Jump to content
Paweł Ś

Okno dachowe REMITOP STREAMLINE

Recommended Posts

Paweł Ś

Witam.

Szukam moskitiery do okna dachowego REMITOP STREAMLINE 400x400 lub ramki wewnętrznej z roletą i moskitierą.

Może ktoś ma?

Paweł

post-25773-0-64546800-1495127678.jpg

post-25773-0-14609800-1495127683_thumb.jpg

marmatjul

wymieniałem w swojej przyczepie okna dachowe i chyba mam 2 takie ramki jedna sprawna w drugiej coś nie działało , jutro sprawdzę dam znać.

Paweł Ś

OK, dziękuję za info.

Paweł Ś

wymieniałem w swojej przyczepie okna dachowe i chyba mam 2 takie ramki jedna sprawna w drugiej coś nie działało , jutro sprawdzę dam znać.

Witam, czy udało się odszukać ramki do okna?

Suzu

Szukam pokrywy "szyby" okna dachowego Remis Remitop Streamline. Czy jest ktoś kto wymieniał okno na Remitop Viste?

roof-hood-lid-replacement-tinted-for-remis-roof-hood-streamline-40-x40-cm~2.jpg

m_aniek

Cześć,   Mam podobny problem udała się wymiana ?

Suzu

Udało mi się kupić używane Remitop Streamline. Tworzywo na słońcu kruszeje, więc wymiana na Remitop Viste i tak pewnie mnie czeka za kilka lat. Producent twierdzi, że pasuje. Daj znać czy były problemy.

miikii83

@m_aniek, @Suzu, a jakie macie otwory w dachu pod te okna? U mnie (przyczepa LMC), te okna są osadzone w otworach 44x44cm, nadają się do wymiany, ale nie mogę nic znaleźć co pasowałoby na otwór w takim rozmiarze. Co do jednego okna już postanowiłem że powiększam otwór i wstawiam okno 50x70cm, ale przy drugim już taki myk nie przejdzie, bo nie ma tyle miejsca.

@Suzu, gdzie udało Ci się dostać to używane? W Polsce czy za granicą?

Suzu

Pojawiło się na Allegro pomiędzy kilkoma innymi, w Polsce. W momencie poszukiwań sytuacja była taka, że producent nie robił już tego okna od kilku lat i polecał Remitop Viste jako pasujący w to miejsce zamiennik. Szukałem tu na forum potwierdzenia czy ktoś ma taką zamianę za sobą ale nikt się nie odezwał.

miikii83

Tak, też słyszałem że Vista musi pasować, jeżeli wcześniej było okno Streamline.

Cóż, jeżeli nie znajdę używane to Streamline to będę musiał spróbować z Vistą.

hokej007
Posted (edited)

Witam.                                                          Wiatr postanowił kiedyś pozbawić mnie takiego okna 😉 ,więc mam taką wymianę na swoim koncie. Tak ,okna Steamline już nie produkują a ceny używanych (jeśli się pojawią)są nieprzyzwoite ,więc skapitulowałem i wymieniłem na Vistę. Pasuje idealnie. Wymiana bezproblemowa. Mała sugestia. Inne okna 40x40 nie pasują bez przeróbek do otworu po Remis-ie. Próbowałem 2 innych modeli. Przyczepa LMC.

20201004_111810.jpg

20201020_171309.jpg

Edited by hokej007
Wstawienie zdjęć. (see edit history)

miikii83

@hokej007, bardzo podobnie jak u mnie to wygląda 🙂 Też LMC, a wszystko się zaczyna od popękanej jednej z szyb okna.

U mnie są łącznie 4 okna dachowe, z czego dwa są OK (bo już wcześniej zostały wymienione), jedno juz wymieniłem na MPK 50x70 i jedno mam nadal do wymiany. Jeżeli wymienię na Vistę, to na cztery okna będę miał trzy różne rodzaje, dlatego raczej będę całował u używkę Streamline. Używane mimo że nieracjonalnie drogie to i tak kosztuje max połowę ceny Visty, a plus taki że możesz przełożyć samą szybę bez ruszania ramki, moskitiery i rolety. Minus taki że nadal masz założone używane okno 🙂