Skocz do zawartości

podwyższenie składki OC na przyczepkę o 5242%


Rekomendowane odpowiedzi

niestety, Twoja teoria jest mocno naciągana lecz latami twierdziłem podobnie. Gorzej tylko jak na campingu podczas parkowania przyczepy coś pójdzie nie tak i dyszel od Twojej przyczepy znajdzie się wbity w nową integrę u sąsiada. Ciekawe czy wtedy powiesz - moje OC przyczepy za 50zł rocznie uratowało mi :pupa: czy powiesz, że to kolejne oszustwo ubezpieczycieli ?  Już nie mówię o sytuacji jak przyczepa stoczy się na żywą istotę, tylko wtedy wchodzi jeszcze prokurator.

 

Kolego Lza, proszę nie kombinuj, myślisz że wpadli na pomysł aby zaproponować Ci na serio taką składkę i będą liczyć, że przebolejesz i zapłacisz a oni się odkują ?

Dalej twierdzę, że jest to oszustwo ubezpieczycieli, ponieważ przyczepa sama się nie porusza i nie powinna być kwalifikowana jako pojazd. Poszliśmy w biurokracji kierunkiem niemieckim i dlatego mamy taki burdel prawny. W UK (było tak w Polsce) rozwiązanie jest dobre i przejrzyste. Masz hak, to płacisz rozszerzone OC i temat zamknięty, nawet jak przyczepa sama się stoczy itp. Ktoś jest jej właścicielem, lub ktoś ją przyholował i nie tworzy się tam teorii spiskowych.

masz rację, jeżeli nie wypowiesz tej polisy (np jakbyś teraz przebywał za granicą i zapomniał o wznowieniu) to powinieneś zapłacić im tą składkę lub :) postąpić zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i jak najszybciej sprzedać Commanderowi tą przyczepę, wtedy można momentalnie zakończyć to ubezpieczenie, wysłać info do Warty i jest po sprawie. Commander odsprzeda Ci ją następnego dnia i ubezpieczy się to gdzie indziej... w ten sposób zapłaci się tylko za okres faktycznie udzielonej ochrony (w tym przypadku 7zł / dobę) i po sprawie.

 

moja porada bezcenna :) Andrzeju

To dorzuć jeszcze do swojej rady podatek od czynności cywilno-prawnych i rzeczywiście będzie po sprawie. :lol2::laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dalej twierdzę, że jest to oszustwo ubezpieczycieli, ponieważ przyczepa sama się nie porusza i nie powinna być kwalifikowana jako pojazd. Poszliśmy w biurokracji kierunkiem niemieckim i dlatego mamy taki burdel prawny. W UK (było tak w Polsce) rozwiązanie jest dobre i przejrzyste. Masz hak, to płacisz rozszerzone OC i temat zamknięty, nawet jak przyczepa sama się stoczy itp. Ktoś jest jej właścicielem, lub ktoś ją przyholował i nie tworzy się tam teorii spiskowych.

To dorzuć jeszcze do swojej rady podatek od czynności cywilno-prawnych i rzeczywiście będzie po sprawie. :lol2::laugh:

Podatek od starej towarowki kontra przegapione wznowienie OC za 2500 zł.. Do tego czy ja pisałem coś o przerejestrowywaniu?

 

Dodam jeszcze że OC na przyczepy to pomysł polityków a nie ubezpieczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pismo wygląda na żart. 

Ja ubezpieczam w PZU i pisemka przychodzące są na firmowym druku.

Podana opłata też jest z kosmosu.

Opłaty OC tak nie zdrożały. Przynajmniej w PZU.

Przykładowo w latach 2014 i 2015 składka wynosiła 43 zł, w 2016 wzrosła do 49 zł, a w 2017 do 57 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba wypowiadać ani tym bardziej sprzedawać, wystarczy ubezpieczyć w innej firmie i powiadomić Wartę.

( ... )

 

Czy ty czytasz to co sam napisałeś ?? Skoro ubezpieczysz w " nowej " ubezpieczalni to " w starej " - czy chcesz czy nie chcesz - musisz wypowiedzieć ubezpieczenie, czyli musisz ją - w pewnym - sensie powiadomić o rezygnacji z kontynuacji i nich ubezpieczenia....

