jechać na Wiedeń ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dudek_t

Na Wieden. Nie upieraj sie na 19stke bo to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Jedź przez Słowację ale przez Bielsko i Żyline na Bratyslawe. Zero remontów i korków.

Najgorszy odcinek masz w Polsce. Ja do granicy mam ze 150km a jadę pod 4 godziny. W 4 godziny na autostradzie w Cro idzie zrobić ponad 300km.

Dla mnie jazda 14h z ogonem to duże ryzyko. Zmęczenie i dekoncentracja na chwilę i jest lipa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kstawo

A może podacie jakieś miejsce na nocleg na terenie Węgier ( bezpieczne) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Ja tylko 3 Campingi w Bukfurdo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Prusiak

A może podacie jakieś miejsce na nocleg na terenie Węgier ( bezpieczne) ?

To podziel wycieczkę na pół, z pobytem na basenach np. tu - Lipót

Spędzisz tu 2 dni na regenerację i polecisz dalej.

A jak ci zależy na czasie możesz na parkingu pod kempingiem się kimnąć - tylko czy ma to sens...

Edit:

Możesz skorzystać jeszcze z Term w Buk lub w Sarvar

A trasa wygląda tak:

https://goo.gl/maps/rTSMyV28dKP2

Edytowane przez Prusiak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s

... Mam nadzieję, że nie sparzę się tą drogą...

... Mam plan, żeby w pierwszy dzień dociągnąć na teren Chorwacji na noc - może podpowiecie jakieś miejsce na nockę po przekroczeniu granicy z Węgrami ? ...

... Planuję pauzy co około 300 km (tankowanie lpg), ale nie za długie.

Chcemy wyjechać w sobotę około 4 z rana i mam nadzieję, że na późny wieczór dotoczymy się do granicy z Chorwacją

Jak masz klimę to się nie sparzysz  :]

A tak serio, 1200 km jest spokojnie do przejechania a tyle masz mniej więcej do granicy Cro. Nasz ostatni wyjazd majówkowy - 3 rano - meta na nocleg 23.00 - 1200 km od domu. Po drodze kilka przystanków na tankowania LPG a zasięg mamy max 270 km teraz :oslabiony: , choć w sumie nie stanowi to jakiejś większej różnicy bo i tak tankujemy na tych samych stacjach, na których tankowaliśmy mając zasięg 300 z hakiem. Przy okazji tankowania prostowanie gnatów, siku i t takie tam. Jedna przerwa obiadowa ok. godziny. Zjazd z trasy kilka km po winietę w Czechach bo na pierwszej stacji za granicą nie było winiet.  Dodatkowy króciutki postój na zakup winiety na Austrię. 

Nocleg możesz sobie zrobić tuż za granicą Węgry/Cro - jeśli będziesz jechał przez przejście nieautosradowe w Letenyei - tu jest duży parking. 

Jeśli będziesz wjeżdżał do Cro autostradą z Węgier to najbliższy parking na nocleg masz 30 km za granicą - czyli 1200 od domu. Mi osobiście szkoda marnować 2 dni na moczenie się w sztucznym zbiorniku typu basen, wolę te dni spędzić nad morzem ale co kto lubi.

Proponuję jednak wyjechać o 3 rano, żeby jeszcze przed północą się położyć spać. 

Szerokiej drogi i udanych wakacji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kstawo

Dziękuję Wszystkim za porady i życzenia

Obiecuję po powrocie napisać jak było :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi