Jump to content
sebka34

wymiana listwy na kedre - sposoby i patenty wykinania

Recommended Posts

sebka34

Przymierzam sie do wymiany listwy na kedre do przedsionka. W jednym miejscu jest rozdarta listwa i obawiam sie ze bedzie darła przedsionek. I tu moje pytanie ma ktos jakieś doświadczenie w tej dziedzinie , a dokładnie jak prawidłowo wygiąć taką listwe a dokładnie chodzi mi o tą 35mm https://www.allcamp.pl/listwa-zewnetrzna-do-kedry-p-1382.html

Edited by sebka34 (see edit history)

chris_66

Nie każda listwa da się wyginać, chodzi o stop alu, jedne są plastyczne i się wyginają, inne będą pękać albo załamywać.

Zreperuj uszkodzony kawałek zamiast wymieniać całość

Wysłane z telefonu

Edited by chris_66 (see edit history)

sebka34

Codzi o to ze nie jest możliwe wyprostowanie starej listwy,poprzedni właściciel zachaczył o coś i oto efekt . Zadowalające jest to ze łuk nie jest zbyt wielki.

A tak to wygląda

post-24028-0-72341400-1494764405_thumb.jpg

post-24028-0-79138700-1494764428_thumb.jpg

chris_66

faktycznie trzeba łatke dać bo zniszczenia za duże są, ale ta listwa z linka to nie taka jak u ciebie 

poszukaj używanego kawałka 

sebka34

Jest taka sama

chris_66

Na zdjęciu wygląda na inną, zobaczę wieczorem u siebie w realu jak to jest na przyczepie

Wysłane z telefonu

Edited by chris_66 (see edit history)

sebka34

Ok

chris_66

Ok

wygląda, że jest taka sama , trochę zmyliło mnie zdjęcie

sebka34

Mnie na początku tez zmyliło :) ta niebieska uchczelka swoje zrobiła. Juz nawet myślałem ze jak bedzie inna to wykręce z drugiej strony odcinek prostej z przodu wymienie a nową wkręce od tyłu ale okaże sie jak przyjdzie ale dziekuje za zaangażowanie. Zamieszcze relacje z wymiany i doginania może w przyszłości sie komuś przyda .

maciejkos

Ja chętnie dowiem się jak giąć taką listwę :yes:

bartosz_b

A nie myślałeś żeby włożyć do szczeliny odpowiednio gruby drut i spróbować zaklepać na nim wygiętą listwę, a na koniec to pilnikiem spiłować żeby nie targało przedsionka.

jacekzoo

Ja bym próbował zrobić jak pisze bartosz bo nawet jak tą listwe da się giąć to ciężko będzie ja tak wyprofilować żeby to było ładnie zrobione

chris_66

A nie myślałeś żeby włożyć do szczeliny odpowiednio gruby drut i spróbować zaklepać na nim wygiętą listwę, a na koniec to pilnikiem spiłować żeby nie targało przedsionka.

nie da rady - zniszczenia za duże

witus

... ale jest to w takim miejscu, że może nie przeszkadzać, ja bym robił wszystko żeby nie wymieniać. Naprawia się to tak jak opisał Bartek. Mój teść przygotował walec ze śruby chyba, przyspawał z boku inny element, który przeciskaliśmy młoteczkiem, kształtując zagięcia.

Edited by witus (see edit history)

chris_66

... ale jest to w takim miejscu, że może nie przeszkadzać, ja bym robił wszystko żeby nie wymieniać.

a to jest druga strona medalu - przy takim podejściu to może wyciąć uszkodzony fragment kanału nie ruszając listwy , przeszlifować na gładko i przedsionek wsuwać od tego nieruszonego miejsca - kwestia jak przedsionek jest ukształtowany 

a co to narzędzia do przepychania likszpary to wystarczy sam kołeczek z wiertła ładnie zaokrąglony i przepychanie go płaskim wkrętakiem