Skocz do zawartości

Kemping Łęg nad jeziorem Czorsztyńskim


Commander

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 166
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...
22 minuty temu, kalapan napisał:

Idzie nowe - rozwijają się, to cieszy. Lubię to miejsce :) 

 

https://www.facebook.com/polenamiotowefrydman/

W zeszłym - pandemicznym roku zawitałem tam dopiero w czerwcu . W tym, jako ozdrowieniec atakuję kwiecień/maj ?. To miejsce ma klimat i przyciąga jak "Trójkąt Bermudzki" . Zmiany witamy pozytywnie ?.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2020 o 20:13, clands napisał:

...taka mała dygresyjka...na Łęgu przy rzece/jeziorze cicho i zielono...a w Krościenku jak wybrałem miejscówkę cichą przy Dunajcu - to szło ogłuchnąć od szumu rwącej wody. Łęg wygrywa.

A byłeś w tygodniu, jak kruszarnia za rzeką pracuje? W soboty chyba do 14.00... :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy nad tym jeziorem jest możliwość plażowania oraz kąpieli?

Wiem że z kempingu nie ma dostępu do jeziora, ale chodzi mi, tak żeby spacerkiem dość z kilometr do jakiej plaży, tak żeby z dziećmi się pochlapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Czy nad tym jeziorem jest możliwość plażowania oraz kąpieli?

Wiem że z kempingu nie ma dostępu do jeziora, ale chodzi mi, tak żeby spacerkiem dość z kilometr do jakiej plaży, tak żeby z dziećmi się pochlapać.

Najbliżej campingu, znajdziesz plażę z łagodnym zejściem do wody za wioską Frydman. Tam też działa camping ( albo dzialał). Ale z Łęgu na piechotę z dziećmi to troszkę za daleko, bo będzie chyba ok. 3 km. Chyba, że dzieci jeżdżą na rowerach to wtedy łatwo tam dojechać ścieżką rowerową. Znalazłem tylko jedną fotkę z tego miejsca - ale zobacz na google maps - tuż przy wiosce Frydman. Widać to doskonale w powiększeniu

20200509_115934.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Na mapach widziałem też plażę blisko zapory, ale to z 10km od Łęgu. 

Z rowerami jeszcze nie wiem. Chciałbym zabrać cały komplet, bo widziałem że jest fajna ścieżka wokół jeziora, ale jeszcze nie wiem jak się zapakuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

Dzięki. Na mapach widziałem też plażę blisko zapory, ale to z 10km od Łęgu. 

Z rowerami jeszcze nie wiem. Chciałbym zabrać cały komplet, bo widziałem że jest fajna ścieżka wokół jeziora, ale jeszcze nie wiem jak się zapakuję.

Koło zapory i zamku są ośrodki żeglarskie, ale tam jest bardzo dużo ludzi. Oczywiście warto tam pojechać i zobaczyć ale raczej nie w dnie weekendowe i długie weekendy i w trakcie wakacji. Do Frudmana w ładną pogodę dojedziesz z dziećmi bez problemu. Ale w weekendy na ścieżce jest bardzo tłoczno więc na dzieci trzeba uważać na szalejących rowerzystów - bo jest miejscami wąsko.. Nie polecam takich  weekendowych dni na jazdę tą trasą. Generalnie jeśli wybierasz się na camping Łęg i w Pieniny to musisz liczyć się z tym, że w weekendy są to miejsca pełne turystów. Ale...możesz też wybrać się z łęgu np. na przełom Białki na trasie będzie całkowicie pusto i bezpiecznie.

Godzinę temu, janekorka napisał:

Ja to miejsce traktowałem jak parking , bo przy zaporze w Niedzicy nie było miejsca, a chciałem dmuchanym kajakiem popływać. Spodobało mi się i dwa razy już tam byłem, raz nawet na dwa dni ??.  Nam spasił.

My też byliśmy kilka razy i było OK! mam nadzieję, że ten camping też będzie jeszcze działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam

Ktoś był ostatnio na Łęgu? Jak obłożenie?

Dzwoniłem to Pani przez telefon opowiadała, że jest jeszcze dużo miejsca, ale obawiam się że trochę upiększała. Wybieram się za niecałe dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Witam

Ktoś był ostatnio na Łęgu? Jak obłożenie?

Dzwoniłem to Pani przez telefon opowiadała, że jest jeszcze dużo miejsca, ale obawiam się że trochę upiększała. Wybieram się za niecałe dwa tygodnie.

Wybieram się nad morze za jakieś 2 tygodnie... nie będę nikogo pytał jak tam obłożenie, bo to bez sensu. Mamy środek sezonu więc ludzi więcej jak mniej . Co do Łęgu , to wczoraj wróciłem . Przyjechaliśmy tam w piątek koło 13 i miejsca było mało i coraz mniej. Zdaje się, że Pan Michał dał na stronie campingu komunikat w sobote ,że zapraszają po niedzieli bo jest full.

W niedziele sporo ludzi wyjechało, ale camping znowu się wypełniał.  Moja rada nie przyjeżdżać w piatek po poludniu , w sobotę i niedzielę do południa. Jak tak samo robie i jakoś daje radę w sezonie na różnych campingach. W innym wypadku spotykasz weekendowych gości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.