Skocz do zawartości

Camping Resort Solaris - Šibenik


Rekomendowane odpowiedzi

Przełom kwietnia-maja to loteria pogodowa. Ostatnie 2 lata były słabe, chłodno, deszczowo. Woda w morzu oczywiście nie do kąpieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a co to znaczy chłodno?:) 15 czy 20 stopni?

W 2017 roku było i 17 jednego dnia a w pozostałe 20 też nie przekraczało z tego co wiem, no ale jak to z pogodą ... raz tak a raz siak :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koledzy, doczytałem że na kempingu jest zakaz używania grilla na węgiel, prawda to?

Bo jeśli tak to nie jadę...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, borek6 napisał:

Koledzy, doczytałem że na kempingu jest zakaz używania grilla na węgiel, prawda to?
 

W zdecydowanej większości kempingów nie można używać takiego grilla, w zasadzie nie spotkałam takiego,w którym można. Ryzyko pożaru jest tak wysokie, że niestety trzeba się do tego stosować. Na niektórych kempingach są wyznaczone miejsca, grille murowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Commander napisał:

W Chorwacji to standard. Sprawdź czy nie ma wydzielonego miejsca.

Polemizowałbym :) Na Istrii nie spotkałem się z takim zakazem jak byłem. Holendrzy normalnie sobie grillowali. Owszem nie można było używać otwartego ognia, rozpalać ognisk itp. Ale grillować wolno było

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, w79 napisał:

Bylem tydzien temu i widzialem ze rodacy uzywali:). Natomiast przy domkach, standardowe gazowce

No ja na stronie Solarisu nie widzę aby był taki zakaz, ale może jest na samym kempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, w79 napisał:

Bylem tydzien temu i widzialem ze rodacy uzywali:). Natomiast przy domkach, standardowe gazowce

To że używali, nie oznacza że można. Nasi rodacy różne rzeczy potrafią wyczyniać. Jeden mądry w zeszłym roku rozpalił ognisko w lesie w Czarnogórze by dać znać, w którym miejscu się zgubił. Jak to się skończyło chyba każdy słyszał.

Z własnego rozsądku daleka jestem od używania otwartego ognia w Cro.

13 minut temu, jacek00 napisał:

No ja na stronie Solarisu nie widzę aby był taki zakaz, ale może jest na samym kempie.

Na stronie nie ma właśnie regulaminu, za to jest informacja, że nie ponoszą odpowiedzialności za zniszczenia mienia w razie m.in. pożaru  :zarowka:

Wystarczy napisać zapytanie do nich i będzie jasne czy można czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, borek6 napisał:

Tu piszą:175f7dbb3ebbfbb9f4062d64924ee98e.jpg

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

No to już wiesz, że nie można :) 

Wg mnie to nawet nie chodzi o ryzyko pożaru, bo takie samo masz ryzyko używając grilla gazowego z ogniem. Tu raczej chodzi o dymienie. Niestety większosć ludzi nie potrafi używać grilla węglowego. Ja też nie potrafię, dlatego mam gazówkę :D

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jacek00 napisał:



Wg mnie to nawet nie chodzi o ryzyko pożaru, bo takie samo masz ryzyko używając grilla gazowego z ogniem. 

Tu się z Tobą nie zgodzę, w przypadku grilla węglowego jest duże ryzyko np. rozdmuchania iskier przez wiatr czy w przypadku wywrócenia się takiego grilla jest problem ze zgaszeniem rozżarzonych węgli, gdzie w przypadku gazowca po prostu zakręcasz kurek, a wiatr może co najwyżej zdmuchnąć płomień. 

Ja mam elektryka i odkąd go mam przestałem jeść zwęglone mięso :P nigdy nie mogłem ogarnąć węglowca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.