Skocz do zawartości

Camping Resort Solaris - Šibenik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do wszystkich "doświadczonych" podrôżników, na wskazany w temacie kemping planuję jechać z Białegostoku przez: Rzeszów, Barwinek i potem przez Słowację i Węgry.

Czy to jest dobra droga na jazdę z przyczepą, czy lepiej jechać przez Czechy i Austrię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Mam pytanie do wszystkich "doświadczonych" podrôżników, na wskazany w temacie kemping planuję jechać z Białegostoku przez: Rzeszów, Barwinek i potem przez Słowację i Węgry.

Czy to jest dobra droga na jazdę z przyczepą, czy lepiej jechać przez Czechy i Austrię ?

Bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekroczeniu granicy Polsko/Słowackiej będziesz kierował się w stronę Żyliny. To jest słaby i kręty odcinek. Musisz uważać. W Żylinie wskakujesz na autostradę i całą Słowację i Wegry. jedziesz autostradą. Po przekroczeniu granicy Węgiersko/ Chorwackiej kawałek dojazdu i autostrada biegnie do morza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekroczeniu granicy Polsko/Słowackiej będziesz kierował się w stronę Żyliny. To jest słaby i kręty odcinek. Musisz uważać. W Żylinie wskakujesz na autostradę i całą Słowację i Wegry. jedziesz autostradą. Po przekroczeniu granicy Węgiersko/ Chorwackiej kawałek dojazdu i autostrada biegnie do morza.

Ale ja myślałem, żeby jechać na Koszyce a nie na Żyline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przez Żylinę to nie ma sensu jechać przez Rzeszów lepiej pojechać na ukos przez Polskę do Zwardonia.  Ja w 2015 jechałem przez Rzeszów Duklę , Svidnik, Preszow, Koszyce. Jadąc tą trasą nie ma sensu kupować winietki bo jest tam ok. 20 km autostrady między Preszow i Koszycami i odcinek obwodnicy Svidnika("płatny"), można te odcinki ominąć. Najlepiej mieć nawigację z aktualną mapą i wykluczyć płatne odcinki dróg, być może  ostatnio przybyły jakieś odcinki "płatne". Przez Węgry jedzie się ok.50 km do autostrady i potem już cały czas autostradą (nie licząc Budapesztu bo jechało się przez miasto, ale może teraz jest obwodnica). Opłatę za autostradę na Węgrzech można zrobić po polskiej stronie  na " przejściu granicznym".  Na Słowacji lepiej przestrzegać przepisy ruchu drogowego bo tamtejsza policja jest "bardzo dokładna". W Chorwacji jedzie się autostradą i płaci się za poszczególne odcinki na bramkach. Jak wrócisz to napisz jak tam było bo może we wrześniu pojedziemy w okolice Sibenika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrada w Słowacji zaczyna się w Żylinie. Jedziesz całą Słowację autostradą, mijasz granicę z Węgrami i ponownie dwupasmówka i autostrada aż do granicy chorwackiej. Co do Budapesztu to trzymając się prawej strony omijasz Budapeszt i jedziesz wzdłuż balatonu. Co do samego Szybenika to polecam koniecznie wspiąć się schodami na szczyt dawnej warowni. Pomimo, że byłem tam trzy razy widok zawsze robi wrażenie. Samo miasteczko jest przeciętne. Ja bym polecił zmianę trasy i zakotwiczyć w okolicy Trogiru. Chyba najbardziej urokliwe miasteczko Chorwacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie odcinek Rzeszów - Barwinek to spoko. Ja na południe z pewnością będę jeździł przez Warszawę i w zależności od tego czy CRO ( to przez CZ i A) czy do ITA (wtedy Wrocław, DE, A). Droga krajowa 19 w wielu miejscach jest masakryczna, przejazd przez Kosice i Presov też. Jadąc przez Warszawę masz praktycznie cały czas 2 pasy. Jadąc przez Barwinek dobre drogi zaczynają się przez Budapesztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To droga E71 po stronie Słowackiej i Węgierskiej jest słaba ?

Nie chcę jechać przez Warszawę, bo z Białegostoku do Wyszkowa to jedna wielka budowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E71 nie jest słaba, ja ją nawet lubię. Jednak ma fragmenty takie że aż się płakać chce co się dzieje z przyczepą. Głównie właśnie Presov, Kosice i kilkanaście kilometrów na początku HU. Do tego masakra przed Barwinkiem. Białystok Wawa robię dość często (ostatnio w ten piątek) i wbrew pozorom te roboty nie przeszkadzają. Na remontowanych odcinkach masz dużo lepszą nawierzchnie niż na powyższych odcinkach trasy przez SK i HU. Teraz oddali spory kawałek przed Zambrowem więc tego bałaganu remontowego jest maks 50km i przeważnie płynnie to idzie i wszędzie jest szeroko. Kolejne kilkaset kilometrów masz 2 pasy w stosunku do kaszaniastej 19-stki i wąskiej drogi w SK i HU (aż do autostrady do Budapesztu). 

Ja się wyleczyłem z jazdy przez SK i HU nawet solo, bez przyczepy. Średnia prędkość jest nieporównywalnie mniejsza przy jednoczesnym dużo większym zmęczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotoczysz się do Wawy i dalej na Częstochowę. Za Siewierzem na S1/A1 i jesteś w Czechach. Dalej też standardowo czyli Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Ptuj i jesteś w CRO. Dalej już nie ma wyboru - wiadomo że Jadranką nie pojedziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info

Wyjeżdżamy 10 czerwca, kierunek Żylina Słowacja - a potem Bratysława i na Zagrzeb przez Węgry no a potem to już do miejsca docelowego Sibenik

Mam nadzieję, że nie sparzę się tą drogą.

Mam plan, żeby w pierwszy dzień dociągnąć na teren Chorwacji na noc - może podpowiecie jakieś miejsce na nockę po przekroczeniu granicy z Węgrami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.