Skocz do zawartości

podwyższenie składki OC na przyczepkę o 5242%


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I tak się robi, klient nasz pan. Tylko zawsze weryfikujcie czy nie ma literówek, bo stary ubezpieczyciel upomni się o kasę.

pisaliśmy w tym samym czasie.

ja zawsze ksero dostawalem Ale sprawdzić nie zaszkodzi toć to tyż tylko ludzie:)

Oj szkoda, że nie mam takiego ubezpieczyciela na własność :]

korzystasz z usług agenta jednej firmy?bp u multiagentow chyba wszystkich tak to działa -bynajmniej dla mojej skromnej osoby;)-polecam multiagentow (kilka firm ubezpieczeniowych u jednej osoby)

 

 

 

 

Ale dobra koniec-bo odbieramy od tematu, sorki Lza

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( ... )

korzystasz z usług agenta jednej firmy?bp u multiagentow chyba wszystkich tak to działa -bynajmniej dla mojej skromnej osoby;)-polecam multiagentow (kilka firm ubezpieczeniowych u jednej osoby)

 

Tak, mam zaprzyjaźnioną agencję, wiele firm ubezpieczeniowych w jednym miejscu

 

 

Dokładnie, czekamy za dalszą relacje założyciela tematu, tutaj go troszkę " rozjechaliśmy " :)

Edytowane przez Effendi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu, czy to tylko czeski błąd, to pozostaje faktem to, że podczas kolizji zespołu pojazdów, gdy przyczepa uszkodzi inny pojazd, szkoda jest wypłacana z OC holownika i to jest dowód, że to całe OC na przyczepę jest czystym wyciąganiem kasy.

A jeśli będzie stała solo i się stoczy??

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agentka się uśmiała jak pokazałem jej pismo. Wypowiedziałem umowę i kupiłem u innego bankstera za 52zł.
Uważam, że to nie jest przypadek tylko celowe działanie. Do takich przyczepek nie przypisuje się większej uwagi, bo używa się ich rzadko. Łatwo zapomnieć o formalnościach. Często posiadają je starsi ludzie, trzymając nie z konieczności a przyzwyczajenia. Podsyłając taką bombę, wystarczy poczekać i jeśli klient nie zapłaci nasłać komornika. A jak TU zyska już złą sławę, to się zrobi rebranding i będą robić to samo pod inną nazwą.

Państwo wymusiło automatyczne przedłużanie ubezpieczeń OC, ale dziwnym trafem nie powstało zabezpieczenie konsumentów chroniące przed nieuczciwymi praktykami instytucji finansowych. (automatyczne przedłużanie powinno być egzekwowane tylko w wypadku składki o tej samej wysokości, bo taka kwota była w umowie). W przypadku podnoszenia składki, automatyczne przedłużanie nie powinno mieć miejsca, bo to jest w moim odczuciu zerwanie warunków umowy. Zmienianie warunków umowy w trakcie jej trwania jest nie fair. - jak widać banksterzy mogą robić bezkarnie co chcą i wyłudzać składki kilka tysięcy procent wyższe niż cena rynkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agentka się uśmiała jak pokazałem jej pismo. Wypowiedziałem umowę i kupiłem u innego bankstera za 52zł.

Uważam, że to nie jest przypadek tylko celowe działanie. Do takich przyczepek nie przypisuje się większej uwagi, bo używa się ich rzadko. Łatwo zapomnieć o formalnościach. Często posiadają je starsi ludzie, trzymając nie z konieczności a przyzwyczajenia. Podsyłając taką bombę, wystarczy poczekać i jeśli klient nie zapłaci nasłać komornika. A jak TU zyska już złą sławę, to się zrobi rebranding i będą robić to samo pod inną nazwą.

 

Państwo wymusiło automatyczne przedłużanie ubezpieczeń OC, ale dziwnym trafem nie powstało zabezpieczenie konsumentów chroniące przed nieuczciwymi praktykami instytucji finansowych. (automatyczne przedłużanie powinno być egzekwowane tylko w wypadku składki o tej samej wysokości, bo taka kwota była w umowie). W przypadku podnoszenia składki, automatyczne przedłużanie nie powinno mieć miejsca, bo to jest w moim odczuciu zerwanie warunków umowy. Zmienianie warunków umowy w trakcie jej trwania jest nie fair. - jak widać banksterzy mogą robić bezkarnie co chcą i wyłudzać składki kilka tysięcy procent wyższe niż cena rynkowa.

 

wpadasz w paranoje i tyle. Jaka zmiana warunków umowy w trakcie trwania ? przecież aktualną polisę masz do konkretnej daty i cenie się nie zmienia. Wchodzi nowa polisa to i nowa cena. Co myślisz, że jak podpiszesz raz polisę na samochód na 1000zl to już będzie taka cena na 100 lat bo idzie z kontynuacji automatycznej ?

