Skocz do zawartości

podwyższenie składki OC na przyczepkę o 5242%


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przyszedł list z Warty, gdzie mam ubezpieczoną przyczepkę towarową lekką, Niewiadów N520 z wyliczeniem nowej składki OC.

Oferta zaczyna się od słów:

 

"Jako naszemu stałemu klientowi, należy się panu więcej." 

I rzeczywiście, dogtrzmali obietnicy z pierwszego zdania: dowalili mi więcej - w zeszłym roku było 49zł, nowa składka 2569zł.

 

CTKJ??

post-17565-0-40419900-1494619212_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

pomyłka, albo miałeś kilka wypadków innymi pojazdami.

 

tak przy okazji proponuję nie straszyć głodnych sensacji forumowiczów. Oferta na tyle poważna jak i "osobisty podpis członka zarządu".

 

nic nie stoi na przeszkodzie, zapłać i sensacja stanie się faktem :)

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co ubezpieczałem forda i aveo, w obu przypadkach max zniżki za bezszkodowy przebieg. (ubezpieczenia są w Generalli). W zeszłym roku wjechało mi w bagażnik rowerowy auto ubezpieczone w warcie, niszcząc rowery i bagażnik. (pisałem w innym wątku) Warta się migała od wypłaty odszkodowania. Szarpałem się z nią przez kilka miesięcy aż wyszarpałem. Pewnie teraz chcą się odkuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu, czy to tylko czeski błąd, to pozostaje faktem to, że podczas kolizji zespołu pojazdów, gdy przyczepa uszkodzi inny pojazd, szkoda jest wypłacana z OC holownika i to jest dowód, że to całe OC na przyczepę jest czystym wyciąganiem kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu, czy to tylko czeski błąd, to pozostaje faktem to, że podczas kolizji zespołu pojazdów, gdy przyczepa uszkodzi inny pojazd, szkoda jest wypłacana z OC holownika i to jest dowód, że to całe OC na przyczepę jest czystym wyciąganiem kasy.

 

niestety, Twoja teoria jest mocno naciągana lecz latami twierdziłem podobnie. Gorzej tylko jak na campingu podczas parkowania przyczepy coś pójdzie nie tak i dyszel od Twojej przyczepy znajdzie się wbity w nową integrę u sąsiada. Ciekawe czy wtedy powiesz - moje OC przyczepy za 50zł rocznie uratowało mi :pupa: czy powiesz, że to kolejne oszustwo ubezpieczycieli ?  Już nie mówię o sytuacji jak przyczepa stoczy się na żywą istotę, tylko wtedy wchodzi jeszcze prokurator.

 

Kolego Lza, proszę nie kombinuj, myślisz że wpadli na pomysł aby zaproponować Ci na serio taką składkę i będą liczyć, że przebolejesz i zapłacisz a oni się odkują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz niemożliwe  ja mam cepke  98r 1265 Kg  i dwa dni temu opłacałem oc w PZU  ze zniżkami 60%  i płaciłem 57 zł na rok   więc nie ma opcji  nie wieżę  bo to coś nie tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Lza, proszę nie kombinuj, myślisz że wpadli na pomysł aby zaproponować Ci na serio taką składkę i będą liczyć, że przebolejesz i zapłacisz a oni się odkują ?

To są globalne korporacje banksterskie, wyposażone w zaawansowane systemy informatyczne, które prawie się nie mylą. Żerują na nieudolności nieporadności bądź niewiedzy klientów, o czym się mogłem osobiście przekonać podczas szarpania się z tą firmą o likwidację szkody.

 

Jeśli nie złożę wypowiedzenia, to zgodnie z umową, ściągną ze mnie składkę siłą. A zostało mi ledwie 5 dni na to.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są globalne korporacje banksterskie, wyposażone w zaawansowane systemy informatyczne, które prawie się nie mylą. Żerują na nieudolności nieporadności bądź niewiedzy klientów, o czym się mogłem osobiście przekonać podczas szarpanie się z tą firmą o likwidację szkody.

 

Jeśli nie złożę wypowiedzenia, to zgodnie z umową, ściągną ze mnie składkę siłą. A zostało mi ledwie 5 dni na to.

 

masz rację, jeżeli nie wypowiesz tej polisy (np jakbyś teraz przebywał za granicą i zapomniał o wznowieniu) to powinieneś zapłacić im tą składkę lub :) postąpić zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i jak najszybciej sprzedać Commanderowi tą przyczepę, wtedy można momentalnie zakończyć to ubezpieczenie, wysłać info do Warty i jest po sprawie. Commander odsprzeda Ci ją następnego dnia i ubezpieczy się to gdzie indziej... w ten sposób zapłaci się tylko za okres faktycznie udzielonej ochrony (w tym przypadku 7zł / dobę) i po sprawie.

 

moja porada bezcenna :) Andrzeju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba wypowiadać ani tym bardziej sprzedawać, wystarczy ubezpieczyć w innej firmie i powiadomić Wartę.

Należy ubezpieczyć w nowej firmie tak, aby ubezpieczenie zaczęło działać od chwili zakończenia starej polisy (czyli zrobić to przed jej końcem) i wtedy nie zapłacisz nawet za jeden dzień nowej polisy Warcie.

W ustawie o ubezpieczeniu obowiązkowym jest artykuł zapobiegający podwójnemu ubezpieczaniu, dotyczy on jednak tylko polis wznawianych automatycznie - dokładnie jak w tym przypadku.

Przerabiałem to na własnej skórze i też myślałem, że jedynym wyjściem jest sprzedaż pojazdu.

Zgadzam się z 100%, że te wszystkie firmy to banda złodziei żerująca na naiwności, niewiedzy, nieporadności większości klienteli.

Nikt mi nie powiedział, że mogę tak zrobić, w konsekwencji mój znajomy od kilkunastu lat agent przestał nim być, rozstałem się z firmą ubezpieczeniową - ale musiałem im zapłacić za kilkanaście dni, bo trochę potrwało zanim zorientowałem się, że jest proste wyjście z sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.