Skocz do zawartości

Dostępność parceli w sezonie


Rekomendowane odpowiedzi

Ja zawsze jeżdżę w czerwcu lub wrześniu, generalnie nigdy nie miałem problemów z miejscem, najgorzej raz nyło to na trzecim odwiedzonym była parcela która nam odpowiadała. W tym roku chciałem z rodzinką siostry pojechać w drugiej połowie sierpnia, mogę jechać w ciemno, nawet noc czy dwie przekimać w cepie to żaden problem. Ale oni są na etapie namiotu, i generalnie słabo gdzieś czekać. Dzisiaj na kilkunastu campach była na stronie i wszędzie brak miejsc. Chodzi o włochy. W sezonie faktycznie jest taki młyn że można nie znaleźć miejsca? Ja już wymyśliłem że campy wyłączają możliwość rezerwacji żeby nie blokować miejsc jak ktoś nie przyjedzie, ale to troche głupie tłumaczenie :) jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Włosi najczęściej wyjeżdżają na wakacje w sierpniu. Na przełomie lipca i sierpnia robi się wielka wymiana. Wyjeżdżają Niemcy i Holendrzy, a przyjeżdżają Włosi. Nie wiem jak jest na małych campingach, a te większe mają pełne obłożenie. Ja rezerwacje na sierpień robię już w marcu, żeby mieć pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak może być. Myślę że ta rezerwacja ich nie boli bo pewnie i tak będą pobierać 50 euro bezzwrotnej zaliczki,  a jak się nie stawisz to na następny dzień już nie ma parceli.

Nie wiem do końca jak w Italii jest, ale w Cro na Kozaricy fajne parcele trzeba było rezerwować w pierwszej połowie stycznia i tak nie zawsze były dostępne te w pierwszej linii brzegowej bo stali bywalcy rezerwują już rok wcześniej przy wyjeżdżaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to że nie robią rezerwacji nie znaczy też że jak będziesz na miejscu to nie dostaniesz parcelii, bo poznawałem takie osoby na kempingach gdzie wjeżdżali z miejsca mimo że już nie było można robić rezerwacji, ale to już loteria i szanse małe że się akurat uda. Ja jak rezerwowałem z miesiąc temu Hiszpanie to chyba na 6 kempingach nie było nic wolnego, dopiero na 7 znalazłem miejsce na 1 tydz. 

Sezon na południu europy to naprawdę gorący okres a chętnych na kemping wielu. We Włoszech sierpień to dominacja Włochów jest ich wtedy masa.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie kupiłam przyczepę po to by niczego nie rezerwować :D i na szczęście do tej pory, zawsze w sezonie tylko raz nie udało się wjechać na wcześniej upatrzony kemping, tyle że my nie szukamy kempingów typowo rodzinnych z atrakcjami dla dzieci w formie basenów, animacji, placów zabaw. 

Przy tego typu kempingach chyba nie ma jednak wyjścia jak wcześniejsza rezerwacja niestety. Dla pewności może warto jeszcze drogą mailową lub tel. dowiedzieć się o dostępność miejsc nawet jak system pokazuje, że takowych brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale często na stronach kempingów nie są dostępne wszystkie miejsca a tylko o określonym standardzie powiedzmy. A sporo innych jest dla ludzi z ulicy. Może stąd problem braku miejsc?

 

Dwa lata temu w Bielą Uvala też na stronie nic nie pokazywał, a po przyjeździe było full miejsc w części nie do rezerwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sądzicie że nawet w połowie sierpnia można jechać w ciemno? Jak nie na poerwszym to na trzecim campie coś się znajdzie? Bo nie wiem czy ich na partyzanta namawiać bo nic nie znajdą i zostaną w ciemnej d...