 

automatyczna kontynuacja polis jest po to, aby kierowca gapa nie obudził się pewnego dnia bez OC w chwili kiedy spowodował kolizję. Takie kolizje potrafią iść w setki tyś zł, i taki gapa zostaje z tym sam, ewentualnie umoczy jeszcze rodzinę i to wszystko.

 

w ramach dobrych rad, przypomnę Wam jeszcze, że polisa nie wznowi się automatycznie jeżeli nie jest opłacona w 100%. Nawet brak złotówki przy kwotach rzędu kilkuset złotych spowoduje zamknięcie ubezpieczenia i nie będzie możliwości cofnięcia się z datą (niektóre towarzystwa idą na rękę klientowi i cofają datę). Sam raz odkręcałem taki przypadek gdzie klient przelał 2 ratą za niską o kilka złotych i zrobiła się dziura na 2 tygodnie bo OC wygasło. 2 tygodnie załatwiania, pism i telefonów i udało się wystawić kontynuacje w chwili kiedy nad klientem wisiał już mandat z UFG na 3700zł.

 

Automatycznie nie wznowi się także polisa poprzedniego właściciela nawet jak został wypisany aneks na nabywcę - taką polisę trzeba samemu zdecydować czy się kontynuuje czy zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agentka się uśmiała jak pokazałem jej pismo. Wypowiedziałem umowę i kupiłem u innego bankstera za 52zł.

Uważam, że to nie jest przypadek tylko celowe działanie. Do takich przyczepek nie przypisuje się większej uwagi, bo używa się ich rzadko. Łatwo zapomnieć o formalnościach. Często posiadają je starsi ludzie, trzymając nie z konieczności a przyzwyczajenia. Podsyłając taką bombę, wystarczy poczekać i jeśli klient nie zapłaci nasłać komornika. A jak TU zyska już złą sławę, to się zrobi rebranding i będą robić to samo pod inną nazwą.

 

Państwo wymusiło automatyczne przedłużanie ubezpieczeń OC, ale dziwnym trafem nie powstało zabezpieczenie konsumentów chroniące przed nieuczciwymi praktykami instytucji finansowych. (automatyczne przedłużanie powinno być egzekwowane tylko w wypadku składki o tej samej wysokości, bo taka kwota była w umowie). W przypadku podnoszenia składki, automatyczne przedłużanie nie powinno mieć miejsca, bo to jest w moim odczuciu zerwanie warunków umowy. Zmienianie warunków umowy w trakcie jej trwania jest nie fair. - jak widać banksterzy mogą robić bezkarnie co chcą i wyłudzać składki kilka tysięcy procent wyższe niż cena rynkowa.

Serio myślisz, że w dużych korpo mają parę na takie "spiski" i obsługę reklamacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jako naszemu stałemu klientowi, należy się panu więcej."

Też mam u nich, ale n-250-kę, i aż struchlałem, co będzie jak dostanę wznowienie, bo nie wiem, jaki mnożnik od wartości cepki zastosują, x2 czy wyższy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi nowa polisa to i nowa cena. 

Czyli wykorzystywanie automatycznego przedłużania umów OC do nękania klienta (i potencjalne ściąganie komornikiem) stawkami zawyżonymi o kilka tysięcy procent jest OK, cacy i super?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lza ... ktoś kto ustawiał system dał po prostu ciała ...

trochę znam mechanizmy działania i nikt nie liczyłby że super zarobi wysyłając takie stawki dla przyczep (bo może ktoś przegapi itp itd)

Typowy błąd systemowy ... może na poziomie programowania, ustawiania zmiennych...

 

Nikt nie zaryzykuje sporów z KNF, UOKiK i pytań od Rzecznika Finansowego.

 

Cóż akurat z Wartą swego czasu w temacie OC też się nie dogadałem i wiem, że pewne absurdy mają w sowich kalkulatorach ustawione ;/e

 

 

 

A gdyby nie oszustwa w OC i nagłe obudzenie się kancelarii odszkodowawczych ... to nie byłoby takich skoków na stawkach OC ...

 

Cóż jak wszyscy czują ból po stracie po 10latach od wypadku ... ;/

Na rynku jest konkurencja gdyby dało się oferować ubezpieczenie taniej to zaraz pojawiłyby sie kolejne zagraniczne firmy ale niestety przez lata Ci "źli" dokładali do interesu  żeby stawki OC były niskie ... teraz nowe regulacje itd itp ... nie można już dotować kierowców i dopiero widać ile kosztuje na prawdę polisa OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu masz rację w 99% , bo te stawki na dziś dalej są nie realne. Dalej jest więcej wypłat odszkodowań niż zebranej składki. Do tego trzeba odliczyć prowizje pośredników, podatki, opłacić likwidatorów.

 

Szybko dojdziemy do składki 1000+ dla bezszkodowych kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.