 

Druga i istotna sprawa, że jak widać na scanie jest to " wersja optymalna " czyli jak sądzę jakiś max, max-ów opcji ubezpieczenia przyczepki czyli próba wyciągnięcia siana. Dlaczego tak uważam ? Dlatego, że wczoraj przyszła do mnie polisa OC na motocykl z pzu. Do wyboru i zapłaty są 3 opcje:

1/ pakiet aktualny 93 zł,

2/ pakiet standard 149 zł

3/ pakiet optymalny - cena znana po jego skonfigurowaniu.

Myślę, że nie należy wpadać w panikę tylko " od ręki" wyjaśnić w ubezpieczalni co jest grane, jeśli cena nie ulegnie zmianie to wtedy OC płacić u innego ubezpieczyciela - tańszego i po sprawie.

 

p.s

aktualna polisa OC na towarówkę w warcie - 57 złotych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniasz ubezpieczyciela z pomocą agenta to on się zajmie formalnościami i nie musisz nic osobiście wypowiadać.

 

Co do przedłużenia na motocykl to miałem miesiąc temu podobnie - wariant optymalny (nawet załączyli druczek do zapłaty z wypełnionym polem kwoty) wyniósł ~290zł. Wariant standardowy jakieś 81zł. Oczywiście informacja o tym drugim była drobnym druczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniasz ubezpieczyciela z pomocą agenta to on się zajmie formalnościami i nie musisz nic osobiście wypowiadać.

 

Co do przedłużenia na motocykl to miałem miesiąc temu podobnie - wariant optymalny (nawet załączyli druczek do zapłaty z wypełnionym polem kwoty) wyniósł ~290zł. Wariant standardowy jakieś 81zł. Oczywiście informacja o tym drugim była drobnym druczkiem.

 

ad. 1 - agent za ciebie powiadomi starego ubezpieczyciela, ale Ty musisz napisać wypowiedzenie OC :)

 

ad. 2 - małym drobnym druczkiem i na ostatniej stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniasz ubezpieczyciela z pomocą agenta to on się zajmie formalnościami i nie musisz nic osobiście wypowiadać.

 

 

Agent nie ma prawa za klienta nic wypowiadać. Może wypisać wypowiedzenie i je zarejestrować lub wysłać dalej np mailem. Ale robi to z dobrej woli, klient się podpisuje i odpowiada za to co jest na wypowiedzeniu napisane. Jak będzie literówka w numerze polisy np. to wypowiedzenie będzie nie skuteczne a klient odpowiada finansowo. Więc nie jest to żadna opcja powiadomienia a treść zawartą w wypowiedzeniu reguluje rozporządzenie.

 

U mnie jak klient przychodzi i rzuca we mnie wypowiedzeniem najlepiej firmy, z którą ja nie mam umowy i wychodzi dumny, że zrobił mi na złość sam prosi się o kłopoty. Jak nie czeka na weryfikację danych to trudno.

 

Kopię wypowiedzenia z podpisem, pieczątką i datą wpływu trzymamy 3 lata dla własnego interesu.

 

Pobiliśmy pianę a dalej nie wiemy czy kolega Łza już skorzystał z oferty, może jest temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, najważniejszy jest podpis wypowiadającego oraz jak napisał Marek właściwe dane aby wypowiedzenie było skuteczne.

 

A twierdzenie kogoś, że nic nie trzeba wypowiadać uważam za przejaw ignorancji i nie znajomości  aktualnego stanu prawnego, bo powiadomienie w takim stanie rzeczy będzie nieskuteczne

Edytowane przez Effendi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi ja u swojego agenta tylko podpisy skladalem to on wszystko pisał/wypelnial, wysylal - ja tylko podpis. -tak do ad.1

I tak się robi, klient nasz pan. Tylko zawsze weryfikujcie czy nie ma literówek, bo stary ubezpieczyciel upomni się o kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.