 

Jeżeli chodzi o wymagania to nie mają jakiś wygórowanych. Nie musi być przy plaźy, byleby nie koło jakigoś śmietnika albo mini klubu gdzie cały dzień gwar a wieczorem jeszcze mini disco :) no i żeby camp był w miare, i jakiś basen i sanitariaty poludzkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zależy od kempingu, wiadomo fajniejsze są bardziej obełgane, te skromniejsze mogą być mniej obłożone więc szansa jest, Jak nie zależy wam na konkretnym kempie to spokojnie można jechać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi najczęściej wyjeżdżają na wakacje w sierpniu. Na przełomie lipca i sierpnia robi się wielka wymiana. Wyjeżdżają Niemcy i Holendrzy, a przyjeżdżają Włosi. Nie wiem jak jest na małych campingach, a te większe mają pełne obłożenie. Ja rezerwacje na sierpień robię już w marcu, żeby mieć pewność.

Nie do konca masz racje. Duzo niemcow jedzie dopiero na urlop na poczatku sierpnia. Baden Wüttemberg i Bayern zaczynaja wakacje w oststnim tygodniu lipca ( w tym roku 27 lipca ,6 tygodni). Luzniej na kampingach robi sie okolo 20 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy w cenniku sprawdzić kiedy jest najdrożej wtedy wiadomo że zamykają fabryki we Włoszech i jest full, my dwa lata temu jadąc w ciemno odwiedziliśmy kilka kampingów i dopiero w innej miejscowości i dalej od plaży było jedne miejsce. Od tamtej pory rezerwujemy z wyprzedzeniem.

 

Taka anegdota, za pierwszym razem będąc w Sabbiadoro byliśmy ostatni tydzień lipca i pierwszy sierpnia, w sierpniu kolejka oczekujących na parcelę trwała nawet 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to że nie robią rezerwacji nie znaczy też że jak będziesz na miejscu to nie dostaniesz parcelii, bo poznawałem takie osoby na kempingach gdzie wjeżdżali z miejsca mimo że już nie było można robić rezerwacji, ale to już loteria i szanse małe że się akurat uda. Ja jak rezerwowałem z miesiąc temu Hiszpanie to chyba na 6 kempingach nie było nic wolnego, dopiero na 7 znalazłem miejsce na 1 tydz. 

Sezon na południu europy to naprawdę gorący okres a chętnych na kemping wielu. We Włoszech sierpień to dominacja Włochów jest ich wtedy masa.

Hi zakladam ze , nie rezerwowales w Hiszpani , jeno we kataloni plac na campingu ,(czyli 200 w gore i 200 kilosow w dol  wokol Barcelony )im dalej na poludnie tym wiecej miejsca , bo i droga dojazdowa dluzsza , a, nie wszyscy wala platnymi wiec i duzo czasu na takie wedrowki potrzeba.

wiec Twoja odpowiedz nie jest obiektywna i dotyczy tylko jednego regionu ......

 

to samo u kolega

jacekzoo

 

nie sprecyzowal gdzie chce jechac , napisal tylko Wlochy , , tam panuje to samo co w Hiszpani  , im dalej na poludnie tym wiecej wolnych  miejsc na campingach  ,ale i to laczy sie z kosztami np: napedu ktory we Wloszech nie jest tani,,,,,,i czasu na dojazd

 

Waznym atutem jest tez playa , piasek, maka, zwirek czy kamienie

 

to tez wazy na oblozeniu campingow w sezonie , piaseczek,,,,duze oblozenie , zwir i kamienie , mniejsze oblozenie campingow

 

bo i cena mniejsza , ale za to duzo Wlochow , bo taniej kosztuje sezonowa  parcela

 

bay

DAKOTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, nie dopisałem. Celujemy w okolice wenecji, tak do 100km na południe. Czyli chyba najbardziej oblegany kierunek :/

 

To tak jak ja, z tym że ja będę w tym rejonie na początku lipca. Mam nadzieję, że parcelę znajdę bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty znajdziezz i ja znajdę, masz ogon to nawet na parkingu przekimasz, ale moja rodzinka jedzie z namiotem, troche bida z dwójką dzieciaków jechać całą noc żeby na rano być i szukać parceli, nie znaleźć i jeszcze noc kimać w aucie, o to się rozchodzi.

 

Ostatnio jak byłem w tych rejonach z cepą koniec czerwca/początek lipca to było pozapychane, ale na spiaggia e mare było 1/3 może 1/4 wolne, tylko wtedy na tym campie nie było tyle atrakcji co teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.